Воскресенье, 16 Август 2015 00:16

Обробка насіння озимих – головний крок на шляху до максимального урожаю

Обробка насіння озимих – головний крок  на шляху до максимального урожаюНа певному етапі росту озимої пшениці був проведений порівняльний аналіз стану рослин, де насіння 
перед висівом обробили захисно-стимулюючим препаратом Регоплант сумісно з протруювачем (зліва), 
та рослин, насіння яких оброблені лише протруювачем (зправа).

Як результат, рослини, оброблені препаратом Регоплант, мають більш розвинену кореневу систему,
вузол кущення та збільшену на 30% площу листової поверхні.

Складно прогнозувати врожайність озимих культур, адже так багато факторів впливають на рослину. Деякі не залежать від дій аграріїв, але там де людина спроможна контролювати розвиток рослини, – кожна дія повинна мати максимальний ефект. Тому обробка насіння перед сівбою – найважливіший захід для захисту насіння.

О.В. Бабаянц, доктор біологічних наук,
Селекційно-генетичний інститут – Національний
центр насіннєзнавства та сортовивчення, Одеса


Як виявила практика вітчизняних та зарубіжних селекціонерів – одного протруювача не достатньо, тим паче протруювачі через фітотоксичні властивості негативно впливають на молоді паростки. Потрапляючи у ґрунт, насіння стикається з агресивним середовищем: хворобами, шкідниками, фітотоксичним стресом від протруювача та залишків гербіциду, що нерідко лишаються в ґрунті через нестачу вологи. Всі ці фактори негативно впливають на кількість та дружність сходів, а сходи – на майбутню врожайність.

Для більш повної реалізації фунгіцидного потенціалу протруювача, рекомендуємо додавати до них у бакові суміші сучасні росторегулюючі речовини.

Багаторічними випробуваннями доведено, що кращим станом відрізняються ті посіви, де під час протруювання насіння використовували регулятор росту з захисно-стимулюючими властивостями РЕГОПЛАНТ. Препарат має унікальні властивості: веде боротьбу з хворобами, патогенами та шкідниками (сажковими хворобами та грибами зберігання, фузаріозом, альтернаріозом, збудниками бактеріальної гнилі, кореневими гнилями, нематодами, туруном хлібним , совкою озимою та злаковою мухою), розширює інсектицидно-фунгіцидну дію протруювача та стимулює розвиток рослини, нівелює фітотоксичний вплив. Насіння, що отримується у варіантах з регуляторами росту, має високі посівні якості, тому жодним чином не можна відмовлятись від їх використання.

РЕГОПЛАНТ містить збалансований комплекс хелатних мікроелементів, іонів біогенних металів та природні регулятори росту, всі речовини знаходяться в доступній для рослин формі. Діючі речовини препарату проникають в насіння стимулюють темп росту проростків, формують потужну кореневу систему, що забезпечить рослину достатньою кількістю вологи та поживними речовинами.

РЕГОПЛАНТ впливає на активність фізіологічних процесів – інтенсивність фотосинтезу та дихання, накопичення хлорофілу, активність ферментів, підвищення імунітету. Застосування препарату РЕГОПЛАНТ в одній баковій суміші з протруювачами дозволить покращити ріст та розвиток рослин, підвищити зимостійкість через достатнє накопичення цукрів, підвищити врожайність, підвищити якість та знизити собівартість продукції.

Через складні погодні умови аграріям не завжди вдається провести посівні роботи вчасно, особливо ризиковано восени, адже недостатньо розвиненим рослинам складно витримати зиму. Однак вихід є – вегетаційна обробка. Препарат СТИМПО стимулює ріст кореневої системи та розвиток надземної частини, прискорює фотосинтез в умовах скороченого світлового дня, через що рослина накопичує поживні речовини в достатній кількості. При застосуванні пестициду в осінній період доцільно використовувати СТИМПО для зняття фітотоксичного стресу .

Плануючи високі врожаї будь-якої сільськогосподарської культури, треба враховувати всі складові і пам’ятати, що захист лише тоді дає економічний ефект, коли він проведений своєчасно.

Обробка насіння озимих – головний крок  на шляху до максимального урожаю


Прочитано 1976 разів