Пятница, 30 Октябрь 2015 12:08

Фунгіцидний протруйник ФАЕР – все і одразу!

Фунгіцидний протруйник ФАЕР – все і одразу!Все і одразу – тому, що ФАЕР містить 3 діючі речовини і його захисна дія триває до 45 днів. ФАЕР має надзвичайно широкий спектр дії і високу ефективність проти практично усіх актуальних патогенів. У ФАЕР немає аналогів серед вітчизняних та зарубіжних протруйників. Застосовуючи ФАЕР, ви вирішуєте всі проблеми знезараження насіння одразу.

ФАЕР – це трикомпонентний фунгіцидний протруйник для насіння соняшника та ріпаку. ФАЕР є оригінальною розробкою угорського Агрохімічного Холдингу Peters&Burg Ltd. До складу ФАЕР входять 3 діючі речовини:

  • тирам, 400 г/л
  • тіабендазол, 20 г/л
  • металаксил-М, 116 г/л

Тирам – речовина контактної дії, взаємодіє з ферментними системами збудників хвороб та інгібує процеси дихання клітин, внаслідок чого блокується проростання спор та ріст міцелію патогена. Застосовується проти збудників
фузаріозу, фомозу, склеротиніозу, пліснявіння насіння. Стримує розвиток збудників на поверхні насіння та захищає від ґрунтової інфекції.

Тіабендазол – речовина системної дії групи бензимідазолів, яка зупиняє процеси поділу клітин патогена. Добре діє проти збудників септоріозу, склеротиніозу, вертицильозу, фомозу, гельмінтоспоріозної, фузаріозної гнилей, пліснявіння насіння. Захищає насіння від ґрунтової інфекції та насіннєвої інфекції, збудники якої знаходяться всередині і на поверхні зерна. Завдяки переміщенню в молоді проростки захищає культуру від хвороб на перших етапах росту та розвитку рослини.

Фунгіцидний протруйник ФАЕР – все і одразу!Металаксил М – речовина системної дії з високою швидкістю проникнення. Впливає на синтез рибосомальної РНК, пригнічує ріст міцелію та формування спор. Завдяки поступовому акропетальному переміщенню по рослині захищає ростки впродовж декількох тижнів.

У попередньому номері ми вже розповідали про властивості ФАЕР та наводили дані по впливу різних протруйників на польову схожість та урожайність соняшника. Польові дослідження підтвердили тривалість захисної дії препарату, яка зберігалась впродовж 30-40 діб, до фази 4-6 листків соняшнику. У цих дослідах, на інфекційному фоні фузаріозної, білої та інших гнилей, фомозу, несправжньої борошнистої роси ФАЕР – у порівнянні з кількома найбільш широко застосовуваними у виробництві протруйниками – забезпечив найкращі результати (при нормах витрати 2,5 і 3,0 л/т), за всіма досліджуваними показниками: ураженістю рослин хворобами, схожістю та урожайністю.

В лабораторних дослідах ефективність ФАЕР (у порівнянні з рядом інших еталонних препаратів) вивчали на проростках (особливу увагу приділяли запобіганню їх токсикації) та на чистих культурах збудників хвороб. По усіх досліджуваних патогенах ФАЕР показав найбільш стабільний та довготривалий стримуючий ефект. Якщо в контролі і на середовищах з конкурентними протруйниками ріст міцелію спостерігався через 2-15 діб (залежно від виду збудника, з різною інтенсивністю), то у варіантах з ФАЕР розвиток патогенів не відмічали впродовж усього терміну спостереження (більше 4 тижнів).

Досить помірні норми витрати ФАЕР є ще однією його перевагою у порівнянні з деякими іншими протруйниками. Згідно з регламентом застосування для насіння соняшнику норма витрати препарату становить 2,5-3,0 л/т, для насіння ріпаку – 2,5-3,5 л/т.

Але виробникам слід пам’ятати, що застосування ФАЕР, як і будь-якого іншого протруйника, не відновлює втрачену схожість некондиційного насіння і не гарантує захист рослин впродовж усієї вегетації. Для профілактики від ураження листя, стебел та суцвіть потрібні фунгіцидні обробки по вегетуючих рослинах.

Але хороший старт проростків ФАЕР забезпечить навіть у складних фітосанітарних умовах, з ФАЕР ваше насіння буде наче в надійних теплих руках.РЕГІОНАЛЬНІ ПРЕДСТАВНИЦТВА
Харків: (067) 754-47-04
Київ: (044) 529-78-12
Миколаїв: (067) 573-54-64
Дніпропетровськ: (067) 575-46-30
Кіровоград: (067) 573-96-62
Полтава: (095) 274-96-99
Черкаси: (096) 234-13-82
Одеса: (067) 540-81-80
Сквира (регіональний агроцентр):
(067) 540-40-16
www.nertus.ua
 
 
 
Прочитано 1826 разів