Вторник, 01 Декабрь 2015 09:53

«Врожай кукурудзи в умовах аномальної посухи – це реально»

«Врожай кукурудзи в умовах  аномальної посухи – це реально»Ні для кого не секрет, що однією з великих загроз агросектору України є посуха.

Загалом посухи належать до небезпечних природних явищ, які супроводжуються підвищенням температури повітря і ґрунту, сильною спекою, призводячи до зневоднення територій, пригнічення і навіть загибелі сільгоспкультур на великих площах. Особливо потерпає від посух агросектор, і в першу чергу – зернове господарство.

Так, начальник агрометеорології українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко ще на початку серпня 2015 року на прес-конференції повідомила, що врожай кукурудзи у Дніпропетровській області – це «суцільна біда», оскільки кукурудза засохла, качани не наповнені зерном, і зумовлено це тим, що культура максимально потрапила під вплив серпневої ґрунтової посухи.

До того ж за інформацією НАСА 2015 рік визнаний найспекотнішим роком у світі за всі роки метеорологічних спостережень, а 2016 рік очікується ще посушливішим, ніж рік, що минає.

Отже, постає цілком доцільне питання: чи можливо отримати високий врожай кукурудзи за умов аномальної української посухи та за відсутності поливних систем? Відповідь – ТАК!!! Вказане доведено на практиці фермерським господарством «Грант», яке знаходиться в смт Царичанка Дніпропетровської області. Інтерв’ю з головою фермерського господарства «Грант» ми пропонуємо вашій увазі.

– Шановний Юрію Анатолійовичу, розкажіть, будь-ласка, коли було створено Ваше господарство та які його основні напрями діяльності?

– Фермерське господарство «Грант» було створено у 1996 році, тобто на початку так би мовити «ери» діяльності фермерських господарств в Україні. Основними напрямами діяльності нашого господарства є вирощування зернових культур – кукурудзи, пшениці, ячменю, ріпаку.

– Скажіть, яку площу в структурі посівів Вашого господарства цього року займає кукурудза?

– На сьогоднішній день в обробітку нашого господарства знаходиться 1900 га землі, з яких 50% всіх посівних площ у 2015 році займали посіви кукурудзи.

– Якої технології вирощування кукурудзи в посушливих умовах дотримується Ваше господарство?

– Загалом наше господарство притримується традиційної системи обробітку ґрунту, хоча й спробували нульову технологію обробітку ґрунту, так звану no-till.

– Окрім вірно обраної технології вирощування кукурудзи, що ще є беззаперечним фактором отримання високого врожаю?

– Звичайно ж, погодні умови. От якби нам такі дощі, як на Полтавщині, а не ситуація цього року, коли в нашому регіоні більше чотирьох місяців (з червня по листопад) не було дощів.

В той же час, окрім погодних умов, факторами отримання високих урожаїв є добрива, інсектицидні технології, правильний та своєчасний обробіток ґрунту, якісне насіння.

– Гібридам кукурудзи яких виробників насіннєвого матеріалу Ви надаєте перевагу і чому?

– За час діяльності фермерського господарства спробував гібриди як української, так й іноземної селекції. До недавнього часу купував гібриди кукурудзи іноземної селекції, проте з різким погіршенням погодними умов та постійною посухою на Дніпропетровщині почав використовувати гібриди кукурудзи вітчизняної селекції, а саме гібриди кукурудзи ТОВ «НВКФ «Селекта», якими засіяно більше 700 га посівних площ нашого господарства.

– Які особливості кукурудзи найбільш цінні для Вас?

– Звичайно – високий та стабільний врожай. У 2015 році господарство вирощувало три гібриди кукурудзи ТОВ «НВКФ «Селекта» – Полтаву, Лювену та МЕЛ 272 МВ, серед яких найкращим є гібрид кукурудзи Полтава, що сформував найвищий врожай зерна – 60 ц/га у заліковій вазі при вологості зерна 12-14%.

– За яким критерієм Ви обрали гібрид «Полтава» ТОВ «НВКФ «Селекта»?

– Найбільший врожай, посухо- та жаростійкість та невибагливість до умов вирощування. Хочу сказати, що гібрид Полтава в умовах цьогорічної посухи витримав її на високому рівні, до моменту повноцінного формування качана мав зелений стовбур, що забезпечило високий врожай за вкрай несприятливих погодних умов.

– Як довго Ви співпрацюєте з ТОВ «НВКФ «Селекта»?

– Знайомство із ТОВ «НВКФ «Селекта» відбулося у лютому 2013 року на Агропромисловій спеціалізованій виставці у місті Києві. З того часу триває наше співробітництво, яке на сьогоднішній день повністю влаштовує наше господарство.

– Рекомендували б Ви гібриди ТОВ «НВКФ «Селекта» іншим виробникам сільськогосподарської продукції? Якщо так, то чому?

– Авжеж рекомендую всім господарям! На сьогоднішній день фірма «Селекта» представляє найбільш посухостійкі вітчизняні гібриди кукурудзи, що у поєднанні з високою якістю насіння та розумною ціною є важливим фактором отримання врожаю та прибутку. Тож я даю перевагу цим високоякісним гібридам кукурудзи та раджу іншим товаровиробникам.
Інтерв’ю з головою фермерського господарства
Юрієм Анатолійовичем Коваленком

З питань співпраці та консультацій звертатись за телефоном
(050) 361-66-65

Прочитано 2128 разів