Среда, 03 Февраль 2016 15:06

Біостимулятори-добрива виробництва ПП «Біоконверсія» – вагомий резерв підвищення врожайності

Біостимулятори-добрива виробництва ПП «Біоконверсія» – вагомий резерв підвищення врожайностіПредставник асоціації «Біоконверсія» В.В. Колєв (праворуч) та директор СВК «Криничне» Болградського району Одеської обл. П.Г. Самунжи у посівах соняшнику, обприсканих препаратом «Вермимаг»

Біостимулятори-добрива «Вермистим», «Вермимаг», «Вермийодіс» та деструктор «Вермистим-Д» в засушливий 2015 рік дали змогу покращити водно-фізичні властивості ґрунту, активізувати мікрофлору, впливати на міграцію поживних речовин, знижувати стрес від пестицидів.

При їх застосуванні в рослину потрапляє певна кількість поживних речовин – азоту, фосфору, калію, магнію та інших макро – і мікроелементів, а також фульвокислот, амінокислот, фітогормонів та ростових речовин, а з «Вермийодісом» ще й біологічно активний йод. Вони активізують ферментативну активність усіх клітин рослини та утворення стимулюючих сполук самою рослиною. За високих температур обприскування рослин біостимуляторами допомогло підтримати процес фотосинтезу в умовах перевищення максимально допустимих температур на 2-4°С. Це дозволило рости і розвиватися рослинам в умовах, коли температура навколишнього середовища сягала вище 33-36°С, що особливо актуально для більшості регіонів останніми роками.

В умовах посухи обприскування біостимуляторами «Вермимаг» та «Вермийодіс» зменшувало на 18-26% коефіцієнт транспірації, і це дало змогу рослинам синтезувати більше органічної речовини, покращити ріст та розвиток, підвищити стійкість до несприятливих умов.

Біостимулятори-добрива виробництва ПП «Біоконверсія» – вагомий резерв підвищення врожайностіОбприскування посівів рису препаратом «Вермимаг» у ТОВ «Рис Бессарабії» Одеської області

Високу ефективність в минулому році біостимулятори-добрива виробництва ПП «Біоконверсія» показали в багатьох господарствах Івано-Франківської, Одеської, Кіровоградської, Миколаївської, Чернігівської, Київської та інших областях на посівах зернових, ріпаку, соняшнику, сої, кукурудзи, овочевих, рису та інших культурах, садах та виноградниках.

Так, в Кілійському районі Одеської області (СВК «Дунай», ТОВ «Рис Бессарабії») посіви рису тричі за вегетацію обприскували «Вермимагом» за допомогою авіації та наземних обприскувачів і отримали приріст урожайності 0,8-1,2 т/га.

В господарстві ПФ «Богдан і К» Івано-Франківської області (директор Б.В. Тимофійчук) щорічно застосовують на всій площі посіву (близько 2000 га) для допосівного оброблення насіння біостимулятор «Вермистим», для одно – і дворазового обприскування рослин під час вегетації – біостимулятори «Вермимаг» та «Вермийодіс». На всій площі озимих і ярих культур провели деструкцію соломи «Вермистимом-Д», у тому числі на площі 700 га сумісно із посівом сидератів: гірчиця, олійна редька, гречка, ріпак. Все це дало змогу отримати приріст урожаю озимих зернових 5-9 ц/га, кукурудзи на зерно – 15-18 ц/га, ріпаків, соняшнику, сої – 6-8 ц/га.

Біостимулятори-добрива виробництва ПП «Біоконверсія» – вагомий резерв підвищення врожайностіОбприскування посівів рису препаратом «Вермимаг» у СВК «Дунай» Кілійського р-ну Одеської області

Так, на площі 57 га сої, де восени провели деструкцію соломи «Вермистимом-Д» (8 л/га) в баковій суміші із карбамідом (10 кг/га), сумісно з посівом на сидерат суміші гірчиці із олійною редькою отримали по 268 ц/га зеленої маси, а це разом із соломою рівнозначно внесенню 35 т/га гною. Двічі рослини обприскали біостимуляторами і незважаючи на сильну посуху отримали 3,45 т/га сої або на 1,0-1,5 т/га більше, ніж в господарствах сусідніх районів, де не впроваджували цю технологію, хоча внесли під сою необхідну кількість міндобрив. В цілому з площі 500 га зібрали в середньому понад 3 т/га, сої, а це для посушливого року на бідних прикарпатських ґрунтах досить непоганий урожай.

Високу ефективність при 2-3-разовому обприскуванні рослин біостимулятором «Вермимаг» отримано в Миколаївській та Херсонській області на посівах помідорів: понад 3000 га. Щорічно застосовують «Вермийодіс» та «Вермимаг» в малих фермерських господарствах, зокрема в СФГ «Сатурн» Кіровоградської, СФГ «Клиновий» Запорізької, СФГ «Шітєв» Закарпатської, СФГ «Юлія» Черкаської, ТОВ «Украгротехтрейд», Житомирської, СФГ «Колос» Вінницької, ПОП «Наконечне» Львівської, ТОВ «Агробуд» Чернігівської області та багатьох інших.

А тому беручи до уваги значне подорожчання міндобрив, пестицидів, насіння, пального та ін., враховуючи збільшення податкового навантаження на аграрний сектор, в цьому році слід широко застосовувати біостимулятори-добрива виробництва ПП «Біоконверсія», що дасть змогу при мінімальних затратах виростити доброякісний врожай.

Детальну інформацію
можна отримати у ПП «Біоконверсія»:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Гаркуші, 2
тел.: (067) 34-34-527; (067) 34-22-188; (067) 48-23-329 
(0342) 53-11-30 e-mail: vermos2007@ukr.net
Прочитано 7646 разів