Вторник, 15 Сентябрь 2015 12:00

Впроваджуючи біотехнології – зменшимо залежність від несприятливих погодних та економічних умов

Впроваджуючи біотехнології – зменшимо залежність  від несприятливих погодних та економічних умовЦьогорічні погодні умови негативно вплинули на ріст та розвиток рослин пізніх культур, що призвело до значного зниження їх урожайності, затримано посів озимого ріпаку.

Однак в ПФ «Богдан і К» з Прикарпаття завдяки впровадженню біотехнологій при різних кліматичних умовах отримують високу врожайність усіх с/г культур. Напередодні оптимальних строків сівби озимих культур наш кореспондент взяв інтерв’ю у директора ПФ «Богдан і К» Богдана Тимофійчука та директора ПП «Біоконверсія» Наталії Колісник.

Кореспондент: – Богдане Володимировичу, що б ви порадили аграріям в цих складних економічних та кліматичних умовах зробити, щоб у 2016 році зібрати високий урожай сільгоспкультур?

Б. Тимофійчук: – В останні роки, а особливо цього року, нас, аграріїв, тривожать не тільки складні кліматичні умови, але й значне подорожчання міндобрив, пестицидів, пального та інших матеріалів. Однак ми завдяки впровадженню таких біотехнологій як посів післяжнивних сидератів, деструкція соломи препаратом «Вермистим-Д», застосування біостимуляторів для допосівного оброблення насіння та дворазового обприскування рослин під час вегетації, мінімальний обробіток ґрунту щорічно збираємо кукурудзи 8-12 т/га, ріпаку, сої, соняшнику – 3-4,5 т/га, озимого ячменю – 5-7 т/га, зменшили затрати на придбання міндобрив та пального, а головне – дбаємо про підвищення родючості наших ґрунтів.

Минулого року після збирання озимих та ярих культур (2300 га) на всій площі провели деструкцію соломи «Вермистимом-Д», в тому числі на 680 га сумісно з посівом сидератів (біла гірчиця,олійна редька, гречка). Все це дало нам змогу цього року зібрати понад 4 т/га ріпаку, понад 3 т/га соняшнику та сої, а на окремих площах збираємо понад 4 т/га соняшнику з великим вмістом олії, отримали понад 67 ц/га озимого ячменю і зразу ж посіяли 185 га гречки, після збирання її на зерно буде проведено деструкцію соломи «Вермистимом-Д» в баковій суміші із 10 кг/га карбаміду або селітри.

Завдяки біотехнології була підвищена здатність ґрунтів утримувати необхідну для рослин вологу і значно збільшити кількість мікроорганізмів в грунті (бактерій, грибів, нематод, черв’яків та ін.), які і поновлюють грунт органікою рослинного і тваринного походження у вигляді екскрементів в кількості 20-40 т/га, захищають рослини від хвороб та шкідників. Про це любителі «хімізації» зазвичай не хочуть говорити, а спалюють або заробляють в грунт солому, яка перегниває через півтора року, а кукурудзяна через 2-3 роки, в перший рік навіть знижують кількість азоту в грунті.

Або візьмемо озиму пшеницю: ми жодного гектара не сіємо без допосівної обробки насіння регулятором «Вермистим» (8 л/т), 2 рази обприскуємо посіви «Вермимагом», що дає змогу не тільки підвищити врожайність, але й на 1-2 класи підвищити якість. Цього року 80% пшениці реалізували другим класом, а сусіди, які не застосовували біостимулятори, жодного центнера не реалізували 2-м класом.

Впроваджуючи біотехнології – зменшимо залежність  від несприятливих погодних та економічних умовЗа останні 20 років (10 років на Кіровоградщині та 10 років на Прикарпатті) я випробував десятки регуляторів та деструкторів (критикувати нікого не буду), але мої спеціалісти застосовують тільки біостимулятори і деструктори «Вермистим-Д» виробництва ПП «Біоконверсія», а вчені ПП «Біоконверсія» супроводжують впровадження біотехнологій. А про роботу ПП «Біоконверсія» розповість Н.М. Колісник.

Н.М. Колісник: – ПП «Біоконверсія» по розробленій та запатентованій технології виробляє біогумус, (за допомогою каліфорнійських черв’яків), та біостимулятори-добрива «Вермистим», «Вермимаг», «Вермийодіс» та деструктор «Вермистим-Д», які містять рістрегулюючі речовини, мікро-, макро- і мезоелементи, корисні мікроорганізми, вітаміни, фітогормони та інші, а «Вермийодіс» містить ще й біологічний йод. Про значення цих елементів в живленні рослин добре знають багато спеціалістів, про це неодноразово писала газета «Аграрник». Їх щорічно застосовують на десятках тисяч гектарів в Івано-Франківській, Одеській, Кіровоградській, Чернігівській областях та в багатьох малих і великих фермерських господарствах, на дачних і присадибних ділянках різних областей України і отримують хороші результати на озимих і ярих зернових, сої, соняшнику, ріпаках, кукурудзі, рису та інших культурах.

Після тривалої спеки в західних і центральних областях випали дощі, днями вони пройдуть і на півдні. Багато господарств розпочали посів пшениці, закінчують посів ріпаків, однак значна частина озимих буде посіяна не в оптимальні терміни, а тому передпосівна обробка насіння біостимуляторами «Вермистим» або «Вермимаг», а на окремих площах і осіннє підживлення «Вермимагом» 4-5 л/га, дасть можливість провести добру перезимівлю озимих ріпаків, зернових і в цих складних умовах отримати хороший урожай у 2016 році.

Деструкцію ж соломи не проводять там, де не дбають про родючість ґрунтів, а хочуть отримати високий урожай за рахунок внесення високих доз мінеральних добрив, при цьому ніхто не звертає увагу на шкоду, яка наноситься довкіллю і ґрунту.

А тому рекомендую аграріям, особливо малим та середнім фермерам: скористайтеся найдешевшим резервом для підвищення врожайності та родючості ґрунтів.

Детальну інформацію можна отримати за адресою:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Гаркуші, 2
тел.: (03422) 3-11-30, моб.: (067) 34-34-527, (067)-34-22-188
e-mail: vermos2007@ukr.net
Прочитано 1691 разів