Понедельник, 02 Май 2016 10:07

Як підвищити потенціал урожайності сої?

Як підвищити потенціал  урожайності сої?Про потенціал такої зернобобової культури, як соя знає кожен грамотний агроном. Соя – прекрасне джерело повноцінного білка, якого у 2-3 рази більше, ніж у зерні хлібних злаків. Це цінний попередник для більшості культур, що дає можливість економити на азотних добривах. Азотфіксуючі бактерії допомагають рослинам сої фіксувати атмосферний азот. Частина його (70%) засвоюється самою рослиною, а інша частина залишається у пожнивних рештках, що дуже важливо для наступних культур. А ще біологічний азот повністю споживається бобовими культурами і не працює на «бур’яни». Все це – просто знахідка для справжнього господаря. Але без спеціальних агротехнічних підходів та професійних знань ви не отримаєте позитивного результату. Насамперед – це інокуляція насіння для забезпечення ефективної азотфіксації. Друге – це правильний догляд за рослинами і захист від хвороб та стресів.

Підприємство «БТУ-Центр» є виробником ефективних біопрепаратів для сої та має ціннийЯк підвищити потенціал  урожайності сої?досвід з їх використання. Серед лінійки продуктів ви знайдете інокулянти власного виробництва Біоінокулянт-БТУ®, антистресант та імуномодулятор Органік-баланс®, препарат для стимуляції росту та живлення Біокомплекс-БТУ®, чудовий прилипач Липосам®, та новинки на ринку біопрепаратів: біодобриво ГРАУНДФІКС® та ґрунтовий фунгіцид МІКОХЕЛП®.

Для отримання високого результату у прирості врожаю сої, рекомендуємо застосовувати повну технологію використання біопрепаратів.

Рекомендації щодо вирощування сої з біопрепаратами ТМ «Жива Земля»

Фаза внесення

Найменування препарату

Норма внесення

препарату, л/га (т)

Передпосівний обробіток ґрунту*

ГРАУНДФІКС

5,0

МІКОХЕЛП

1,5

Внесення ґрунтових гербіцидів

ЛИПОСАМ

0,5

Обробка насіння

БІОІНОКУЛЯНТ-БТУ-р/-т

2,0

ОРГАНІК-БАЛАНС

1,0

ФІТОХЕЛП

1,0

ЛИПОСАМ

0,3

3-5 трійчастий листок

ОРГАНІК-БАЛАНС

0,4

ЛИПОСАМ

0,2

Бутонізація – початок цвітіння

БІОКОМПЛЕКС-БТУ®

0,5

ЛИПОСАМ

0,2


*Застосовувати для підвищення коефіцієнту засвоєння добрив, мобілізації фосфору і калію з ґрунту, а також для пригнічення розвитку патогенів у ґрунті.

Практичний досвід

ТОВ «Соєвий вік», м. Кіровоград

Досліджувальна сільськогосподарська культура – соя сорт «Мавка»

Дата збору

врожаю

Контроль

Дослід

Приріст

Урожайність

Урожайність

12.09.2015

25,9

29,6

+3,7Висновок: на підставі проведеного досліду відмічено високу економічну ефективність застосування біопрепаратів виробництва компанії «БТУ-Центр». Прибавка до врожаю склала +3,7 ц/га

Дата посіву: 13.05.15

Дослід: Технологія господарства + препарат Граундфікс® 5 л/га + Біоінокулянт-БТУ® 2 л/т

Контроль: технологія господарства

Як підвищити потенціал  урожайності сої?


ТОВ «Агроплант», с. Юрківка,Черкаська обл., 2014 рік

Досліджувальнасільськогосподарська культура – соя

Контроль,

ц/га

Дослід,

ц/га

Приріст,

ц/га

Приріст,

%

21

25

+4

+19


Висновок: на підставі проведеного досліду отримали високу економічну ефективність та доцільність сумісного застосування Біоінокулянта-БТУ® разом із збалансованим мікробіологічним препаратом Органік-баланс®. Візуально чітко спостерігалося інтенсивне зелене забарвлення, рослини вищі з більшою кількістю бобів, ознаки хвороб – відсутні. Приріст до врожаю становив + 4 ц/га.

Дослід: технологія господарства + Біоінокулянт-БТУ® 2 л/т + Органік-баланс®, 1 л/т

Контроль: технологія господарства + Біоінокулянт-БТУ® 2 л/т

Як підвищити потенціал  урожайності сої?


ТОВ «Урожайна країна» Недригайлівський р-н, Сумська обл. 

Досліджувальна сільськогосподарська культура – соя сорт «Фортуна»

Дата збору врожаю

Контроль

Дослід

Приріст

Площа

Урожайність

Площа

Урожайність

18-21.09.2015

48,0

31,82

90,0

34,85

+2,93


Дата посіву:
 30.04-01.05.2015 року

Схема досліду:

Контроль: технологія господарства

Дослід: Інокуляція насіння: Біоінокулянт-БТУ®-т 2,0 кг/т

Фаза 3-5 трійчастих листочків: Органік-баланс® 0,3 л/га + біоприлиплювач Липосам® 0,2 л/га

Фаза бутонізації: Біокомплекс-БТУ® для бобових 0,5 л/га + біоприлиплювач Липосам 0,2 л/га

Висновок:
 В результаті проведеного дослідження встановлено високу економічну ефективність застосування біопрепаратів виробництва ПП «БТУ-Центр» в технології вирощування сої. Під час попереднього обстеження, рослини із дослідної ділянки мали більшу масу та висоту. Застосування Біоінокулянта-БТУ®-т забезпечило надійне азотне живлення, завдяки активній роботі бульбочкових бактерій в порівнянні з інокулянтом зарубіжного виробництва, який застосовувався на контрольній ділянці.

За результатами врожайності, на дослідній ділянці отримано приріст урожаю у розмірі +2,93 ц/га або +9,2%

Таким чином, очевидно, що для підвищення врожайності, покращення біометричних показників рослин сої, одержання екологічно чистої продукції необхідні ефективні біопрепарати. Високоякісні інокулянти гарантовано забезпечують приріст продуктивності сої на 15-20%, покращують родючість ґрунту, збагачуючи його біологічним (атмосферним) азотом, що так необхідно для наступних рослин. Органік-баланс®, Фітоцид® в поєднанні з прилиплювачем Липосам® допомагають рослинам легко знімати стрес (пестицидне навантаження, різкий перепад температур, тривалу посуху тощо). Грамотний вмілий вибір технологій, підтверджених практикою, забезпечить вам гарний прибуток навіть у складних погодних умовах.

(044) 594-38-83 | (066) 155-98-89 | (096) 155-89-89
www.btu-center.com
Прочитано 4919 разів