Среда, 16 Декабрь 2015 14:31

Європейські інвестори готові вкладати в малий агробізнес українських областей

Європейські інвестори готові вкладати в малий агробізнес  українських областейЄвропейські інвестори готові вкладати в малий та середній агробізнес областей України. Такого висновку дійшли учасники серії семінарів «Вирішення проблем фінансування малого та середнього агробізнесу», які відбулися у Києві (11 листопада), Одесі (18 листопада), Вінниці (2 грудня) та Дніпропетровську (8 грудня).

– Сьогодні в Україну хочуть заходити європейські інвестори, які готові вкладати і купувати малі та середні українські агрокомпанії. Наявність прозорої фінансової звітності та порядок у договорах користування землею – головні умови при розгляді інвестиційних проектів, – відмічає Томас Оттен, директор «Оттен Консалтинг».– Іноземні інвестори та їх банкіри будуть насамперед звертати увагу на те, яким чином оформлені права українських фермерів на землю. Істотні умови і форма договору мають відповідати вимогам законодавства України, а право оренди має бути зареєстрованим, – розповів Олександр Бородкін, партнер практики нерухомості, будівництва та земельного права юридичної фірми «Василь Кісіль і Партнери».

– Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні та дефіцит грошових ресурсів на фінансовому ринку, ряд банків залишаються стабільними та надійними партнерами для малого та середнього агробізнесу, – зауважив Ярослав Темченко, заступник керівника відділення ПроКредит Банку в Києві.

Ефективне використання внутрішніх ресурсів компанії також може залучити додаткові кошти до фінансування агрокомпаній. «За статистикою дві компанії, які ведуть схожий бізнес в одному регіоні і вирощують одну культуру, можуть мати рентабельність 4% і 104%. Рентабельності у 104% може досягнути та компанія, у якої ефективно налагоджені бізнес-процеси, де фінансовий облік працює на бізнес, а не на контролюючі органи», – зазначає Наталя Шевченко, фінансовий директор компанії «Оттен Консалтинг».

Учасники семінару – представники малого та середнього агробізнесу – відмітили потребу у налагодженні інформаційного обміну між учасниками ринку, що допоможе шукати зовнішні фінансові ресурси та обмінюватися досвідом щодо ефективного використання внутрішніх ресурсів за рахунок бюджетування, контролінгу та управління грошовим циклом. Семінар «Вирішення проблем фінансування малого та середнього агробізнесу» організовано компанією «Оттен Консалтинг» за сприяння ПроКредит Банку та юридичної компанії «Василь Кісіль та Партнери». Семінари відбувалися безкоштовно.


Прочитано 2480 разів