Понедельник, 22 Февраль 2016 12:29

Сівалки TWIN: «Створені для врожаю сумірного з площею посіву»

Сівалки TWIN:  «Створені для врожаю сумірного з площею посіву»
Агрономи знають, наскільки важливо для отримання високих урожаїв мати комплекс однакових умов для кожної із рослини, розміщеної на гектарі: результат від кожної окремої рослини у сукупності й дасть загальний результат. Який він буде – залежить від багатьох факторів: правильно підібраного та якісного посівного матеріалу, якісної підготовки ґрунту, дотримання оптимальних строків посіву… Але, безумовно, всі ці фактори будуть втрачені без якісного та точного посіву.

Що ми розуміємо під якістю посіву?

Головне завдання посіву зводиться до трьох основних вимог: висів заданої кількості насіння на одиницю площі поля; рівномірний розподіл насінин по площині поля; заробка насінини на задану глибину.

На жаль, результат неякісного посіву можна помітити лише за появи сходів, а пересівати занадто пізно, а якщо пересів й можливий – він потягне додаткові – і немалі! – витрати.

Якраз від якості посіву залежить рівномірність появи і повнота сходів, ріст і розвиток рослини, а також її життєздатність аж до збирання.

Сьогодні ринок пропонує достатньо великий перелік ефективної і досить якісної посівної техніки для різних систем господарювання, але СІВАЛКИ, які пропонують РЕАЛЬНІ ІННОВАЦІЇ, зустрічаються зовсім рідко.

В минулому році італійська фірма «MaterMacc», яка славиться у всьому світі своїми найточнішими висівними апаратами MagicSem для просапних сівалок, запропонувала свою новітню розробку – сівалки TWIN з 2-стрічковим посівом для кукурудзи, соняшнику, сої, ріпаку тощо.

Для розуміння суті інженерних рішень, закладених у нову сівалку наводимо малюнки.

Сівалки TWIN:  «Створені для врожаю сумірного з площею посіву»
Сівалки TWIN:  «Створені для врожаю сумірного з площею посіву»В 2014 році в Україні були випробувані сівалки в виконанні TWIN 4×2 (чотири здвоєних рядки) та TWIN 8×2 (вісім здвоєних рядків). Незалежні тести сівалок були проведені на різних культурах, в різних господарствах. Ось деякі офіційно отримані результати:

Таблиця 1: Показники випробування технологій вирощування кукурудзи та соняшнику з різною шириною міжрядь з використанням сівалки ms twin 4×2 на полігоні КДСГДС НААН, с. Сазонівка Кіровоградської області, 2014 р.
Сівалки TWIN:  «Створені для врожаю сумірного з площею посіву»

Таблиця 2: Показники випробування технологій вирощування кукурудзи з різною шириною міжрядь з використанням сівалки MS TWIN 8×2 на полігоні ПСП «Ольгопіль», Вінницька область, 2014 р.
Сівалки TWIN:  «Створені для врожаю сумірного з площею посіву»
* Заради достовірності треба зазначити, що на кукурудзі з ФАО 190-250 на цьому полігоні, за даними ПСП «Ольгопіль», приросту від використання сівалки TWIN 8×2 не отримано.

При тесті сівалки MS TWIN 4×2 на товарних посівах (площі від 30 га і більше) в Бобринецькому районі Кіровоградської області отримано в середньому прибавку врожаю соняшнику від 17,5 до 42,8% при контрольній урожайності 18,5 ц/га, а на посівах сої в Олександрівському районі Кіровоградської області отримано прибавку від 28,6% до 39,08% при контрольній урожайності 16,53 ц/га.

Випробування та тести сівалок TWIN і в 2015 році підтвердили, що технологія ЗДВОЄНИЙ РЯДОК – один із реальних шляхів подолання перешкод в ПІДВИЩЕННІ ВРОЖАЙНОСТІ: всі посіви, а це ріпак, соняшник, кукурудза, соя, дали приріст +24,5–45% від контролю!

Приріст врожаю за всіх без виключення однакових стартових умов, який зафіксовано, очевидно є результатом оптимального розміщення рослин на полі, зменшення взаємоконкуренції за джерела енергії, внаслідок чого збільшилась ефективність використання ресурсів росту – світла, води, поживних речовин, як ґрунтовою частиною рослини – корінням, так і її наземною частиною.

Практики зауважать: ширина захвату зменшить продуктивність сівалки.

Насправді на практиці сівалкою TWIN 4×2, агрегатованою з трактором МТЗ-1221, одним механізатором весною висівалось не менше 24 га за 9 годин роботи! А для збору врожаю немає необхідності зміни стандартної жатки.

Враховуючи РЕЗУЛЬТАТ ПО ВРОЖАЙНОСТІ, а це суттєвий плюс, який отримано за однакових умов, і посівної густоти, тобто витрат насіння на 1 га, можна ВПЕВНЕНО зробити висновок, ЩО ЦЯ СІВАЛКА ВАРТА УВАГИ ТА ДОЗВОЛИТЬ ВАМ ВИЙТИ НА НОВИЙ РІВЕНЬ УРОЖАЇВ кукурудзи, соняшнику та сої!
АГРОХІМ, 25009, Україна, м. Кіровоград, вул. Комарова, 74,
т./ф.: (0522) 33-07-27, 33-64-56;
моб.: (097) 433-433-7; (095) 433-433-7
Е-mail: info@agrokhim.com.ua, sale@agrokhim.com.ua
www.agrokhim.com.ua
Прочитано 2185 разів