Пятница, 19 Февраль 2016 04:23

Біопрепарат КЛЕПС® (біопестицид, біостимулятор, біодобриво)

Біопрепарат КЛЕПС® (біопестицид, біостимулятор, біодобриво)Сьогодні, коли азотні хімічні добрива мають захмарні ціни, а хімічні засоби захисту рослин значно подорожчали, застосування їх в сільському господарстві стає невигідним. В ці важкі часи для сільгоспвиробника вихід є. Потрібно в процес вирощування сільськогосподарських культур залучати такі сучасні ресурсозберігаючі біотехнології, які б давали можливість, при невеликих витратах, сільгоспвиробнику отримувати бажані врожаї. Біопрепарат КЛЕПС, дія бактерій якого, аналогічно дії агрохімікатів, дає таку можливість і в порівняно з традиційними технологіями робить його застосування вигідним як з економічної, так і екологічної сторони. Виконуючи функцію біодобрива, біостимулятора та засобу захисту рослин від хвороб, препарат дає можливість його споживачам – без застосування мінеральних азотних добрив та хімічних засобів захисту рослин! – при мінімальних затратах, вирощувати високі та якісні врожаї.

Біопрепарат КЛЕПС розроблено на основі бактеріальної системи при сумісному культивуванні бінарної культури (Klebsiella oxytoca – Bacillus mucslaginosus). Гармонійним партнером цієї системи є азотфіксуюча бактерія з корисними властивостями Klebsiella oxytoca. Саме ця бактерія дає можливість препарату виступати в якості біодобрива, біостимулятора та біопестицида. Друга бактерія – Bacillus mucslaginosus разом з мінералом цеоліт, забезпечує існування першої, тому їй відводиться роль базової бактерії, без якої перша не може існувати. Особливість бактерій препарату полягає в тому, що вони здатні заглиблюватися всередину тканин рослини та зосереджуватися в міжклітинному просторі. Тому такі бактерії звуться ендофітами. Ці бактерії разом з мікроелементами мінералу цеоліт, стимулюють розвиток рослини і впродовж усього вегетаційного періоду постачають їй азот, біологічно активні речовини, фітогормони, вітаміни тощо. Така поведінка бактерій всередині рослини і на поверхні кореневої системи дозволила препарату виконувати функції агрохімікатів.

Властивості, які притаманні препарату, дають товаровиробникам широкі можливості для їх гнучкого впровадження в сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур. Варіанти вживання препарату в цих технологіях можуть бути самими різними. Біопрепарат КЛЕПС сумісний з багатьма біопрепаратами та мікродобривами, у тому числі з гербіцидами і інсектицидами. Це дає можливість окремим користувачам препарату, для підсилення його дії, застосовувати інші допоміжні препарати екологічно чистого напрямку, такі як мікродобрива, гумати та інші. Таким чином, технології окремих користувачів препарату, можуть відрізнятися від технологій фірми-виробника, але її основні принципові положення необхідно знати.

Сучасна технологія застосування біопрепарату КЛЕПС в сільському господарстві має два розділи. Перший стосується передпосівної обробки, а другий – обробки по вегетації.

Передпосівна обробка насіння

Вона дає можливість ендофітним бактеріям (Klebsiella oxytoca та Bacillus mucslaginosus), надійно закріпитися на поверхні насіння і з появою перших корінців поглибитися всередину кореневої системи рослини, зайняти міжклітинний простір і дати рослині біологічний азот та імуногени у необхідній кількості, і цим стимулювати її зростання. Це сприяє підвищенню енергії проростання і схожості насіння, формуванню потужної розгалуженої кореневої системи і підвищенню її абсорбуючої площі. Антимікробні речовини і метаболіти, що продукуються бактеріями в ризосферу, сприяють перетворенню складних органічних та мінеральних сполук ґрунту на доступні для рослини форми. Підвищується загальна чисельність мікроорганізмів в ґрунті, а кількість олігонітрофілів та фосфорних бактерій збільшується у 2-3 рази. Це, в певній мірі, компенсує дефіцит у ґрунті мікроелементів та інших поживних речовин. Крім того, бактерії препарату захищають рослину від вторинної інфекції. Патогенна мікрофлора, що оточує рослину, не має можливості в ній розвиватися, оскільки місця їх розмноження, міжклітинний простір, вже зайнято бактеріями препарату КЛЕПС. Це значно укріплює імунну систему рослини і впродовж всього вегетаційного періоду, створює умови, які захищають її від грибкових та бактерійних хвороб. Саме тому, при нормальному фітосанітарному стані насіння, при застосуванні препарату потреба в хімічних протруйниках повністю відпадає. Рівень захворюваності рослин на кореневі гнилі, чорний зародок пшениці, снігову плісень, фузаріоз колоса, аскохітоз, корінчасту іржу, фузаріоз, гельмінтоспоріоз стовбура томатів, альтернаріоз, бактеріальну плямистість і таке інше будуть значно знижуватися. Бактерії препарату, на відміну від хімічних протруйників, не отруюють зерно і грунт, а діють на рослину, викликаючи у неї системний захист від збудників патогенної мікрофлори.

Обробка по вегетації

Поряд з позитивним впливом на рослини передпосівної обробки насіння, обробка по вегетації має свої переваги, оскільки проводиться у періоди, коли рослині особливо необхідне додаткове живлення. В результаті обробки по листовій поверхні збільшується концентрація бактерій в рослині, і вона додатково отримує азот, біологічно активні речовини, фітогормони, вітаміни тощо. Все це в цілому сприяє зміцненню імунної системи рослини, посиленню енергії її зростання, поліпшенню кущіння і якісних показників.

Технологія по застосуванню препарату КЛЕПС передбачає дворазове позакореневе підживлення рослин в найбільш відповідальні періоди їх росту. Так, для озимої пшениці та ячменю, перше весняне біологічне підживлення рослин рекомендовано проводити якнайраніше у фазі весняного кущіння, коли рослини потребують посиленого азотного живлення. Друге підживлення рекомендовано проводити у фазу прапорцевого листа або початку виходу рослини в трубку. Своєчасна обробка рослин по вегетації дає позитивні результати, суттєво впливає на врожайність та якість сільгосппродукції.

В результаті оптимізації азотного живлення, регуляції росту та попередження захворювань у зернових, круп’яних, технічних та овочевих культурах сільгоспвиробник, застосовуючи препарат, гарантовано отримує екологічно чисту продукцію та надбавку до врожаю при невеликих витратах, економить до 70% мінеральних азотних добрив, не витрачає кошти на протруйники насіння, сприяє відродженню та оздоровленню ґрунтів.
Науково виробничий центр «Енергія» 
м. Київ, 01024, вул. Лютеранська, 30,
тел./факс: (044) 253-82-88, 253-99-04,
тел.: (067) 445-20-77, (050) 99-18-612, (095) 456-56-20,
www.kleps.com.ua energia90@ukr.net
Прочитано 4314 разів