Среда, 02 Март 2016 10:42

Співробітництво з ТОВ НВКФ «Селекта» – шлях до отримання високого врожаю кукурудзи»

Співробітництво з ТОВ НВКФ «Селекта» –  шлях до отримання високого врожаю кукурудзи»Інтерв’ю з головним агрономом ТОВ СП «Мелихівське» Іваном Лукичем РУДЕНКОМ

– Шановний Іване Лукичу, будь ласка, розкажіть про господарство, в якому працюєте, та про основні напрямки його діяльності.

– Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «Мелихівське» було створено у травні 1994 року. Основними напрямками діяльності нашого господарства є вирощування зернових культур: кукурудзи, пшениці, соняшнику, ячменю та бобових (гороху, сої, нуту)

 Скажіть, чи актуальна кукурудза як культура для Вашого господарства та яку площу в структурі посівів вона займає?

– Кукурудза як культура є дуже актуальною для нашого господарства, але кожного року площа кукурудзи в структурі посівів нашого господарства змінюється, що зумовлено останніми посушливими роками в нашому регіоні. Так, з огляду на посуху, яка призвела до «врожаю» кукурудзи минулих років на рівні 20-25 ц/га, площа висіву кукурудзи коригувалася нашим підприємством в бік зменшення. Станом на 2015 рік площа посівів кукурудзи в нашому підприємстві становила дуже невелику частину – близько 100 га, це при тому, що в обробітку нашого господарства знаходиться 4200 га землі, причиною чого, як я вже говорив, є українська посуха, яка надовго затрималась на Харківщині.

Якої технології вирощування кукурудзи в посушливих умовах притримується Ваше господарство?

– Наше господарство притримується традиційної системи обробітку ґрунту, а саме: оранка, культивація, боронування.

Окрім вірно обраної технології вирощування вищеозначеної культури, що ще є беззаперечним фактором отримання високого врожаю?

– На мою думку, основними факторами отримання врожаю є добрива та людський фактор. Так, колектив нашого підприємства працює на отримання високого врожаю, що в поєднанні з дотриманням технології обробітку ґрунту та якістю посівного матеріалу дає можливість досягнення гарних результатів та високих врожаїв.

За досить тривалий час роботи на підприємстві, мабуть, довелось спробувати гібриди різних насіннєвих компаній, аби обрати ті, що абсолютно підходять до Ваших умов ведення сільського господарства?

– Авжеж, перепробували багато. Досить тривалий час наше підприємство здійснювало закупівлю насіннєвого матеріалу, зокрема кукурудзи, іноземних фірм, проте зважаючи на несприятливі погодні умови та, як я вже зазначав, тривалу посуху, почали надавати перевагу тим гібридам кукурудзи, які витримують саме українську посуху та створені для неї.

Так, за рекомендацією Павла Владиславовича Ступки (прим. регіональний представник ТОВ НВКФ «Селекта» в Харківській обл.), з яким ми знайомі не один рік, спробували гібриди кукурудзи вітчизняної селекційної фірми ТОВ НВКФ «Селекта», а саме гібрид – Полтава.

Яку Ви можете дати оцінку гібриду кукурудзи «Полтава» ТОВ НВКФ «Селекта»?

– Гібрид кукурудзи Полтава мене вразив своєю посухостійкістю та тим, що рослини не «згоріли» до кінця серпня, що дало бажаний ефект – врожайність вищеозначеного гібриду в 2015 році становила 90 ц/га при вологості 17-19%. Хочу сказати, що за своєю врожайністю гібрид кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта» Полтава не поступається гібридам кукурудзи іноземних компаній, а в деяких випадках навіть перевищує їх. Зважаючи на такий гарний врожай кукурудзи, який нам забезпечив гібрид Полтава, наше підприємство планує збільшити площу кукурудзи в структурі посівів на 2016 рік до 600 га, з яких 95% запланованої площі буде засіяно саме гібридами кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта».

– Як Ви охарактеризуєте співпрацю з ТОВ НВКФ «Селекта»? Та чи рекомендували б Ви гібриди ТОВ НВКФ «Селекта» іншим виробникам сільськогосподарської продукції?

– Співпраця з ТОВ НВКФ «Селекта» безперечно сподобалась, адже вказана фірма поєднує в собі високу якість насіннєвого матеріалу кукурудзи, розумну ціну та високий сервіс доставки по регіону. Гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта» на сьогоднішній день є найкращими посухо – та жаростійкими гібридами кукурудзи з-поміж багатьох інших. Їхня селекційна програма основана на адаптації до сучасної української посухи, що гарантує нам отримання високого врожаю та прибутку.

Зважаючи на викладене, можу з впевненістю рекомендувати її іншим товаровиробникам, які хочуть отримати високий врожай за розумну ціну.
З питань співпраці та консультацій звертатись за телефоном
(050) 361-66-65
Прочитано 1731 разів