Воскресенье, 16 Август 2015 11:25

Закордонному комбайну – мінський мотор

Поради агронома
Микола Васильович БАКУМ,
професор Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка


Коли є гроші, добрий господар вибирає техніку, яка найбільш повно відповідає його сподіванням. І коли на початку 2000-х з’явилась можливість придбати закордонні трактори та комбайни хоча і за високу, але на той час доступну ціну, багато хто скористався цією нагодою. Висока продуктивність та економічність закордонної техніки забезпечила рентабельність виробництва.

Але час плине безповоротно. Наявна техніка старіє як морально, так і фізично.

Відновити працездатність молотильно-сепарувального пристрою комбайна при наявності запасних частин порівняно легко. А от з двигуном – складніше. Двигуни закордонних комбайнів вимагають не тільки якісного обслуговування, але й висококваліфікованого ремонту, який може виконати не кожна майстерня. Ці двигуни мають деякі особливості конструкції, відмінні від вітчизняних, та підвищені вимоги до точності підбору деталей. А за оригінальні запасні частини від виробника та якісну роботу необхідно платити. Дешевим ремонт закордонної техніки бути не може. Взагалі, дешеві послуги по ремонту закордонних двигунів знайти можна, однак це собі в збиток. На жаль, деякі аграрії таким чином «зекономили» фінанси і залишились ні з чим: і гроші потрачені, і відремонтована техніка швидко вийшла з ладу. На жаль, таке трапляється досить часто...

Як компромісний варіант відновлення закладених в конструкцію технічних характеристик комбайна є його модернізація з встановленням нового двигуна. Однак при модернізації виникає бажання не тільки відновити заводські показники комбайна, а й покращити їх. Тому доцільно встановити потужний економічний двигун, що має великий запас крутного моменту. Крім того, визначальними факторами є споживчі якості: щоб двигун був недорогий в експлуатації і простим в обслуговуванні та при ремонті.

Сьогодні перед аграріями постає питання: продовжувати ремонтувати імпортні двигуни комбайнів чи замінити їх, наприклад, на двигуни Мінського моторного заводу серій Д-260 та Д-262 потужністю 210-250 к. с. Мінські двигуни в повній мірі відповідають вимогам, що пред’являються до моторно-силових установок комбайнів, і мають наступні особливості.

ВИСОКА ПОТУЖНІСТЬ

Потужність, наприклад, мінського Д-262.2S2 – 250 к. с.

Крутний момент

Крутний момент Д-262.2S2 – 1320 Н м.

ХАРАКТЕР ЗМІНИ КРУТНОГО МОМЕНТУ ДВИГУНА ЗАЛЕЖНО ВІД ОБЕРТІВ

Важливим параметром двигуна є коефіцієнт пристосованості (запас крутного моменту). Його значення визначається відношенням максимального крутного моменту до номінального, що розвивається двигуном на номінальній потужності при номінальній частоті обертання колінчастого валу. Він, за даними випробувань в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, у наддувного двигуна Д-262.2S2 становить 28%.

ЕКОНОМІЧНІСТЬ

Досвід господарств, які вже експлуатують комбайни з мінськими двигунами Д-262.2S2, показує, що за день роботи економиться до 50-80 літрів дизельного палива в порівнянні з комбайнами, обладнаними, наприклад, двигунами ЯМЗ. При існуючій ціні дизельного палива економія становить 1100-1500 грн за день роботи. За місяць і сезон отримані числа вражають!

ПРОСТОТА ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТУ

Дизель Д-262.2S2 створений конструкторами Мінського моторного заводу спеціально для комбайнів.

Двигун Д-262.2S2 – рядний, добре вписується в компоновку комбайна, має легкий доступ до агрегатів для технічного обслуговування та ремонту. Продуманість конструкції двигуна Д-262.2S2 спрощує процес його ремонту. Мережа сервісних центрів по обслуговуванню і ремонту мінських двигунів широко розвинута. Запасні частини не дефіцитні.

Вартість ремонту Д-262.2S2 порівняно, наприклад, з ЯМЗ-238АК дешевша.

Модернізацію закордонних комбайнів із заміною двигуна на мінський багато років виконує ТОВ «Автодвір», відоме на ринку з 1994 року. ТОВ «Автодвір» з 1997 року професійно займається модернізацією тракторів, комбайнів, автомобілів та іншої самохідної сільськогосподарської техніки як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва. Причому роблять це якісно та професійно, з залученням до виконання технічної документації кращих конструкторів машинобудівних заводів Харкова. Ця фірма має власне КБ та виробництво по виготовленню перехідних пристроїв. Гарантійне та післягарантійне обслуговування двигунів та перехідних пристроїв забезпечується також власною мобільною сервісною службою.

Підтвердженням надійної репутації ТОВ «Автодвір Торгівельний Дім» є широкий спектр імпортних комбайнів, на які встановлюються ними мінські двигуни. Це комбайни сімейств Марал, Джон Дір, Ягуар, Бізон, Массей Фергюсон, Домінатор, Фортшрітт, Нью Холланд, Топлайнер.

І навіть якщо у вас є найекзотичніший комбайн, то і для нього спеціалісти «Автодвору» підберуть підходящий мінський двигун, а мобільна бригада конструкторів і техніків виконає роботу швидко та якісно.

Показники модернізованих комбайнів з новими двигунами не поступаються імпортним, а затрати на придбання, в експлуатації та при ремонті набагато менші, ніж у закордонних – майже втричі.

Замінити імпортне «серце» комбайна на нове мінське, що добре себе зарекомендувало, крок відповідальний. Редакція має багато адресів практично у всіх регіонах України, де переобладнані комбайни успішно працюють. Цікавтесь, і вас проінформують, поділяться досвідом, порадять.

І нехай ваші комбайни працюють ефективно, економічно та надійно.

Додаткова інформація за телефонами:
(057) 715-45-55
(050) 514-36-04
(050) 301-28-35
(050) 323-80-99
Прочитано 2317 разів