Среда, 01 Июнь 2016 09:35

Прочитай і задумайся!

Прочитай і задумайся!Сьогодні аграрний ринок України має в наявності великий асортимент сучасних препаратів, які дають можливість сільськогосподарським виробникам в корені змінити своє ставлення до традиційних технологій по вирощуванню сільськогосподарських культур із застосуванням агрохімії і перейти до нових ресурсозберігаючих технологій із застосуванням біотехнологій. Більшість сучасних препаратів дає таку можливість. Однак товаровиробнику серед цього різноманіття препаратів важко, без належних випробувань, зробити правильний вибір і вибрати саме ті, які могли б увійти в основу його технології по вирощуванню сільгоспкультур, яка могла б забезпечити йому оптимально вигідний баланс між витратами і врожайністю, давала б можливість отримувати екологічно чисті продукти, сприяла б відродженню родючості земель і збереженню чистоти навколишнього середовища.

Щоб не витрачати час на пошук препаратів, які могли б забезпечити відповідний баланс, візьміть за основу ваших технологій препарат, перевірений часом – біопрепарат КЛЕПС. Свідченням ефективності цього препарату служить його висока популярність серед аграріїв, більшість з яких в основу своїх технологій включають його ось уже більше десятка років. Зараз, коли азотні добрива та хімічні засоби захисту рослин значно подорожчали, цей препарат для них став ще привабливішим, так як дає їм можливість не тільки отримувати високі та якісні врожаї, а й скорочувати витрати на їх вирощування в десяток разів. Щоб переконатися в цьому, як приклад, можна порівняти витрати, які необхідні для вирощування зернових культур на 1 га за традиційною технологію із застосуванням хімії та витратами, отриманими на базі біотехнології із застосуванням препарату КЛЕПС.

Традиційна технологія вирощування зернових культур передбачає застосування великої кількості азотних добрив, не менше 200-300 кг селітри, середня ціна якої, на сьогодні, близько 9 тисяч гривень за одну тонну. Додамо сюди вартість хімічних протруйників для насіння, фунгіциди, транспортні, складські витрати та витрати на ПММ. В результаті отримуємо суму, яка може перевищити 3000 грн на 1 га. Якщо додати сюди витрати, які неминуче виникнуть через негативний вплив хімії на навколишнє середовище і все живе, то вартість врожаю виросте за рахунок необхідності оздоровлення людей, рекреації заражених угідь та навколишнього середовища.

Зовсім інакше, в економічному плані, виглядає альтернативний підхід до вирощування зернових культур у варіанті з застосуванням біотехнології на базі біопрепарату КЛЕПС, основою якого є живі ендофітні бактерії з азотофіксуючими властивостями. Виконуючи функції агрохімікатів, бактерії препарату забезпечують рослину біологічним азотом, що при певних умовах, може бути еквівалентним 200 кг і більше селітри на гектар. Крім того, бактерії препарату виробляють полісахариди, синтезують біологічно активні речовини (фітогормони, вітаміни та інше), які разом з продуктами метаболізму дають можливість препарату, без стресового впливу хімічних препаратів, більш ефективно виконувати функції живлення рослин, ніж агрохімікати, і виступати в якості біодобрива, біостимулятора, біопестицида, а також прилипача насіння. Крім того, продукти життєдіяльності бактерій, метаболіти, беруть участь у перетворенні складних важко розчинних органічних та мінеральних речовин на доступні для рослини форми. Це покращує фосфорне живлення рослин, при цьому дефіцит в ґрунті мікроелементів і інших поживних речовин значно зменшується. Це дає рослині в повній мірі реалізувати свій генетичний потенціал.

Висока концентрація ендофітних бактерій препарату, в одному мілілітрі не менше одного мільярда, дозволяють застосовувати малі дози, які науково обґрунтовані і їх результативність підтверджена на практиці на полях в різних областях України. Для прикладу, одного літра препарату достатньо для обробки насіння зернових культур на площі до 80 га, а повна обробка одного гектара, згідно з технологією, передпосівна і подвійна обробка по вегетації в найбільш відповідальні періоди росту рослин вимагає в середньому всього 65 мл препарату, ціна якого – 156 грн. До речі, такі малі дози не вимагають складських приміщень і транспортних витрат.

Якщо порівняти ці два підходи вирощування зернових культур, то доцільність застосування сучасної біотехнології з застосуванням препарату КЛЕПС, очевидна. Вона дозволяє його споживачам не витрачати, за малим винятком, гроші на протруйники насіння, мінеральні азотні добрива та хімічні засоби захисту рослин від хвороб. Вона дозволяє їм отримувати високі врожаї, екологічно чисту продукцію, досягти значної економії фінансових коштів, відкрити шлях до відродження родючості земель і збереження навколишнього середовища.

Дорогі аграрії! Користуйтеся перевіреними практикою сучасними біотехнологіями. Щедрих вам врожаїв та гарних цін на сільськогосподарську продукцію. Міцного вам здоров’я, благополуччя і миру.
В.Є. ДЕРКАЧ,
директор НВЦ «Енергія»
Науково виробничий центр «Енергія»
01021, м. Київ-24, вул. Лютеранська, 30.
Тел./факс: (044) 253-82-88, 253-99-04, (067) 445-20-77, (050) 991-86-12
www.kleps.com.ua energia90@ukr.net
Прочитано 2361 разів