• Головна
  • Статті
  • Рослинництво
  • Зразково доглянемо посіви озимих і ярих культур за допомогою біостимуляторів-добрив нового покоління з мінімальними затратами на придбання міндобрив та пестицидів
Вторник, 02 Июнь 2015 10:04

Зразково доглянемо посіви озимих і ярих культур за допомогою біостимуляторів-добрив нового покоління з мінімальними затратами на придбання міндобрив та пестицидів

Зразково доглянемо посіви озимих і ярих культур за допомогою біостимуляторів-добрив нового покоління з мінімальними затратами на придбання міндобрив та пестицидівБільшість господарств закінчили посів пізніх культур і приступили до догляду за ними, зважаючи на високі ціни на міндобрива, пестициди, пальне, насіння, високопроцентні кредити, аграріям слід впроваджувати альтернативні технології, зокрема застосування в технологіях вирощування сільгоспкультур біостимуляторів-добрив нового покоління виробництва ПП «Біоконверсія» – «Вермимаг», «Вермийодіс» та ін. з мінімальним внесенням міндобрив та пестицидів.

Високу ефективність наші препарати показали в багатьох господарствах Івано-Франківської, Одеської, Кіровоградської, Київської, Чернігівської та інших областях на зернових, ріпаках, сої, кукурудзі, соняшнику, картоплі, цукрових буряках, овочевих, садах та виноградниках. Так, в Одеській області препарати використовували в 46 господарствах на зернових, ріпаках, рисі та інших культурах, і вони показали високу ефективність.

Більше п’яти років в ПФ «Богдан і К», Івано-Франківської області (дир. Б.В. Тимофійчук), на площі понад 2000 га запровадили ресурсозберігаючу технологію вирощування всіх с/г культур, в основі якої є обов’язкова допосівна обробка насіння «Вермистимом», дворазове обприскування рослин «Вермимагом» в баковій суміші з карбамідом під час вегетації рослин. Все це забезпечило зниження затрат на придбання міндобрив та пестицидів щорічно на 40-60% та отримання приросту зернових 8-12 ц/га, соняшнику та сої 4-6 ц/га, кукурудзи 18-24 ц/га (при врожайності на всій площі 95-120 ц/га).

Щорічно на значних площах застосовують «Вермимаг» в ТзОВ Агрофірма «Колос» Київської області (дир. Л.В. Центило), на посівах рису ТОВ «Рис Бессарабії» Одеської області, на сої, соняшнику, кукурудзі в господарствах ПАО «Креатив Групп», які розміщені в Кіровоградській, Чернігівській та Миколаївській областях, та в ряді інших господарств.

Щоб забезпечити високу врожайність з мінімальними затратами на придбання міндобрив і пестицидів, потрібно застосувати при догляді за посівами с/г культур біостимулятори-добрива нового покоління: «Вермимаг» та «Вермийодіс», а саме:

1. Впродовж вегетації рослин провести одно – або дворазове підживлення «Вермимагом» (5-7 л/га) або «Вермийодісом» (4-6 л/га) з додаванням в бакову суміш 10-12 кг/га карбаміду, або КАСу, або сульфат амонію, або 5-7 кг/га аміачної селітри.

Обприскування слід проводити двічі:

зернових – у фазі кущіння або виходу в трубку, початок колосіння; сої, гороху – у фазі бутонізації; ріпаків – до початку цвітіння; овочевих – у фазі 3-4 справжніх листочків – початок цвітіння; соняшнику – у фазі 4 пар справжніх листків; друге на початку формування зачаткових кошиків; картоплі – одночасно з обробкою проти колорадських жуків; повторне перед початком цвітіння; цукрових буряків – у фазі розвитку рослин від змикання листя у рядках – до змикання між рядками; кукурудзи – у фазі 3-5 листочків, вдруге – у фазі 7-11 листочків.

Враховуючи незвичайну ситуацію із недостатньою кількістю міндобрив і пестицидів (особливо в малих і середніх господарствах) необхідно в першу чергу на озимих культурах провести позакореневе підживлення «Вермимагом» (5-6 л/га) в баковій суміші з мінімальною кількістю азотних добрив, друге «Вермийодісом» (4-5 л/га) на початку цвітіння.

На десятках тисяч гектарів в багатьох господарствах України вже оброблені посіви озимих зернових та ріпаків, овочевих культур та садів, приступили до обробки ранніх посівів сої, кукурудзи, соняшнику, помідорів та інших культур.

Затрачені на придбання біостимуляторів-добрив при дворазовому обприскуванні кошти на один гектар посіву рівнозначні вартості – 10 кг нітроамоски або карбаміду, судіть самі про економічну ефективність цього агрозаходу.

Застосування в технологіях вирощування с/г культур «Вермимагу» та «Вермийодісу» дасть можливість у 2015 році виростити високоякісний урожай.

Детальнішу інформацію ви можетеотримати у ПП «Біоконверсія»:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Гаркуші, 2.
Тел.: (03422) 3-11-30; 3-05-88;
Тел./факс: (0342) 71-62-38;
моб.: (067)-34-34-527; (067)-34-22-188;
e-mail: vermos2007@ukr.net.
Прочитано 1932 разів