Вторник, 15 Сентябрь 2015 10:57

Звичайна арифметика – прибуток Хлібороба

Обработка семян для озимых культурОптимізація витрат агровиробництва – головне завдання аграріїв в умовах складної економічної ситуації, що склалася в Україні. НВП «Агроенергетичні технології» – виробник особливо чистих, найнеобхідніших рослинам елементів живлення в 100% доступній формі, пропонує свій варіант вирішення цієї проблеми.

Якщо починати з арифметики – вона проста, хоча і фантастична. Додали в бакову суміш протруйників-інсектицидів для передпосівної обробки зерна препарати АБК – АгроБіоКомплексної технології, вартістю 170 грн на гектарну дозу насіння (3,5-6,0 млн. шт./га), а отримали на різних сортах прибавку врожайності від 12 до 27 ц/га (3600-8100 грн/га). Це 21-48-разова окупність витрат на препарати АБК для інкрустації озимої пшениці отриманої прибавки. Окремо та додатково один чи два рази обприскували сходи препаратами для збалансованого підживлення та стимуляції на суму до 250 грн/га, отримали 5-20 ц/га = 1500-6000 грн/га при окупності в 6-12 разів. Всього при витратах на 1 га 420-670 мл препаратів, в перерахунку на діючі речовини (1 мл д.р.=1 грн), отримали ще 15-47 ц/га прибавки – 5100-14100 грн/га, а це окупність у 11-33 рази. При виконанні 4-го спеціального (для покращення плодоношення) обприскування у термін від фази цвітіння до початку молочної стиглості, активізувався відтік асимілянтів – від засвоєння спецскладу карбоксилатів з калієм особливої формуляції і чистоти 3,5 л/га (220 грн/га). При цьому прибавка збільшилась ще на 20-39 ц/га – 6000-11700 грн/га, а окупність виросла в 27-53 рази. Чим не фантастика?!! Всього за вегетацію можлива прибавка 14,7-28,2 тис. грн при витратах 640-890 грн/га, що дорівнює окупності в 23-32 рази за весь сезон за чотири обробки – вибір чималий!

Це лише проста арифметика, але за нею – багаторічна праця багатьох вчених та виробничників України. В останні три роки досліди проводились на 8 сортах озимої пшениці, 6 різних попередників при агрофонах від 0 до розрахункової врожайності 80 ц/га. Контрольні врожаї при стандартних пестицидних обробках захисту склали від 34 до 73,9 ц/га, а достовірні прибавки – від 4 до 52 ц/га, залежно від кількості та кратності застосування препаратів, біотичних та абіотичних факторів. Щоправда, деякі ділянки з урожайністю понад 100 ц/га збирали вручну, коли неможливо було вчасно отримати комбайни. Та втрати з фактично біологічної врожайності без обробки та з обробками препаратів АБК до господарської врожайності відносно однакові, вони тим більші, чим більше зволікання збирання технічно дозрілого зерна. Місця проведення досліджень – Київська та Черкаська області. Впровадження на полях – від найбільш низьковитратних препаратів АБК 1994 року до АБК 2015 – мільйони гектарів, географія – Європа, Азія, Африка, Америка.

Арифметика прибутку значно підвищувалась при вирощуванні насіння еліти. Всі висновки підкріплені численними розрахунками, звітами наукових установ, що проводили досліди. З ними можна ознайомитися на сайті www.agroprofi.info.

Обработка семян для озимых культурДослідження проводилися за стандартними методиками під керівництвом академіка, д. с.-г. н., професора Уманського національного університету садівництва З.М. Грицаєнка, к. х. н. О.Е. Давидової, практичне застосування – НВП «Агроенергетичні технології» та ТОВ «Високий врожай».

В дослідженнях використовувались препарати: Наноактиватор – комплекс особливо чистих карбоксилатів біогенних 10 елементів, Біокомплекс АТ – бактеріальні добрива, деструктори та антагоністи фітопатогенів з 1…7 корисних бактерій та грибів, Альтер – універсальні, по культурах та монокоректори – безбаластні рідкі макро- та мікродобрива 1…23 елементів д.р. Інкрустатор-носій агрохімікатів БПКА – полісахаридний плівкоутворювач, продукт мікробного синтезу. В основі кожних формул – багаторічні дослідження фундаментальної науки УРСР, вдосконалені вченими та фахівцями ГО УААЕТ, ІБОНХ та ІМВ НАН України, виробниками – НВП «Агроенергетичні технології», ТОВ «Високий врожай» та Уманського національного університету садівництва. Для синергізму дії бакових сумішок з пестицидами використовувався регулятор росту та розвитку рослин – Емістим С виробництва ТОВ «Високий врожай».

За більш детальними рекомендаціями з придбання та застосування препаратів звертайтеся до виробника:
НВП «Агроенергетичні технології».
Тел.: (067) 404-63-99, (097)386-08-50
або на e-mail: Vv51@mail.ru
www.agroprofi.info
 
Прочитано 2078 разів