Суббота, 30 Апрель 2016 21:06

Коли сіяти цукрову кукурудзу, щоб заробити 100 тисяч з гектара?

Коли сіяти цукрову кукурудзу, щоб заробити 100 тисяч з гектара?Українська селекційна компанія Мнагор завжди в пошуках нових, високопродуктивних гібридів цукрової кукурудзи. Ми вислухали проблеми фермерів, які хочуть вирощувати гібриди інтенсивного типу і мати якісну продукцію. Як з’ясувалось, в Україні парадоксальна ситуація – вартість насіння висока, бо воно імпортне та ввозиться за валюту, а ціна на готову продукцію – низька, бо зараз люди не мають грошей, ледве кінці з кінцями зводять. Тому немає високоякісного, продуктивного гібриду за доступною ціною.

Понад чотири роки інтенсивного пошуку ліній та спільної роботи українських та зарубіжних селекціонерів було направлено на створення гібриду цукрової кукурудзи Багратіон F-1. Після проведення Днів поля, науково-практичних семінарів, консультаційної роботи агрономів з’явилося багато бажаючих вирощувати цей гібрид. Адже дослідами було встановлено ще одну його сильну сторону – підходить для пізнього посіву, щоб качани були на осінній, вересень-жовтень, сезон, – коли вартість качанів знову висока. Адже відомо, що не всі гібриди можна висівати у пізні строки, особливо нестійкі ранні гібриди, так як день на кінець літа зменшується, це сильно впливає на форму та довжину качанів. Багратіон не має такої залежності, адже має гірське походження, а тому фермери-практики новий гібрид взяли за основу в технології Ідеальний конвеєр, суть якої полягає у подвоєнні, синергії підбору сортів за періодом вегетації та підсиленні поетапним висівом в різні строки, аж до середини червня. Дана технологія дозволяє максимально продовжити період реалізації та споживання цукрової кукурудзи.

Оскільки такої кукурудзи, як Багратіон, найбільше потребує професійний свіжий ринок, досвідчені фермери у структурі свого посіву висівають його 60-70%.

Багратіон F-1 має такі переваги:

  • найкращий серед гібридів для конвеєрного виробництва (середньоранній гібрид 74-78 днів, ФАО 240-260). Підходить для оптимального та пізнього посіву;
  • відмінна врожайність (коефіцієнт формування качанів 1,5 тобто 50-60 тис. качанів з 1 га);
  • великий, конусовидний качан, дуже налитий зерном понад 20 сантиметрів, насиченого, яскраво-жовтого кольору;
  • чудовий солодкий смак, вміст цукру 12-15%, що робить його найсолодшим за Se-типом, а головне – не втрачає цієї цукристості впродовж 7-10 днів, якщо буде встановлено клімат-контроль 0-5°C.
  • посухостійкість, що забезпечується генетичним походженням рослини (батьківські компоненти з гірських районів Мексики), має потужну кореневу систему.

Мнагор, на відмінну від закордонних фірм, знає проблеми українського фермера і його платоспроможність у сьогоднішній, фінансово скрутний для України час. Тому ми сформували справедливу ціну для українського ринку (затрати на насіння Багратіону (55-65 тис. рослин/га) становить 6,5 тис. грн/га, тоді як закордонне, аналогічне за якісними характеристиками вдвічі, або ж і втричі дорожче: 12-20 тис. грн/га, і це плата за розрекламовану назву закордонного насіння.

«Кращою альтернативою закордонного насіння є Багратіон» – ця фраза прозвучала далеко не з одних вуст професіоналів у кукурудзяній справі, а саме фермерів, науковців та реалізаторів насіння, які відвідали у серпні 2015 року День поля у Вінницькій області. Усіх було запрошено на ділянки гібридизації, коли гібриди перебували в молочно-восковій стиглості. Результати в полі тільки підтвердили здобутки наших селекціонерів, оскільки попри спекотне, практично без дощів літо, Багратіон проявив себе просто відмінно, про що говорить качан понад 20 см гарно налитий зерном. «Цей гібрид є посухостійким, стійким проти хвороб та чудово підходить не лише для Лісостепу, а й для степової зони, оскільки з кінця травня не випало жодного дощу» – ось такий висновок зробив селекціонер Мирослав Парій.

Компанія Мнагор відкрита для співпраці і готова допомагати як фермерам-початківцям, так і професіоналам. Час прийняти рішення вирощувати цукрову кукурудзу, час заробляти гроші навіть якщо у вас мало землі. Арифметика проста: на початку літа ціна за 1 качан – 5-6 грн, в середині – 2-3 грн, і на осінь знову – 5-6 грн, а з 1 га приблизно 40-50 тис. повноцінних качанів. Посів у середні, тобто оптимальні, строки вже на носі, оскільки висівати Багратіон рекомендуємо в кінці квітня – на початку травня, а хто хоче заробити більше, радимо 35-45% від загальної площі сіяти у пізні строки, тобто в кінці травня – на початку червня.

Співпрацюючи з нами, ви отримуєте не лише гарантовано якісне насіння, але й супровід агрономів.

У цьому сезоні новинка Багратіон вже на поличках магазинів. Запитуйте у насіннєвих магазинах, замовляйте в інтернет-магазинах.

Акція!
Хто замовить насіння на сайті www.mnagor.com 
до 20 травня, отримає технологію Ідеальний конвеєр та технологічну карту у подарунок.
Для оптових закупівель – Ваш персональний менеджер Оксана Граб, тел.: (067) 236-17-16
Яскравого літа і настрою з кукурудзою від Мнагор!
Прочитано 5912 разів