Четверг, 30 Июль 2015 10:58

Якісно захищене насіння – запорука високого врожаю

Якісно захищене насіння – запорука високого врожаюПрацюючи на землі, агровиробники щороку стикаються з великою кількістю негативних факторів (несприятливі погодні умови, хвороби, шкідники тощо), які суттєво знижують урожайність озимих зернових культур.
Досвідчені аграрії переконані, що протруювання насіння – це один із ефективних заходів боротьби з хворобами та шкідниками, що не тільки сприяє отриманню високих урожаїв, а ще й є економічно вигідним та екологічно безпечним.
Ми завітали в декілька передових господарств на Півдні України з метою дізнатися, як саме досвідчені аграрники захищають свої посіви озимих зернових.

Володимир Михайлович Сушко, директор ТОВ «Криничанське»
Миколаївська обл., Миколаївський р-н, с. Кринички

Загальна площа – 4000 га
Понад 55% у структурі господарства займають
озимі зернові, також сіють соняшник та ріпак.
«Наше господарство вже 4-й рік прац
ює за технологією No-till. Для її ефективного впровадження ми запросили австралійського спеціаліста Лоуренса Річмонда (Lawrence Richmond), який має понад 30 років досвіду роботи за технологією No-till у себе на батьківщині.
Ми працюємо не на врожайність, а на рентабельність! Для нас важливо, який прибуток ми отримаємо з гектара, а не скільки центнерів пшениці з гектара ми зберемо. Технологія No-till передбачає не просто посів без попереднього обробітку ґрунту, тут потрібен комплексний підхід. Кожна технологічна операція у нас ретельно прораховується, і все, що робиться, працює на підвищення рентабельності виробництва.
Якісно захищене насіння – запорука високого врожаюУ нашій зоні лімітуючим фактором є волога. Ми беремо проби ґрунту на аналіз восени й навесні, і якщо запаси вологи в ґрунті потенційно дозволяють отримати тільки 35 ц/га пшениці, то ми програмуємо технологію саме на такий урожай, більше добрив ми не дамо. У нас основою всього є рентабельність. Для нас агрономія – це справжня арифметика!
Економія – це дуже добре, але не в тому випадку, коли йдеться про протруйник. Тут ми ніколи не економимо. Ми використовуємо оригінальний препарат Селест® Макс від компанії «Сингента» і повністю ним задоволені. Раніше в господарстві для протруювання насіння застосовували Максим® Стар, до речі, теж відмінний препарат, але з переходом на технологію No-till, де посів відбувається по стерні, ми повинні були змінити протруйники на інсектициди. І Селест® Макс повністю справляється зі своїми завданнями!
Урожайність пшениці за нашої низькозатратної технології (сіємо 3,5 млн./га, 50 кг нітроамофоски при посіві та 50-70 кг карбаміду восени) нас абсолютно влаштовує: по пару збираємо 55 ц/га, по стерні – майже 40 ц/га. Рентабельність виробництва відмінна!
Я скажу так: наша технологія не панацея, однак нас вона повністю влаштовує. Якщо хочеш заробляти – треба щось змінювати!»

Олександр Олександрович Кульбачний,
агроном ТОВ «Агрофірма Хлібна Нива»
Одеська обл., Балтський р-н
Загальна площа – 3400 га
У структурі господарства майже 50% площ
займають зернові культури, також вирощують
сою, ріпак, кукурудзу, соняшник та льон.
«У нашому господарстві врожайність озимих зернових дещо вища, ніж в середньому по району. Цього року в нас середня врожайність 44 ц/га, озимого Якісно захищене насіння – запорука високого врожаюячменю – 37 ц/га, хоча ми націлювалися на 45 ц/га, але з весни мали тільки 25 мм опадів, тому задоволені й таким результатом. Якісні протруйники роблять вагомий внесок в таку високу врожайність.
Насіннєві посіви ми обробляємо препаратом Селест® Макс, товарні – Максим® Стар.
Селест® Макс мені подобається тим, що він стримує розвиток таких хвороб як кореневі гнилі, гельмінтоспоріоз та септоріоз. У мене є один місяць після появи сходів. Також Селест® Макс має інсектицидну дію за рахунок тіаметоксаму – ніякий жук не їсть зерно! Дуже хороший препарат.
Максим® Стар теж стримує розвиток хвороб, ми використовуємо цей препарат на товарних посівах пшениці.
Раніше в господарстві пшеницю протруювали генеричними препаратами, і ефект був мінімальним. Ті препарати висихали і осипалися – весь кузов машини фарбувався в червоний колір. Інша справа, коли насіння оброблене препаратами компанії «Сингента», – протруйник ідеально лягає на зернину і не осипається, що дозволяє надійно захистити наш майбутній урожай від хвороб та шкідників!»

