• Головна
  • Статті
  • Рослинництво
  • Органік-баланс. Для позакореневого підживлення озимих, ярих зернових культур, технічних та сої на початку вегетації
Среда, 29 Апрель 2015 12:23

Органік-баланс. Для позакореневого підживлення озимих, ярих зернових культур, технічних та сої на початку вегетації

Органік-баланс. Для позакореневого підживлення  озимих, ярих зернових культур,  технічних та сої на початку вегетаціїОсоблива дія препарату Органік-баланс ґрунтується на спеціально підібраному складі: ефективних життєздатних мікроорганізмів та їх метаболітів, біологічно-активних речовин (БАР), мікро – та макроелементів, фітогормонів та ін. Біопрепарат Органік-баланс застосовується для позакореневого підживлення озимих та ярих зернових культур і сої.

Позакореневе підживлення Органік-балансом – це додаткове живлення рослин, стимулювання їх росту і розвитку.

Гормони росту препарату стимулюють ділення клітин та утворення більш розгалуженої кореневої системи й додаткових стебел, збільшення кількості колосків у колосі на зернових та бобів на сої, збільшення кількості листків на рослині та відповідно й листкової поверхні, що веде до покращення кореневого та листкового живлення. Фітогормони біопрепарату Органік-баланс стимулюють синтез хлорофілу та білків, що допомагає рослині перенести стрес від негативних факторів навколишнього середовища, забезпечують оптимальний водний баланс та активізують процес фотосинтезу, посилюють переміщення поживних речовин і води по тканинах, що сприяє активізації росту рослин, забезпечують збільшення маси зерна та бобів сої. Азот фіксуючі, а також фосфор – та каліймобілізуючі мікроорганізми біопрепарату покращують мінеральне живлення рослин азотом, фосфором та калієм.

Органік-баланс. Для позакореневого підживлення  озимих, ярих зернових культур,  технічних та сої на початку вегетаціїДодаткове збалансоване живлення рослин гарантує збереження врожаю та скорочення кратності обробок рослин. Добре врегульований обмін речовин призводить до активного накопичення цінних продуктів (цукрів, білків, вітамінів) у рослинах, що в свою чергу покращує якість урожаю.

Препарат підвищує стійкість рослин до вилягання.

Органік-баланс вноситься у фазі кущення – виходу в трубку на озимих та ярих культурах і в фазі 3-5 справжніх листки на сої.

Норма внесення препарату 0,3 л/га. Вартість обробки одного гектара зернових 73,20 грн, сої – 57,60 грн, що в 14-17 разів дешевше одного центнера аміачної селітри.

Органік-баланс вноситься з природним біоприлиплювачем Липосам, який утворює прозору дрібнорешітчасту плівку на листковій поверхні, що надійно захищає її від надмірного сонячного опромінення, утримує вологу від випаровування, не впливає на процес фотосинтезу та дихання рослин, ще й більше 30 днів утримує ЗЗР на листковій поверхні.

Цим забезпечується пролонгування їх ефективної дії.
Органік-баланс. Для позакореневого підживлення  озимих, ярих зернових культур,  технічних та сої на початку вегетаціїЛипосам додатково захищає від ураження рослин шкідниками та збудниками хвороб. Біоприлиплювач Липосам сприяє ефективному застосуванню хімічних засобів захисту рослин, що дозволяє зменшити їх норму витрат на 25-30%. Норма витрати біоприлиплювача Липосам на зернові культури і сою 0,2 л/га. Вартість обробки одного гектара зернових культур та сої разом з Липосамом – 15,60 грн.

Особливість розчинення Липосаму: воду вливають малими дозами, в біоприлиплювач Липосам, постійно помішуючи, а потім в суспензію додають інший біопрепарат або хімічні засоби захисту рослин.

Липосам сумісний з більшістю водорозчинних добрив, біопрепаратів та хімічних засобів захисту рослин.

Друге підживлення рекомендується проводити біопрепаратом Біокомплекс-БТУ-р з біоприлиплювачем Липосам у фазі прапорцевого листка на зернових культурах та в фазі бутонізації на сої.

Випробовували препарат Органік-баланс у фермерському господарстві «Амадея», Ново-Одеського району Миколаївської області на посівах соняшнику ПР 64А15 фірми Піонер. Попередник ріпак. Грунти – чорноземи півдня слабо – та середньозмиті. Площа посіву 30,94 га. Дослідна ділянка – 2 га.

Варіант досліду передбачав, крім традиційних ЗЗР, застосування комплексного біопрепарату Органік-баланс (0,5 л/га) та біоприлиплювача Липосам (0,5 л/га) з метою підвищення врожайності та захисту від хвороб. Контролем служила технологія вирощування соняшнику, прийнята в господарстві. Всі препарати внесені до «Переліку». Норми в межах рекомендованих. Препарати придбані у виробників або офіційних дилерів.

25-26.04.2014 р. – обробка насіння та посів.
09.06.14 – обприскування вегетуючих рослин у фазі 6-8 листків.
16.06.14 – обприскування по листю у фазу 14-16 листків.
26.08.14 – збір урожаю.

Щоб перевірити стійкість біопрепарату Органік-баланс до сонячного випромінювання, обприскування дослідної ділянки спеціально провели опівдні. Незважаючи на спеку, препарат спрацював. Вважаємо, результати випробувань це доводять.

При зборі врожаю відмічено збільшення вегетаційного періоду дослідної ділянки, більш здоровий лист, стебло абсолютно без фомозних плям, висота соняшника збільшилася на 8-10 см, діаметр головки збільшився на 2-3 см.

Врожайність:
Контроль – 15,0 ц/га (за традиційною технологією).
Дослід: Органік-баланс + Липосам – 18,5 ц/га.
Ефект: + 3,5 ц/га або + 23,3%.

Випробування препарату Органік-баланс проводилося у ТОВ «Агровіт» Уманського району Черкаської області.

19 червня 2014 року було проведено обприскування рослин соняшнику сорту НК Бріо для позакореневого підживлення біопрепаратами Органік-баланс (0,5 л/га) та прилиплювачем Липосам (0,2 л/га). Площа дослідного поля – 20 га, контрольного (не обробленого біопрепаратами) – 4 га. Збирання врожаю – 1 жовтня 2014 року.

Варто відмітити, що посіви соняшнику були зріджені внаслідок пізніх строків сівби, а напередодні збирання врожаю були несприятливі умови. Саме це позначилось на загальній урожайності соняшнику. Та незважаючи на це результат дії Органік-балансу разом з Липосамом вражає.

Врожайність:
Контроль: 30,0 ц/га (за традиційною технологією).
Дослід: Органік-баланс + Липосам – 34,0-ц/га.
Ефект: + 4,0 ц/га або + 13,3%.

У результаті дослідів, проведених ПП «БТУ-Центр» у 2014 році, отримано прибавку врожаю при позакореневому підживленні біопрепаратами зернових культур 5-8 ц/га, сої – 3-7 ц/га, соняшнику – 3,5-4,0 ц/га.
Виробник: ПП «БТУ-Центр»
тел./факс: (04343) 6-02-94 Консультації агронома: тел.: (04343) 6-40-15, (098) 719-29-45
Відділ реалізації: (044) 594-38-83, (096) 155-89-89, (066) 155-98-89 (067) 232-02-74
www.btu-center.com, e-mail: info@btu-center.com
Прочитано 3707 разів