Пятница, 19 Февраль 2016 04:03

«Якісне насіння – гарантія високого врожаю»

«Якісне насіння – гарантія високого врожаю»Інтерв’ю з головним агрономом ТОВ «Промінь-Лан» Володимиром Васильовичем Вакулічем. Полтавщина (с. Весела Долина, Глобинський район, Полтавська область)


■ Шановний Володимире Васильовичу, розкажіть, будь ласка, про Ваше господарство.

– ТОВ «Промінь-Лан» було створено на базі колгоспу «Промінь», утвореного у 60-ті роки минулого століття. Товариство є суб’єктом насінництва та розсадництва, внесене до Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу та з 1976 року займається вирощуванням насіння кукурудзи, тобто має всі необхідні умови для вирощування високоякісного насіння. У нас є агроном-насіннєвод, спеціальна техніка та лінія для доробки насіннєвого матеріалу. Головним агрономом працюю я тут з 1995 року, тобто цілих 20 років активної роботи в ТОВ «Промінь-Лан».

■ Скажіть, насінництво ж не може існувати саме по собі, які ще напрямки роботи має Ваше господарство?

– Звичайно! Окрім насінництва, ми також займаємось рослинництвом та тваринництвом. Так, на сьогоднішній день господарство має 1300 голів великої рогатої худоби, з яких 500 голів – дійні, інші – ремонтне стадо, та приблизно дві тисячі гектарів землі.

■ Майже всім аграріям відомо, що регіон Полтавщини славиться родючими ґрунтами. За рахунок яких факторів Ви стабільно отримуєте високі врожаї?

– Безперечно, важливим фактором отримання високих врожаїв є родючі ґрунти та сприятливі погодні умови, якими так славиться Полтавщина. В той же час не менш важливу роль в отриманні високих урожаїв посідають якісне насіння, мінеральні добрива, мікродобрива, стимулятори росту, якісна агрохімія і правильний та своєчасний обробіток ґрунту – оранка, боронування, культивація. Всі ці складові якраз і дозволяють нам отримати високий урожай зернових культур.

■ Тобто якість насіння є одним з ключових факторів у формуванні майбутнього врожаю?

– Авжеж, оскільки схожість насіння, його енергія проростання впливає на отримання високого врожаю, та, як наслідок, отримання високого прибутку.

■ Скажіть, на сьогоднішній день на українському ринку насіннєвого матеріалу досить велика кількість компаній – як українських, так й іноземних, що пропонують насіння різних культур, зокрема кукурудзи. Яким компаніям Ви надаєте перевагу?

– ТОВ «Промінь-Лан» займається вирощуванням кукурудзи давно і впродовж тривалого часу висівало насіння різних фірм – як іноземних, так і українських.

З впевненістю можу констатувати, що на сьогоднішній день гібридами вітчизняної фірми «Селекта» засіяно 80% посівних площ кукурудзи нашого господарства. Що ж стосується іноземних компаній, то кожного року ми засіваємо майже 50-70 га їхніх гібридів-новинок. По-перше, щоб розуміти сучасні тенденції розвитку іноземної селекції, а по-друге, щоб порівняти якість іноземного насіннєвого матеріалу з гібридами ТОВ НВКФ «Селекта».

■ Чи вважаєте Ви українські компанії, що виробляють насіннєвий матеріал, вартими уваги? Якщо так, то які саме?

– Беззаперечно. Як я вже казав раніше, українська компанія ТОВ НВКФ «Селекта», з якою ми співпрацюємо довгий час, варта особливої уваги.

На сьогоднішній день ми вирощуємо 740 га кукурудзи: 300 га на силос, 300 га на зерно, 40 га – гібридної кукурудзи, використовуючи три гібриди ТОВ НВКФ «Селекта» – Полтаву, Лювену, ТАР 349 МВ.

При цьому на силос ми використовуємо гібрид кукурудзи ТАР 349 МВ та маємо цього року дуже гарний врожай силосної кукурудзи – майже 437 ц/га. Завдяки гарному врожаю вказаного гібриду ми вже заповнили всі силосні ями та курган, не вмістилось близько 40 га, але вони не пропадуть – будемо косити на зерно (хоч посів декілька загущений – 100 тисяч рослин на гектар), з яких плануємо отримати приблизно 5-6 тонн сухого зерна з гектару.

■ Як довго ви співпрацюєте з ТОВ НВКФ «Селекта»?

– Наше знайомство розпочалось у 2005 році, коли ми приїхали на День поля, який влаштовувала фірма «Селекта». Саме на цьому Дні поля ми познайомились з їх лінійкою посухостійких гібридів, які зацікавили нас саме за ознакою посухостійкості.

До знайомства з вказаною компанією ми сіяли гібрид Дніпровський 310, проте гібриди ТОВ НВКФ «Селекта» були значно кращими, внаслідок чого в подальшому ми почали співпрацювати тільки з нею.

■ Чим саме Вам подобаються гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта»?

– Для мене головним фактором є стабільне отримання високих врожаїв при досить жорстких погодних умовах. Наприклад, врожайність гібриду кукурудзи Лювена, яку ми вирощуємо понад п’ять років, становить близько 95-100 ц/га.

Ще одним фактором, який потребує окремої уваги, є низька збиральна вологість зерна. Так, у минулому році ми зібрали врожай кукурудзи з площі 400 га з вологістю 13-14% – тобто ми отримали сухе зерно, що є беззаперечно важливим фактором, оскільки готове насіння надійшло з поля прямо в склад і чудово пролежало всю зиму, минаючи сушарню, а це, як ви розумієте, економічно й дуже вигідно.

■ Які ще переваги вирізняють ТОВ НВКФ «Селекта» з-поміж інших фірм – виробників насіннєвого матеріалу?

– Можу з впевненістю сказати, що селекція ТОВ НВКФ «Селекта» здійснюється на рівні закордонних стандартів, оскільки її продукція не поступається іноземним компаніям зі світовим ім’ям ані за якістю насіння, ані за врожайністю.

Ще однією перевагою, що вирізняє вищеозначену компанію з-поміж інших фірм – виробників насіннєвого матеріалу, є розумна цінова політика, яка є беззаперечно кращою ніж цінова політика іноземних компаній. Зрозуміло, що високий курс долару США призводить до того, що купівля гібридів кукурудзи іноземних фірм є економічно невигідною, в той час як співпраця з ТОВ НВКФ «Селекта» навпаки – повністю відповідає умовам сьогодення. До того ж, гібриди кукурудзи іноземних фірм, які як я вже сказав, є дуже дорогими, вимагають особливої технології вирощування та дуже сприятливих погодних умов, а в останні роки в умовах посухи виключно гібриди ТОВ НВКФ «Селекта» дають високий врожай, оскільки спеціально створюються для таких умов.

■ Чи порадили б Ви іншим товаровиробникам гібриди селекції ТОВ НВКФ «Селекта»?

– Відмінна якість за розумною ціною – як таке не порекомендувати? Я особисто всім раджу гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта». Наскільки мені відомо вже п’ять господарств Глобинського, Семенівського та Решетилівського районів Полтавської області вирощують гібриди вказаної вище фірми та дуже задоволені отриманим результатом. При цьому, обсяг посівних площ, засіяних гібридами ТОВ НВКФ «Селекта» збільшується з кожним роком, та в деяких господарствах доходить до 1000 га.

З питань співпраці та консультацій звертатись за телефоном (050) 361-66-65
Прочитано 1418 разів