Пятница, 19 Февраль 2016 09:54

Врожай 2016 року фермере, допоможи озимим

Врожай 2016 року фермере, допоможи озимимПри поновленні весняної вегетації слід забезпечити допомогу озимим рослинам в інтенсивному відростанні вторинної кореневої системи та в забезпеченні їх поживними речовинами.

Для цього використовують підживлення (по методу Бузницького), РУМи, бакові суміші зі стимуляторів, мікроелементів та нано-добрив. Як показують досліди та практика живлення рослин по листу системними добривами, в перші дні при поновленні вегетації більш ефективне, так як азот засвоюється через лист за 2-3 години, в перші ж 3-4 дні лист темніє, збільшується товщина стебла, ширина, соковитість та пластичність листа, товщина та довжина коренів, в порівнянні з першим де освоєння азоту затримується на 7-10 днів, а лист залишається напівсухим.

Для живлення по листу ефективною є бакова суміш з добрива Мочевин-К1 в нормі 0,5-1 л/га з водним розчином карбаміду 7 кг/га, або КАСом 10 л/га. Якщо на листах після зимівлі є залишки хвороб, то до цієї суміші слід додати Триходермін БТ в нормі 2 л/га.

Слід звернути особливу увагу на те, щоб мікродобрива та стимулятори були системними, та не визивати явище «тропізму», тобто відставання розвитку кореневої системи від біомаси, що на богарі може призвести до значного зниження врожаю.

Агрохімікати (добрива) та біопрепарати повинні бути зареєстровані в «Переліку дозволених агрохімікатів для використання на Україні», або мати посвідчення (фото 1). В зв’язку зі зростанням експорту с/г продукції, можливе посилення контролю за виконанням Закону України «Про агрохімікати та пестициди», по якому отриманий врожай з незареєстрованими (без ліцензій) агрохімікатами не може бути використаним.

Врожай 2016 року фермере, допоможи озимимПоки ще є час – слід перевірити як стимулятори, так і нано-добрива на системність та корнеутворення. Для цього слід у чашках Петрі, або на тарілочках покритих салфетками, проростити насіння різних культур обприскане (не замочене) одновідсотковим розчином, в порівнянні з контролем (не обприсканим).

Через 10-12 днів можна вже побачити результат, як це показано на фото 2.

Фото 1

Додаткову силу в розвитку рослин та забезпеченні гарантованого врожаю додасть добриво Мочевин-К2. Це чудо препарат! Якщо додати його при хімічній прополці зернових в нормі: ячмінь – 0,5 л/га, пшениця – 0,5-1 л/га, або у фазі трубкування – всі стебла в кущі та колоски підтягнуться до рівня сильного, значно покращиться якість зерна. На богарі цей препарат врятує від запалу, зменшить винос вологи з ґрунту рослинами вдвічі, покращить ґрунт в ризосфері.

Інструкцію по використанню та польові результати можна побачити в інтернеті. Для цього слід набрати в Google: «Лідер України» – База сільгосппідприємств 2015 – Херсонська обл. – Комерційна інформація – Добриво Мочевин-К, а також відео.
Замовляти добрива класу Мочевин-К слід sms-повідомленням на тел.: 050 492-26-88, 067 605-60-36,
або по e-mail: kap2013@ukr.net
О.І. КАПЕЛЮШ,
канд. сільськогосподарських наук,
заст. директора НВО«Агронауковець»
Прочитано 1789 разів