Понедельник, 31 Август 2015 10:54

Про врожай озимих 2016 року подбаймо сьогодні

Про врожай озимих 2016 року подбаймо сьогодніВ більшості областей України склалися несприятливі умови для посіву озимих ріпаків, значна частина їх буде посіяна в пізні строки. Недостатня кількість вологи в ґрунті також і для посіву озимих зернових, строки посіву яких настануть в другій половині вересня. А тому, щоб забезпечити запланований врожай озимих в 2016 році, необхідно застосовувати для допосівної обробки насіння озимих регулятори – добрива нового покоління.

Досвід господарств та результати досліджень наукових установ свідчать: щоб забезпечити добру перезимівлю, дружні сходи, міцну кореневу систему, зменшити ураженість рослин хворобами, підвищити їх стійкість до несприятливих умов, необхідно провести допосівну обробку насіння біостимуляторами добривами «Вермимаг».

Вермистим, окрім рістрегулюючих речовин, містить мікро – та макроелементи, вітаміни, фітогормони та інші речовини – все, що необхідне для початкового росту рослин. А найголовніше те, що регулятори – добрива нового покоління містять велику кількість корисних мікроорганізмів, у «Вермимазі» є до 4% магнію, а у «Вермийодісі» ще й біологічно активний йод.

Мікроелементи в хелатній формі, які входять до їх складу, активізують «основні процеси проростання насіння, гідроліз запасних білків, жирів, вуглеводів, окисно-відновні реакції. Це дозволяє прискорити проростання насіння, підвищити його життєздатність та польову схожість, забезпечити дружні сходи, сприяє розвитку міцної, розгалуженої, особливо вторинної кореневої системи.

Біостимулятори нового покоління суттєво стимулюють на старті ріст та розвиток проростків, підвищують накопичення цукрів у вузлах кущіння на 20-25%, збільшують показники фотосинтетичної діяльності рослини на 12-30%, підвищують морозостійкість рослин.

При допосівній обробці насіння норма «Вермистиму» 7-10 л/т насіння, а на ґрунтах з малим вмістом магнію та сірки кращий ефект дає «Вермимаг» (5-6 л/т).

Затративши на гектарну норму насіння наші препарати рівнозначні вартості 10-15 кг зерна урожайність збільшується мінімум на 4-5 ц/га, на один-два класи підвищується якість зерна, а якщо знизимо норму протруйників на 5-10%, то придбані біостимулятори будуть безкоштовними.

Восени на площах, де рослини будуть ослаблені, необхідно провести осіннє підживлення озимих «Вермимагом» (4-5 л/га) або «Вермийодісом» (3-4 л/га) в баковій суміші з аміачною селітрою 5-6 кг/га або карбамідом 5-8 кг/га, а при необхідності – додати пестициди.

Однак багато агрономів не приділяють цьому агрозаходу уваги, хоча їх вчили в учбових закладах про роль гумінових речовин, мікро – та мезоелементів в живленні рослин. Ці агрономи компенсують все дорогими міндобривами, адже кошти не їхні, а власників.

Скористайтеся дешевим резервом, особливо це стосується малих та середніх фермерів, у яких найгірше фінансове становище.

Заявки на біостимулятори нового покоління 
надсилайте в ПП «Біоконверсія»
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Гаркуші, 2;
тел.: (03422) 3-11-30; моб.: (067)-343-45-27, (067)-342-21-88;
e-mail: vermos2007@ukr.net
Прочитано 1333 разів