Вторник, 28 Апрель 2015 16:08

Біологічні засоби захисту рослин

Біологічні засоби захисту рослин
Однією з головних проблем сільського господарства в наш час є інтенсивне землеробство. Колись це здавалось ефективним та достатньо виправданою методикою. Однак все більше людей на разі думають про своє здоров’я, здоров’я своїх дітей та чистоту навколишнього середовища. А сільгоспвиробники шукають альтернативні шляхи покращення якості та кількості своєї продукції, зведення до мінімуму хімічних добрив та пестицидів. Вчені по всьому світу розробляють нові засоби захисту рослин від хвороб та шкідників, а також ефективні добрива на біологічній основі.

ТОВ «Біозавод» є одним з національних виробників біологічних засобів захисту рослин, який активно поширює ідею органічного землеробства. Продукція заводу це стовідсотково біологічні препарати, які виконують такі задачі: фунгіцидний захист, стимуяція росту, покращення імунітету, інсектицидний захист рослин.

Зокрема препарат «Стимбіо N», відомий також як Гаупсин, виконує функцію стимулятору росту та імунітету. Відбувається це завдяки властивостям бактерії Pseudomonas chlororaphis subsp. аureofaciens, яка є основою препарату. Бактерія має яскраво виражену азотофіксуючу властивість, завдяки якій відбувається стимуляція росту сільськогосподарських культур. Додатковою дією препарату є захист від шкідників та багатьох відомих захворювань. Він успішно використовується для обробки насіння, для обробки виноградних та садових насаджень у промислових масштабах. При використанні з хімічними препаратами Стимбіо N дозволяє суттєво знизити хімічне навантаження.

Зареєстрований результат підвищення урожаю кукурудзи на полях підприємства «С-Росток» – прибавка склала 7 ц з одного гектару. Ці результати раніше були підтверджені Інститутом зрошуваного землеробства НААН, м. Херсон в рамках дослідів комбінованої дії двох біологічних препаратів: Стимбіо N та Трихостимбіо. Трихостимбіо, добре відомий сільгоспвиробникам як триходермін, це біологічний фунгіцид, створений на основі міцелію та спор гриба-антогоніста Trichoderma Lingorum. Цей біологічний препарат успішно використовується у боротьбі з сірою та білою гниллю, чорною ніжкою, паршою, фітофторозом та багатьма іншими захворюваннями. На додаток Трихостимбіо має дуже корисну властивість – деструкція, тобто здатність до інтенсивного розкладу соломи, стерні та інших споживних залишків. При внесені 3 тонн соломи на 1 га землі з одночасним використанням

Трихостимбіо в процесі розкладу соломи в ґрунт додатково надходить до 20 кг азоту, 5 кг фосфору, 60 кг калію, 4 кг натрію, покращую структуру ґрунту. Таким чином 1 т соломи заміняє 5 тон органічних добрив, які треба вносити додатково.

Не менш ефективними та корисними у сільському господарстві є і такі біологічні препарати, як «Клейбіо» (ЕПАА-10) та «Містер ЛіпкерТМ». Маючи однакову функцію біологічного прилипача вони суттєво покращують адгезивні властивості пестицидів на поверхні листа рослин. При цьому створювана цими препаратами плівка не перешкоджає газообміну рослини. Така властивість стратегічно важливою, адже дозволяє подовжити дію внесених препаратів та суттєво зменшити витрати підприємства.

Клейбіо склеює стручки рапса, що зменшує ризик розтріскування осипання насіння. Строк дії цієї обробки може досягати двадцяти діб навіть за наявності атмосферних опадів.

«Містер ЛіпкерТМ» в свою чергу має додаткову функцію стимулювання рослин, що підсилює ефект від використання інших препаратів.

Маючи стовідсотковий біологічний склад препарати ТОВ «Біозавод» абсолютно безпечні для людини та навколишнього середовища. Адже біологічні препарати є розробкою Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного (м. Київ, Україна). Вони перевірені численними дослідами та виробничим досвідом багатьох фермерських господарств країни. Комплексне використання біологічних препаратів дозволяє не тільки зменшити хімічне навантаження, але й дає можливість суттєво зменшити витрати на обробку сільгоспкультур.

Тому ці препарати стають все більш популярними серед сільгоспвиробників України і стран Європи. Адже екологічно – це логічно!
ТОВ «Біозавод»
тел. 0 800 50 71 17 (безкоштовно)
Прочитано 6371 разів