Вторник, 15 Март 2016 12:13

Одеський соняшник – запорука високих врожаїв

Одеський соняшник – запорука високих врожаївНаразі на ринку наявне насіння соняшнику на будь-який смак та гаманець. Тим важливіше правильно зорієнтуватися і вибрати саме той сорт або гібрид, який найкраще задовольняє потреби кожного конкретного господарства. Важливо обрати і постачальника: неякісна обробка насіння легко зіпсує найкращий матеріал будь-якого сорту або гібриду.

Відомий український виробник ПрАТ «СЕЛЕНА», що успішно працює на ринку насіння вже 15 років, давно обрало для себе і гібриди, і очисні потужності. СЕЛЕНА вирощує та пропонує своїм покупцям тільки насіння, яке висіває у власному посіві, вироблене з власних батьківських форм, очищене і відкаліброване на надсучасному очисному комплексі – заводі «Гібридний соняшник». Потужний насіннєочисний комплекс, що працює тільки з соняшником, гарантує, що кожен покупець одержить однорідне, повноцінне, всхоже насіння, на яке можна подивитися своїми очима безпосередньо на заводі «Гібридний соняшник». Тривале існування компанії СЕЛЕНА, наявність власних виробничих потужностей, науковий супровід з боку провідних фахівців Селекційно-генетичного інституту (м. Одеса) і висока репутація гарантують, що після оплати за насіння покупцю не доведеться бігати за продавцем: СЕЛЕНА вчасно поставить насіння і надасть кращі поради, як його вирощувати.

СЕЛЕНА пропонує українським покупцям те ж саме насіння, що відправляє на експорт: якість міжнародного рівня можна одержати за українською ціною.

Це зумовлено тим, що підприємство працює виключно з гібридами української, одеської селекції, що обґрунтовано з наукової та економічної точки зору.

Південь України – Одеська, Миколаївська, Херсонська області – належить до зони ризикованого землеробства. В цих областях краще розраховувати на стабільний та якісний врожай, ніж на обіцянки надвеликих врожаїв. Саме такі результати гарантують гібриди, які пропонує СЕЛЕНА.

Конкретно про результати: в 2015 році з насіння гібридів одеської селекції 1 покоління, виробленого ПрАТ «СЕЛЕНА» і обробленого на насіннєочисному комплексі «Гібридний соняшник», було одержано 32,2 ц/га, в той час як вирощувані поруч закордонні аналоги дали врожай від 23,0 до 25,3 ц/га.

При ціні, яка є доступною для будь-якого господарства і значно нижчою, ніж ціна на закордонні гібриди, гібриди одеської селекції пропонують цілий ряд переваг.

Гібриди, які пропонує СЕЛЕНА:

  • адаптовані до різних умов вирощування – можуть вирощуватися на різних типах грунтів в різних природно-кліматичних зонах;
  • відрізняються рівномірним цвітінням і дозріванням;
  • мають високий рівень посухостійкості;
  • слабко обсипаються при перестої;
  • стійкі до вилягання;
  • добре пристосовані до механічного збирання;
  • мають дуже високий вміст олії в насінні незалежно від умов вирощування.

Відмінною особливістю одеських гібридів є підвищена конкурентоспроможність щодо бур’янів за рахунок інтенсивного стартового росту на перших етапах розвитку рослин. Вони добре пристосовані до екстремальних умов вирощування та гарні медоноси, добре реагують на внесення мінеральних та мікродобрив.

Все це свідчить про те, що доступні за ціною гібриди соняшнику одеської селекції є вдалим вибором для отримання стабільних та високих урожаїв на фермерських ланках.

Слід врахувати, що для забезпечення максимальної віддачі науковці рекомендують висівати в кожному господарстві 2-3 гібриди соняшнику різних груп стиглості. В зоні степу скоростиглі гібриди повинні займати – 5%, ранньостиглі – 30-40%, середньоранні – 45-55%, середньостиглі – 15-20%. В зоні північного степу – скоростиглі до 10%, ранньостиглі – 35-45%, середньоранні – 40-50%, середньостиглі – до 10-15%.

В залежності від вологозабезпеченості грунтів та розподілу осадків упродовж періоду вегетації соняшнику слід чітко орієнтуватись у наборі гібридів, який пропонується насіннєвим ринком України. Наприклад, такі гібриди, як Зубр, Віват, Базальт, доцільно висівати у більш посушливих умовах (Арцизський, Саратський, Березовський р-ни Одеської обл., у посушливих районах Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської області). У більш вологозабезпечених районах висівають гібриди Селянин та Сучасник.

Гібриди олійного напрямку використання:

ВІВАТ – у Реєстрі сортів рослин України з 2014 р.

Середньоранній, з вегетаційним періодом 108-115 днів. Потенційна врожайність – 3,7-4,0 т/га, олійність – 50,5%, лушпинність – 22-23%, збір олії – 1,5-2,0 т/га. Високотехнологічний, з рівномірним дружнім цвітінням і визріванням, вирівняний по висоті рослин, посухо – та жаростійкий. Стійкий до вовчка (раси А, Е) та несправжньої борошнистої роси. Маса 1000 сім’янок – 67-70 г.

ЗУБР – у Реєстрі сортів рослин України з 2004 р.

Середньоранній, з вегетаційним періодом 108-112 днів. Потенційна врожайність 3,8-4,2 т/га, олійність 50,3%, лушпинність 23,5-25,0%. Збір олії 1,9-2,0 т/га. Має генетично обумовлену стійкість до вовчка (раси А, Е) та несправжньої борошнистої роси. Високотехнологічний, посухостійкий, слабо осипається при перестої, вирівняний по висоті. Маса 1000 насінин 60-62 г.

СУЧАСНИК – у Реєстрі сортів рослин України з 2012 р.

Потенційна врожайність – 3,83-4,11 т/га, олійність 50,1, лушпинність – 24-25%. Збір олії – 1,9-2,0 т/га. Середньостиглий, з вегетаційним періодом 110-115 днів. Стійкий до вовчка (раси А, Е) та несправжньої борошнистої роси. Високотехнологічний, з рівномірним дружнім цвітінням і визріванням, вирівняний по висоті рослин, слабо осипається при перестої, посухостійкий. Маса 1000 сім’янок 58,5-61,5 г.

РЕЗЕРВУЙТЕ НАСІННЯ ЗАЗДАЛЕГІДЬ:
ПрАТ «Селена» – м. Одеса, Овідіопольська дорога, 3.
Тел.: (0482) 37-23-81, 050 490-45-61, selena-odessa@ukr.net
ПАТ «Гібридний соняшник» – Одеська область,
Білгород-Дністровський р-н, с. Салгани, вул. Шабська, 1.
Тел.: (04849) 77-145, 050-391-20-0, hs@te.net.ua


ГАРАНТІЯ – СЕРТИФІКАТ НА НАСІННЯ УКРАЇНИ. ГНУЧКА СИСТЕМА ДОСТАВКИ
Прочитано 6126 разів