Вторник, 30 Июнь 2015 11:35

Біопрепарати ТМ «Жива Земля» – інноваційна складова системи землеробства у сільських господарствах України

Біопрепарати ТМ «Жива Земля» – інноваційна складова системи землеробства у сільських господарствах УкраїниГоловна мета використання біопрепаратів – компенсація дефіциту природних мікроорганізмів, втрачених рослиною та ґрунтом в результаті тотальної хімізації та надмірної механізації в агротехнологіях. При використанні біопрепаратів відбувається заселення ґрунту та рослин корисними мікроорганізмами. В результаті підвищується біологічна активність ґрунту і його родючість, а у рослин формується захисний екран з корисних мікроорганізмів. Таким чином налагоджується тісна співпраця ґрунту, рослин та мікроорганізмів, що забезпечує найбільш гармонійний розвиток сільськогосподарських культур та підвищення їх продуктивності.

Технології біологізації землеробства все ширше використовуються аграріями, що обумовлюється вже не модними віяннями, а виробничою необхідністю.

При цьому необхідно розуміти, що біопрепарати – це не альтернатива, а суттєва допомога у підвищенні ефективності існуючих агротехнологій. На чому базується цей феномен? Аксіомою є, що для досягнення гарних результатів необхідно мати високопродуктивне насіння, родючий ґрунт з доброю вбирною ємністю, сприятливі кліматичні умови, надійну потужну техніку, збалансоване живлення. Місце біопрепаратів у цьому ланцюгу беззаперечних умов – включення їх максимальних можливостей, щоби всі вони працювали злагоджено, «як годинник».

Тільки NPK за умови наявності всіх перелічених факторів не дасть стовідсоткового результату. Рослинам, як і нашому організму, необхідні біологічно активні речовини (БАР) – гормони, вітаміни, амінокислоти тощо. Саме БАР, цукри та мінеральні речовини у необхідній кількості забезпечують безперебійну роботу годинникового механізму рослинного організму. Вчасне постачання цих необхідних рослині речовин забезпечують ендофітні (ті, що живуть на рослинах) та ґрунтові мікроорганізми. Вони ж і є основним дієвим компонентом всіх біопрепаратів, які виробляє компанія «БТУ-Центр». Окрім живих бактерій та мікроскопічних грибів (мікроміцетів), до складу препаратів входять також і дуже необхідні рослинам природні біологічно активні речовини, які виробляють ті ж мікроби.

Як показала вітчизняна і зарубіжна практика, біометод в аграрному виробництві може і повинен стати одним із основних напрямів вдосконалення сільськогосподарського виробництва, оскільки це сьогодні реальний шлях зменшення забруднення довкілля, відтворення природної родючості грунтів, отримання екологічно чистої високоякісної продукції. При цьому є реальна можливість у декілька разів зменшити грошові та матеріальні витрати на застосування агрохімікатів, а продукцію рослинництва зробити високорентабельною та конкурентоспроможною.

Саме для обміну досвідом вирощування сільгоспкультур відбувся у червні 2015 року День Поля у Волинській області на базі дослідної сільськогосподарської станції Інституту сільського господарства Західного Полісся 
НААНУ та провідного насіннєвого господарства області «Еліт-Стар» (Луцький район).

Багато уваги було приділено застосуванню біопрепаратів при вирощуванні сільгоспкультур.

Про оптимізацію живлення зернових та зернобобових культур з використанням сучасних комплексних добрив та стимуляторів росту розповів Олександр Іванович Фіщук, кандидат сільгоспнаук, директор НВП «Інститут живлення рослин», м. Харків.

Василь Павлович Єфремов, начальник відділу біологічного захисту рослин Волинської обласної державної фітосанітарної лабораторії познайомив учасників заходу з перевагами застосування біопрепаратів вітчизняного виробництва.

Цікавою була інформація заступника директора Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції, кандидата біологічних наук, Оксани Михайлівни Пузняк, яка познайомила слухачів з результатами застосування біопрепаратів Біокомплекс-БТУ (0,5 л/га) та Липосам (0,2 л/га) при вирощуванні озимої пшениці, ячменю ярого та на прикладі листкової діагностики підтвердила ефективність застосування біопрепаратів.

Про економічну ефективність біопрепаратів при застосуванні їх у позакореневих підживленнях озимих та ярих зернових культур в умовах Волинської області, а також інокулюванні насіння сої розповіли представники компанії «БТУ-Центр» Олександр Володимирович Ростоцький, головний агроном, та Тетяна Олексіївна Яковенко, заступник директора компанії

День Поля пройшов на високому професійному рівні. Обмінюючись досвідом при обговоренні практичних результатів, учасники набули додаткових знань щодо ефективності застосування біопрепаратів вітчизняного виробництва, дізнались про їх переваги в підвищенні урожайності культур, одержанні екологічно чистої продукції, економії коштів та отриманні суттєвого прибутку.
Виробник: ПП «БТУ-Центр» тел./факс: (04343) 6-02-94
Консультації агронома: тел.: (04343) 6-40-15, (096) 910-91-95
Відділ реалізації: (044) 594-38-83, (096) 155-89-89, (066) 155-98-89
www.btu-center.com,
e-mail: info@btu-center.com
Прочитано 3698 разів