Четверг, 31 Март 2016 09:37

Якісне насіння – гарантія високого врожаю

Якісне насіння – гарантія високого врожаюІнтерв’ю з головним агрономом ТОВ «Промінь-Лан» Вакулічем Володимиром Васильовичем

■ Шановний Володимире Васильовичу, розкажіть про господарство в якому працюєте та посаду, яку обіймаєте.

– ТОВ «Промінь-Лан» було створено на базі колгоспу «Промінь», утвореного у 60-ті роки 20 століття.

Товариство є суб’єктом насінництва та розсадництва, внесене до Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу та з 1976 року займається вирощуванням насіння кукурудзи, тобто має всі необхідні умови для вирощування високоякісного насіння – є агроном-насіннєвод, лінія для доробки насіннєвого матеріалу. Головним агрономом працюю тут з 1995 року, тобто цілих 20 років активної роботи в ТОВ «Промінь-Лан».

■ Скажіть, насінництво ж не може існувати саме по собі, які ще напрямки роботи вашого господарства?

– Звичайно, окрім насінництва ми також займаємось рослинництвом та тваринництвом. Так, на сьогоднішній день господарство має 1300 голів великої рогатої худоби, з яких 500 голів – дійні, інші – ремонтне стадо. Та приблизно дві тисячі гектарів землі.

■ Майже всім аграріям відомо, що регіон Полтавщини славиться родючими ґрунтами, що забезпечують формування високих врожаїв. За рахунок яких факторів Ви стабільно отримуєте високі врожаї?

– Безперечно важливим фактором отримання високих врожаїв є родючі ґрунти та сприятливі погодні умови, якими так славиться Полтавщина. В той же час не менш важливу роль в отриманні високих врожаїв займають якісне насіння, мінеральні добрива, мікродобрива, стимулятори росту, інсектицидні технології, правильний та своєчасний обробіток ґрунту (оранка, боронування, культивація). Всі ці складові якраз і дозволяють нам отримати високий врожай зернових культур.

■ Тобто, якість насіння є одним з ключових факторів у формуванні майбутнього врожаю?

– Авжеж, оскільки схожість насіння, його енергія проростання впливає на отримання високого врожаю та, як наслідок, отримання високого прибутку.

■ Скажіть, на сьогоднішній день на українському ринку насіннєвого матеріалу досить велика кількість компаній як українських так й іноземних, що пропонують насіння різних культур, зокрема, кукурудзи. Яким компаніям Ви надаєте перевагу?

– ТОВ «Промінь-Лан» займається вирощуванням кукурудзи давно і протягом тривалого часу висівало насіння різних фірм – як іноземних так і українських.

На порівняння: у 2015 році гібридами вітчизняної фірми «Селекта» було засіяно 80% посівних площ кукурудзи нашого господарства, в той час як гібриди кукурудзи іноземних компаній представлені на рівні 50-70 га (по-перше, щоб розуміти сучасні тенденції розвитку іноземної селекції, а по-друге, щоб здійснити порівняння якості іноземного насіннєвого матеріалу з гібридами ТОВ НВКФ «Селекта»).

■ Чи вважаєте Ви українські компанії – виробників насіннєвого матеріалу вартими уваги? Якщо так, то які саме?

– Беззаперечно. Як я вже казав раніше українська компанія ТОВ НВКФ «Селекта», з якою ми співпрацюємо довгий час, варта особливої уваги.

Так, станом на 2015 рік ми вирощували 740 га кукурудзи: 300 га на силос, 300 га на зерно, 40 га – гібридної кукурудзи, використовуючи три гібриди ТОВ НВКФ «Селекта» – Полтаву, Лювену, ТАР 349 МВ.

При цьому, на силос ми використовували гібрид кукурудзи ТАР 349 МВ та мали минулого року дуже гарний врожай силосної кукурудзи – близько 437 ц/га. Завдяки гарному врожаю вказаного гібриду вдалось повністю заповнити всі силосні ями та курган, а решту кукурудзи з близько 40 га, яка не вмістилась у силосні ями скосили на зерно й отримали близько 5-6 тон сухого зерна з гектару (це при тому, що посів був загущений – 100 тисяч рослин на гектар).

■ Як довго ви співпрацюєте з ТОВ НВКФ «Селекта»?

– Наше знайомство розпочалось у 2005 році, коли ми приїхали на День поля, який влаштовувала фірма «Селекта». Саме на цьому Дні поля ми познайомились з їх лінійкою посухостійких гібридів, які зацікавили нас саме за ознакою посухостійкості.

До знайомства з вказаною компанією ми сіяли гібрид Дніпровський 310 МВ, проте гібриди ТОВ НВКФ «Селекта» були значно кращими, внаслідок чого в подальшому ми стали співпрацювати тільки з нею.

■ Чим саме Вам подобаються гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта»?

– Для мене головним є стабільне отримання високих врожаїв за досить жорстких погодних умов. Зважаючи на той факт, що всі гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта» спеціально створені для української посухи, використання їх у господарській діяльності дає змогу стабільно отримувати високі врожаї та сталі прибутки. Так, наприклад, врожайність гібриду кукурудзи Полтава у 2015 році становила в середньому 92 ц/га, а по кращих попередниках – 115 ц/га і ці показники краще за все презентують вищеозначену фірму та її продукцію.

■ Які ще переваги вирізняють ТОВ НВКФ «Селекта» з-поміж інших фірм – виробників насіннєвого матеріалу?

– Можу з впевненістю сказати, що селекція ТОВ НВКФ «Селекта» здійснюється на рівні закордонних стандартів, оскільки її продукція не поступається іноземним компаніям зі світовим ім’ям ані за якістю насіння ані за обсягом отриманого врожаю.

Ще однією перевагою, що вирізняє вищеозначену компанію з-поміж інших фірм-виробників насіннєвого матеріалу є розумна цінова політика, яка є беззаперечно кращою ніж цінова політика іноземних компаній. Як Ви розумієте високий курс долару США призводить до того, що купівля гібридів кукурудзи іноземних фірм є економічно невигідною, в той час як співпраця з ТОВ НВКФ «Селекта» навпаки – повністю відповідає умовам сьогодення. До того ж, гібриди кукурудзи іноземних фірм, які як я вже сказав є дуже дорогими, вимагають особливої технології вирощування та дуже сприятливих погодних умов, а в останні роки в умовах посухи виключно гібриди ТОВ НВКФ «Селекта» дають високий врожай, оскільки спеціально створюються для таких умов.

■ Чи порадили б Ви іншим товаровиробникам гібриди селекції ТОВ НВКФ «Селекта»?

– Відмінна якість за розумною ціною – як таке не порекомендувати? Я особисто всім раджу гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта». Наскільки мені відомо вже п’ять господарств Глобинського, Семенівського та Решетилівського районів Полтавської області вирощують гібриди вказаної вище фірми та дуже задоволені отриманим результатом. При цьому, обсяг посівних площ, засіяних гібридами ТОВ НВКФ «Селекта» збільшується з кожним роком, та в деяких господарствах доходить до 1000 га.

З питань співпраці та консультацій звертайтесь за телефонами:
комерційний директор Мельник Т. В. (050) 361-66-65,
регіональний менеджер Касіч В.М. (066) 182-59-33
Прочитано 1966 разів