Вторник, 31 Май 2016 16:42

Автономне електропостачання у аграрному секторі

Автономне електропостачання у аграрному секторіОб’єкти агропромислового комплексу найчастіше розташовані в місцях, де або взагалі немає електрики (наприклад поля кукурудзи, пшениці, сої), або в місцях з дуже низькою якістю основного електропостачання та досить частими відключеннями. Тому для того, щоб врятувати врожаї від посухи та для того, щоб не загинули тварини на фермах під час відключення електрики, потрібно використовувати таке джерело електрики, як дизельний генератор.Всі дизельні генератори можуть працювати у двох режимах:

1. Як основне (безперервне та тривале) джерело живлення.

В агросекторі часто використовуються дизельні генератори для живлення систем зрошення і насосів для поливу. Найчастіше використовуються автономні електростанції потужністю від 12 кВА до 28 кВА у кожусі без АВР.

Компанія «Далгакиран компресор Україна» пропонує для вказаних цілей генератори Dalgakiran серії Cooper, що зарекомендували себе у сфері зрошення найкращим чином. Генератори Dalgakiran використовуються у зрошувальних системах таких відомих підприємств: ПАТ «Агроком», завод «Фрегат», для систем зрошення Lindsay ТОВ «КВС-Україна», ТОВ «Ерідон БУД», ТОВ «НВП «Іригаційні системи» та ін.

2. Як резервне джерело живлення на випадок аварії та відключення електрики.

В якості джерела резервного живлення генератори найчастіше використовуються на птахофабриках, свинофермах, молочних фермах та інших господарствах, де через відключення електрики без вентиляції та підтримки необхідної температури тварини можуть загинути, що призведе до суттєвих збитків і фінансових втрат. Тому наявність резервного енергопостачання може зберегти значну суму грошей в разі аварії, що робить генератори досить важливим обладнанням для даного типу підприємств.

Для таких задач найчастіше використовуються дизельні електростанції потужністю від 50 кВА до 200 кВА, в кожусі та з АВР. Як правило, станції встановлюються стаціонарно і працюють у повністю автоматичному режимі. Контролювати треба тільки наявність палива в баку і робити своєчасно сервісне технічне обслуговування.

За бажанням (опційно) впроваджується повний моніторинг стану дизель-генераторної установки та його параметрів з можливістю управляти обладнанням навіть віддалено зі смартфона, що дозволяє економити багато часу.

Компанія «Далгакиран компресор Україна» виконала поставку резервних електростанцій для таких фермерських підприємств: Корпорація «Украгротех», Свинокомплекс «Глобино», ТОВ «Амвросіївська птахофабрика», ТОВ «Маріупольська птахофабрика», ТОВ «Птахокомплекс «Губин», Агрокомбінат «Слобожанський», ТОВ «Агроактив», ТОВ «Агротехспілка», ТОВ «Тіволі фюр», Корпорація «Агро-Овен», ТОВ «Аграрна компанія 2004», ТОВ «Мідо Інтернешнл», ТОВ «Креатив Агро» та багатьох інших.

Крім тваринницьких господарств, багато генераторів поставляються для резервування електроенергії на елеваторах, оскільки в результаті її відключення без вентиляції і підтримки необхідної температури зерно або посадковий матеріал достатньо швидко псуються, втрачають свій товарний вигляд та посівні характеристики, що також може призвести до значних фінансових втрат. Компанія «Далгакиран компресор Україна» реалізувала поставку дизельних електростанцій для елеваторів: «Білопільський елеватор», «Кролевецький елеватор», «Джулінський елеватор», «Радивилівський елеватор» та ін.

Дизельні мотопомпи для зрошення

Без електроенергії у польових умовах фактично єдиний можливий варіант, окрім застосування генераторів, – це використання насосів з приводами від двигунів внутрішнього згоряння, тобто мотопомп.

Які вони бувають?

Невеликі мотопомпи з бензиновими двигунами практично не застосовуються на відміну від дизельних мотопомп на колесах з причіпним дишлом та регульованими опорами.

На які елементи конструкції слід звернути увагу?

Насос має забезпечувати відповідну подачу та напір води, тому може бути й багатоступеневим за необхідності високого напору до 60-150 м, наприклад, за використання установок для зрошування великих ділянок.

Рама такої мотопомпи має бути надійною, мати не менше трьох регульованих опор, щоб забезпечувати стабільне горизонтальне положення без нахилу, та одночасно слугувати паливним баком, що забезпечуватиме безперервну роботу насоса від 6 до 10 годин з можливістю дозаправки пальним під час роботи.

Причіпний пристрій (дишло) має підходити до транспортного засобу, яким мотопомпа буде буксируватися до місця роботи. Бажано, щоб на рамі було місце для транспортування всмоктувальних рукавів та сітки. Якщо мотопомпа не має колісного шасі, то на рамі мають бути петлі для підйому та транспортування. Колеса великого розміру дозволяють краще долати перешкоди на дорогах без твердого покриття. Опція регулювання виносу потрібна там, де наявні різні відстані між перешкодами, наприклад, при транспортуванні мотопомпи між рядками у полі.

Сучасні мотопомпи оснащено електронними пультами керування, де відображається багато робочих параметрів як насоса, так і двигуна.

На воду не звертаєш уваги, коли вона весь час поруч, але коли настає літня спека, розумієш, що без води ніяк не обійтися. А тим, хто працює на землі у посушливих регіонах, важко уявити сучасне сільське господарство без систем зрошення. Добре, коли є штучні канали з водою, але й цю воду треба подавати на досить значні відстані, щоб все посаджене обабіч каналів успішно зростало та розвивалося.

ТОВ «Далгакиран компресор Україна» працює на ринку України починаючи з 2005 року та є офіційним представництвом турецької компанії DALGAKIRAN.
Більш детально з продукцією та послугами компанії можна ознайомитись на інтернет-сайтах
www.dalgakiran.com.ua, www.pump-people.com.ua
або за телефонами: +38 (044) 581-13-77, 501-54-74
Прочитано 2798 разів