Понедельник, 16 Май 2016 10:33

Борона-мотика ротаційна (БМР)

Борона-мотика ротаційна (БМР)Все нове – це добре забуте старе. Ця приказка як не можна краще підходить до борони-мотики, застосування та оцінка якої проводилися ще у 1991 році. Що ж таке БМР? Це сільськогосподарське знаряддя, робочими органами якого є сонцеподібні колеса діаметром 480 мм, спеціальної форми, набрані блоками в агрегат. Основним призначенням БМР є досходове та післясходове боронування посівів польових культур (зернових, просапних, технічних) з метою поверхневого розпушування та аерації ґрунту, знищення ниткоподібних сходів бур’янів.

При русі трактора, колеса починають мимовільно обертатися (по типу дискових знарядь), заглиблюючись у ґрунт на глибину 3-5 см, за рахунок чого руйнується поверхнева кірка. На виході променя колеса з землі виходить мікровибух, завдяки якому відбувається нагнітання повітря в ґрунт. В результаті чого Борона-мотика ротаційна (БМР)азот, що міститься в повітрі, переходить в родючий шар ґрунту і засвоюється рослинами. Це дає можливість відмовитися від внесення азотних добрив. Робочими органами мотики утворюється ідеальний фон для початкового розвитку кореневої системи рослин, добре мульчується верхній шар ґрунту, руйнується ґрунтова кірка, тим самим, зберігається волога. Під час роботи БМР пошкоджується до 0,8% культурних рослин (для порівняння під час обробітку зубовими боронами типу БЗСС пошкодження становить 10-15%). До того ж завдяки БМР знищуються ниткоподібні коріння бур’янів до ста відсотків на швидкостях до 15 км на годину. Своєчасне застосування борони дозволяє повністю відмовитися від гербіцидів. При появі монолітної ґрунтової кірки, на ранніх сходах культурних рослин, наприклад, кукурудзи в стадії 2-3 листка, застосування зубових борін стає неможливим і тоді ефективність використання мотики різко зростає.

В результаті проведених дослідів з безпосереднім застосуванням БМР були отримані дані і позитивні результати. У фазі весняного кущіння було проведено порівняння за процентним накопичення і вмістом азоту, а саме в доступній формі, для озимої пшениці з повітря, в порівнянні з ділянкою, де була внесена аміачна селітра, з розрахунку 20-21 кг д.р. на гектар або 60 кг/га. Відбір рослин на аналіз був проведений на 15-й і на 35-й дні після обробітку. Аналізувалася вся надземна частина рослини методом К’єльдаля.

Досвіт

Вміст азоту в % сухої речовини на 15-й день

Вміст азоту в % сухої речовини на 35-й день

З внесенням аміачної селітри 60 кг/га

3,7

1,7

Разовий обробіток БМР

3,8

2,1


Борона-мотика ротаційна (БМР)За результатами аналізів помітно, що вміст азоту в рослинах озимої пшениці знаходиться на одному рівні забезпеченості. Так само необхідно відзначити, що завдяки БМР знищення однорічних бур’янів у ниткоподібній формі склало 85%, значно збільшилася аерація ґрунту і зруйнувалася щільна поверхнева кірка. І це за один прохід – економія ПММ.

На посівах кукурудзи, стадія «шильце» і в фазі 3-4 листка, а також на посівах соняшнику (під час сходу) по сходах у фазі 2-4 листка, ефект із застосуванням мотики був аналогічним. Знищення бур’янів у фазі нитки 90%, проростків – 25%, пошкодження культурних рослин – 0,7%.

Технічні характеристики:

Робоча швидкість, км/год.

15

Робоча ширина захвату, м

5,6

Продуктивність, га/год.

7

Глибина обробки, см

2-5

Кількість секцій, шт.

33

Кількість робочих органів, шт.

66

Відстань між робочими органами, мм

від 70

Агрегатується з тракторами, класу

1,4 та 2

Обслуговуючий персонал, чол.

1 (тракторист)

Спосіб агрегатування

навісний


ПП «Агрореммаш-Плюс» – компанія, яка має 30-річний досвід виробництва сільськогосподарської та спеціалізованої техніки для різних галузей господарства. Спеціалісти підприємства є постійними учасниками програм з обміну досвідом із найбільшими виробниками сільськогосподарської техніки в Європі, що дозволяє застосовувати новітні технології та виробляти найбільш ефективні механізми та устаткування.
25014, Україна , м. Кіровоград, вул. Заміська, 5
Додаткова інформація і продаж: +38 (066) 955-36-93
е-mail: ukraine.agro@gmail.com
www.agroremmash-plus.com
Прочитано 4598 разів