Пятница, 17 Апрель 2015 14:56

Як в Мажарці генератор прижився

Як в Мажарці генератор прижився2015-04-17 09-46-29 Adobe InDesign CS3 - agrarnik 6 249.indd  300 Overprint PreviewХодить Гарбуз по Городу
питається свого Роду
Ой чи живі чи здорові
Всі Родичі Гарбузові!

Яка доля спіткала куплений генератор? Яке місце він зайняв серед коштовних покупок господарства? На яких роботах він задіяний і яку користь приносить? Покупець завжди правий, тому йому і слово.

Село зустрічає лагідним спокоєм. Тихо прокидається природа, а життя селянина плине так, як і годиться.

В ПОСП «Мажарка» (Харьківської обл. Кегичівського р-ну.) закінчилася посівна ранніх зернових і зернобобових культур. Головний агроном Олександр Володимирович Самойлюк розповідає, що вийшовши в поле 18 березня, майже за тиждень виконали весь необхідний цикл весняно-польових робіт. Як добрий господар, пояснює:

– Вже забороновано всю площу, включаючи озимі і багаторічні трави, внесено КАС по 65 кілограмів на гектар під озиму пшеницю, ячмінь та НУТ. Посіяли 40 га НУТа, 200 га ячменю і 30 га вівса. Весна холодна, – клопочеться аграрій, – соняшник ще сіяти рано, холодно. Але під цю культуру вже зробили першу культивацію.

Веде, показує нову техніку.

– Ось подивіться, восени придбали обприскувач для рослин, грунту, внесення гірбіцидів, ядохімікатів, міндобрив та КАСу. В цьому агрегаті чотири форсунки, які переставляються в залежності від виду робіт, - пояснює мені головний агроном, – та й і дорогий, бідкається хазяйновито, – 4 мільйони коштує. А ще восени ми придбали навісний генератор потужністю ЗО кВт на трактора, – розповідає фахівець.

– Як почалися відключення світла відразу ж проблема – що робитимемо. Вирішили купити. Гарна річ, я вам скажу! Використовуємо повним ходом. Такий генератор обслуговує все наше господарство. Виробляє струм на фермі для доїння, для охолодження молока, прибирання гною та ін. Потужності в ньому вистачає. Та ще й дуже мобільний пристрій – підчепив до трактора і переїжджай куди треба. А працює як просто: під'їхав, завів, включив –і все.

Тракторист Олексій Воробйов радо його нам демонструє.

Далі відвідуємо ферму. Там дружньо працюють робітники – розбудовують загін для вигулу корів.

– Скільки ж тварин у вас? – запитую Тимофєєву Вікторію Григорівну, бригадира МТФ.

– Всього дійне стадо налічує 400 голів. Плюс молодняк близько 500 голів.

– Багато.

– Так, багато, але ми виживаємо якраз на межі. Дуже низька закупівельна ціна на молоко. Приблизно чотири гривні туди сюди. Хіба це ціна?

До розмови долучається директор ПОСП «Мажарка» Володимир Петрович Валенко:

– До коливання курсу долара виробник отримував за молоко від 31 до 35 євроцентів, а на сьогодні має від 15 до 19 євроцентів. Молоко ж в магазині коштує до 15 гривень за 900 грамову пляшечку з жирністю від 1 до 2,5%. Далі. Наше сільгосппідприємство має 97 працівників (середньорічний показник), збільшилась плата фіксованого податку. Рахую витрати і думаю, а, може, вивести корів і займатися рослинництвом? Адже фермери в районі вирощують рослиниіжи вуть досить безбідно і без клопотів.

Прямуємо ж таки далі в розмові до оптимістичного витоку.

– А генератор став в пригоді? – продовжую діалог.

– Так! Добра річ. Оправдав себе дуже швидко. Адже, як стали вдень відключати світло, можемо все одно доїти корів. Корова ж така тварина, коли вчасно не подоїться, втрачається кількість молока. Тоді це поки її знову в звичний режим настроїш... І харч тоді треба давати якийсь особливий, а це теж все гроші. Тому саме завдяки генератору і не знизили надої.

– Що ще у вас нового?

– Буваємо на різних семінарах, вчимося, а тому почали впроваджувати нові схеми випоювання телят, які в подальшому мають себе добре оправдати.
Як в Мажарці генератор прижився

Встановили молокопровід, холодильне обладнання, правда, вже майже, як два роки. А ось тепер ще й генератора купили!

Володимир Миколайович Валенко – директор ПОСП «Мажарка» говорить, що процесом закупівлі і запуску генератора займався головний інженер Лисенко Анатолій Миколайович. Зараз за його експлуатацією слідкує Ткач Віталій Васильович – головний енергетик. Складного немає нічого.

Побувавши на фермі, рушаємо в поле. Там завершується посів останнього ячменю. Тут теж показують нову американську сівалку «Грін-Плей», яка причеплена до трактора «Дойц-Фар». Сівалка захвачує 12 метрів. В день може засівати 100 га. Обслуговують сівалку два автомобілі. Пропоную сфотографуватись на полі. Аграрії радо погоджуються. А головний агроном хвалить підлеглих:

– Напишіть: тракторист Пошукайло В'ячеслав Петрович, водії Оганесян Артур Гагікович, Слабинський Денис Сергійович.

– З радістю, чому ж не порадіти разом з хорошими людьми! Розвертаюсь на полі і фотографую небо.

– Гарне, – коментують селяни, – важке, може, буде дощ, так потрібен він зараз на землю. Та й потеплішає після дощу...

Ірина ЛИТВИНЕНКО.

У людини є душа, а у двигуна енергія. Генератор дає вам можливість володіти енергією! Придбайте навісного генератора до трактора і використовуйте електроенергію будь де.

Телефон: 0 (800) 503-153, (0542) 781-316
 
 
Прочитано 1856 разів