Пятница, 29 Июль 2016 09:59

Виробнича система Clearfield® – оптимальне рішення для захисту посівів ріпаку від бур’янів!

Виробнича система Clearfield® – оптимальне рішення для захисту посівів ріпаку від бур’янів!Бур’яни становлять значний ризик для рослин ріпаку. Іншими словами, для ваших інвестицій. Нопасаран®, гербіцид для ріпаку Clearfield®, контролює бур’яни краще за традиційні селективні гербіциди, оскільки містить діючі речовини як з ґрунтовою, так і з листковою дією.

Як відомо, система Clearfield® – це цілісна виробнича система компанії BASF, заснована на комбінації високоврожайних гібридів, що постачаються на ринок партнерськими насіннєвими компаніями, і гербіциду Нопасаран®. Гібриди, стійкі до цього гербіциду, отримані методом традиційної селекції без використання методів генної інженерії.

Виробнича система Clearfield® добре зарекомендувала себе завдяки відмінностям традиційним схемам захисту, технологічним та економічним перевагам. З одного боку, це невибагливість самого гербіциду до вмісту вологи в ґрунті. З іншого боку, Нопасаран® ефективно бореться проти однорічних, багаторічних злакових, дводольних та хрестоцвітих бур’янів. Завдяки контролю хрестоцвітих та інших бур’янів зберігаються якісні показники зібраного врожаю (не погіршується якість за вмістом глюкозинолатів та ерукової кислоти). Саме ефективність Нопасаран® проти широкого спектру дводольних і злакових бур’янів зумовлює його основну технічну перевагу перед іншими продуктами, представленими на ринку. Однократне внесення гербіциду Нопасаран® із прилипачем Метолат дає змогу не лише знищити пророслі до моменту обробки бур’яни, а й створити ґрунтовий гербіцидний екран, який стримує подальші хвилі бур’янів. Цей фактор безпосередньо впливає і на економіку виробництва в цілому.

Селективні ж гербіциди, що застосовуються до появи сходів, мають лише ґрунтову дію, що потребує відповідної вологості ґрунту для досягнення високої ефективності. Традиційна боротьба з бур’янами вимагає застосування різних гербіцидів у різні строки для кращого контролю.

Виробнича система Clearfield® підходить для технологій вирощування ріпаку як із класичною, так і з мінімальною або нульовою обробкою ґрунту. Гарних результатів досягають навіть на ґрунтах із високим вмістом органічних речовин, на кам’янистих ґрунтах, а також при нестачі вологи та за інших складних умов.

Виробнича система Clearfield® полегшує аграріям боротьбу з бур’янами, оскільки кількість гербіцидних обробок зменшується. Відтак вони мають більше часу для того, щоб зосередитися на усуненні інших факторів, що призводять до зниження врожайності. Гнучкість у виборі часу для боротьби з бур’янами набуває ще більшого значення, коли погода не сприяє польовим роботам. Зрештою, завдяки цьому аграрії можуть ефективніше організовувати свою роботу в полі, що дає їм змогу отримувати найкращі результати. Адже посів ріпаку – це завжди дуже напружений період, і гнучкість у застосуванні гербіциду допомагає фермерам приділити більше уваги іншим етапам сільськогосподарської роботи.

Рекомендації щодо застосування:

 • для визначення часу проведення обробки краще брати до уваги стадії розвитку бур’янів, а не ріпаку: Нопасаран® слід застосовувати в початковий період активного росту бур’янів;
 • бур’яни не повинні переростати фазу 1–4 справжніх листків;
 • при названих фазах розвитку бур’янів ріпак, як правило, знаходиться у фазах від 2 до 6 справжніх листків.
 • Увага, гербіцид Нопасаран® можна застосовувати лише на гібридах Clearfield®!
 • Нопасаран® – переваги препарату:
 • підвищення врожайності (завдяки високій ефективності у боротьбі з усіма однорічними бур’янами);
 • покращення якості насіння ріпаку (контроль бур’янів, що впливають на вміст глюкозинолатів і домішок);
 • зручність і простота застосування (одна обробка після сходів, гнучкість у строках, без заробки).
 • Нопасаран® – норма витрати препарату:
 • для ярого ріпаку: Нопасаран® 1,0–1,2 л/га + ПАР Метолат 1,0–1,2 л/га;
 • для озимого ріпаку: Нопасаран® 1,2–1,5 л/га + ПАР Метолат 1,2–1,5 л/га;

Увага, застосовується лише з ПАР Метолат!

Щоб сповна скористатися перевагами використання системи Clearfield®, культури необхідно висівати в науково обґрунтованій сіво- та гербіцидозміні. Плануючи чергування культур, обов’язково візьміть до уваги такі рекомендації: розвиток стійкості бур’янів до гербіцидів можна уникнути або сповільнити розвиток стійкості завдяки чергуванню гербіцидів із різних груп. В усіх сівозмінах падалиця Clearfield® ріпаку може бути знищена гербіцидами, вказаними в таблиці «Діючі речовини для контролю падалиці ріпаку Clearfield®».

Існують певні особливості використання виробничої системи Clearfield®, якими необхідно керуватися фахівцям господарств:

 •  ріпак Clearfield® в сівозміні має повертатися на колишнє місце не раніше ніж через 3 (краще – 4) роки без проміжних хрестоцвітих культур. Також препарати Пульсар® 40, Євро-Лайтнінг® та інші препарати групи імідазолінонів не слід використовувати частіше від 1 разу на 3 роки на одному полі;
 • не варто використовувати лише ALS-інгібітори для контролю бур’янів у сівозміні;
 • контроль падалиці ріпаку Clearfield® за допомогою ALS-інгібіторів із групи сульфонілсечовин може виявитися недостатньо ефективним;
 • необхідно переконатися в повному знищенні падалиці протягом кількох років після посіву ріпаку Clearfield®.

Чутливі до гербіциду Нопасаран® бур’яни
Перелік гібридів ріпаку*, з якими застосовується гербіцид Нопасаран®:

Виробнича система Clearfield® – оптимальне рішення для захисту посівів ріпаку від бур’янів!Clearfield®– виробнича система для ріпаку
Виробнича система Clearfield® – оптимальне рішення для захисту посівів ріпаку від бур’янів!Обробка GS 12 11.09.13 Фото 21.11.13 (Агроцентр Терезине, Київська обл.)

Ефективність гербіциду Нопасаран® проти падалиці ярого ячменю

Виробнича система Clearfield® – оптимальне рішення для захисту посівів ріпаку від бур’янів!Обробка GS 12 14.09.12 Фото 14.11.12 (Агроцентр Дальник, Одеська обл.)


 
Прочитано 2332 разів