Про Селест® Макс
Селест® Макс – трикомпонентний протруйник, до складу якого входять флудиоксоніл, тебуконазол і тіаметоксам.
Флудиоксоніл після висіву рівномірно розподіляється у ґрунті навколо насіння (близько 65% д. р.) і закріплюється в ґрунтово-поглинальному комплексі, що забезпечує повний захист від ґрунтової інфекції, яка контактуватиме з висіяним насінням. Близько 20 % д. р. проникає в перикарп і ембріон, близько 15% – у первинні корені й колеоптиле. Флудиоксоніл впливає на утворення клітинних мембран і синтез амінокислот грибів.
Тебуконазол належить до триазолів третього покоління. Має широку системну дію і посідає одне з перших місць серед протруйників. При обробці насіння ефективно пригнічує збудників кореневих гнилей, сажкові хвороби і пліснявіння насіння. Завдяки чітко вираженій системній дії проникає в кореневу систему, проросток і надземну частину рослини.
Тіаметоксам – високосистемна діюча речовина, яка швидко проникає в рослину і переміщується по судинній частині, максимально концентруючись у меристемах (точках росту проростка або кореня) і захищаючи в такий спосіб підземну й надземну частини рослин від ґрунтових сисних шкідників та шкідників, які ведуть прихований спосіб життя. Діюча речовина впливає на нікотиново-ацетилхолінові рецептори нервової системи комах, а також активує синтез антистресових білків у проростках.
Формула М у складі протруйника забезпечує краще утримання препарату на насінні та ідеальний контроль якості протруювання.
Селест® Макс – це готова інсектицидно-фунгіцидна композиція для застосування на зернових колосових культурах, яка повністю унеможливлює помилки при готуванні бакових сумішей.

Олександр Петрович Мальцев,
директор ДП «Альфа Фарм»
Херсонська обл., Новотроїцький р-н, с. Олександрівка
Загальна площа – 10 000 га
У 2015 році 50% в структурі посівних площ госпо­дарства займає соя на поливі, майже 25% – озимі зернові, також вирощують льон, соняшник та гірчицю.
Якісно захищене насіння – запорука високого врожаю«Основна культура в нашому господарстві – це соя. Ми вирощуємо її виключно на поливі. Наступного року хочемо спробувати протруїти її сумішшю препаратів КруїзерТМ + Максим® XL. Чув багато схвальних відгуків від колег про таку комбінацію, тому сподіваюся на позитивний ефект і в нашому господарстві.
Препарати компанії «Сингента» – це для мене як «важка артилерія». Тобто якщо на полі серйозні проблеми з хворобами або шкідниками – намагаюся працювати тільки препаратами «Сингенти», адже вони б’ють просто в ціль!
Так, для протруювання пшениці ми використовуємо Сертікор® компанії «Сингента». Повністю задоволені цим препаратом та плануємо і цього року протруювати ним зерно. Для тих полів, де будемо сіяти по стерні, візьмемо Селест® Макс – протруйник, що має інсектицидну дію.
Ми взагалі дуже плідно співпрацюємо з «Сингентою» – на всю площу пшениці використовуємо гербіцид Дербі™, із інсектицидів надаємо перевагу препарату Нурел™ Д. Цього року вперше спробували новий інсектицид Ампліго® і дуже задоволені його дією!»
Тарас Миколайович Степчук,
головний агроном ПП «Агрофон»
Одеська обл., Балтський р-н
Загальна площа – 6500 га
Зернові культури займають більшу частину площі, також вирощують соняшник, ріпак та кукурудзу.
Якісно захищене насіння – запорука високого врожаю«Нашу технологію назвати інтенсивною не можна, особливо з урахуванням подорожчання добрив та ЗЗР, однак із року в рік планку в 50 ц/га пшениці тримаємо!
При посіві пшениці намагаємося для старту дати 100 кг NPK, по мерзлоталому ґрунту – 100-200 кг аміачної селітри або сульфату амонію. Середня врожайність у господарстві – 53 ц/га. Нас це влаштовує!
Обробляємо зерно пшениці та ячменю протруйником Сертікор®. Чим мені подобається цей препарат? Сертікор® – це ідеальне співвідношення ціни та якості, а ще він вирізняється своєю м’якою дією. Я застосовую Сертікор® у нормі 1 л/т, так як саме в такій нормі він стримує кореневі гнилі повністю! Протруюємо самостійно в господарстві на «ПК-20». Дуже подобається, як Сертікор® лягає на зернину. Сертікор® відрізняється своєю надійністю: норму витримав – і спиш спокійно! Я одного разу обпікся з генеричним протруйником, з того часу сказав собі: «Відтепер – тільки якісний протруйник!»

Про Сертікор®
Сертікор® містить дві діючі речовини: 30 г/л тебуконазолу та 20 г/л металаксилу-М. Сертікор® забезпечує максимально ефективний захист від сажкових хвороб (твердої, летючої, кам’яної та інших).
Завдяки тебуконазолу Сертікор® дозволяє повністю вирішити проблему сажкових хвороб, а за рахунок своєї вартості й збереження врожаю ще й заощадити кошти господарства. Норма використання Сертікору® – 0,75-1,0 л/т насіння ячменю і пшениці. До того ж металаксил-М у складі Сертікору® контролює пітіум і забезпечує непряме покращення ефективності протруйника проти інших кореневих гнилей.


Післямова
Ті з аграріїв, хто давно співпрацює з компанією «Сингента», вже відчули переваги використання оригінальних протруйників на зернових культурах. На їхнє тверде переконання, застосування псевдопротруйників може легко призвести до вагомих збитків і чималих втрат.
Наталя Василівна Пшець, директор Південного БР – (050) 443-73-77
Одеська область: Андрій Ненартович – (095) 275-72-03 Іван Войцеховський – (050) 410-34-18
Миколаївська область: Андрій Тимошенко – (050) 419-58-94 Володимир Зубенко – (050) 108-24-06;
Херсонська область: Олександр Каплін – (050) 440-16-13 Олександр Крикун – (050) 344-30-30
Ігор Бойко, менеджер по роботі з ключовими клієнтами Південного регіону – (050) 469-43-94
Прочитано 2935 разів