Вторник, 31 Март 2015 15:09

Агропродажі виходять на новий рівень

Агропродажі виходять на новий рівеньUAGRO

Аграрна сфера, не поступаючись іншим, стрімко переміщується в мережу. Зараз в Інтернеті можна продати і купити буквально все. І сільськогосподарська продукція не виняток. Адже купівля-продаж в мережі – це економія часу та коштів. Про це та багато іншого ми поговорили із головою фермерського господарства Верхньодніпровського району Дніпропетровської області «Лоренц», 
Олександром Федоровичем Льоринцем.

Агропродажі виходять на новий рівень– Як давно Ви займаєтеся фермерством. Та що стало поштовхом до вибору такої сфери діяльності?


– Організували ми наше господарство в 2007 році. Взагалі я вчився на юриста і не думав, що буду працювати в галузі сільського господарства. Непогано знаю англійську мову, і так вийшло, що довелося перекладати документи декільком фермерам, які збиралися в Англію на виставку. Я зацікавився цією сферою і вирішив перекваліфікуватися. На базі 7 гектарів землі створив фермерське господарство. І буквально зразу ж, в тому ж 2007 році, довелося взяти більше землі, тому що люди, які мали паї на полях, не отримували орендної плати років з п’ять. Поля заростали бур’янами і були непідготовлені до посіву.

– А скільки у Вас землі?

– На сьогодні – 375 гектарів.

– І що Ви вирощуєте?

– Різні культури – і зернові, і технічні. Пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник, сою, льон тощо.

– Як Ви збуваєте продукцію? Які найпопулярніші для Вас засоби?

– Зерно та технічні культури продаємо найближчим елеваторам або продаємо зернотрейдерам, які пропонують кращу ціну.

– Тобто у Вас є база зернотрейдерів? Як Ви їх знаходите?

– Більшість знаходять нас самі. Через Інтернет, рекламу в газетах, по пораді колег. Або просто проїжджають повз господарство і заїжджають, розпитають, пропонують свої послуги. Знаходять нас через довідники, в яких вказані телефони, частіш за все – відправляють рекламні повідомлення. Якщо ціна нас влаштовує – укладаємо угоду.

– Як Ви вважаєте, яким буде розвиток сільського господарства в Україні, та яка буде в ньому доля Інтернету?

– Я не відкрию секрету, якщо скажу, що розвиток електронних технологій відбувається дуже швидко. Це навіть не роки, це місяці. Наше майбутнє без них просто неможливе. Хотіли б ми чи не хотіли – прогрес незупинний. Зараз навіть старі виробничники освоюють сучасну техніку. А що вже казати про молоде покоління, яке розучилося писати руками, тому що постійно користується клавіатурою. Навіть художню літературу читають за допомогою техніки.

Впевнений, що у агросфери в Інтернеті велике майбутнє. Може, не всі будуть мати свої сайти, але те, що будуть користуватися ними – це точно!

І якщо вже існує такий ресурс, за допомогою якого можна вигідно продати та купити сільгосптовари, як uagro.biz, то це велика удача для тих, хто у сфері. Мені як користувачу uagro.biz все подобається. Зараз по гербіциду та по техніці є цікаві пропозиції. Наприклад, трактори зараз стали дорожчими, і на сайті швидко можна знайти пропозиції по продажу техніки, скажімо, 2013 чи 2014 року, яку власники готові продати за нижчою ціною.

– А звідки Ви як людина досвідчена у своїй справі черпаєте інформацію?

– Інформації, звичайно, зараз багато. Наприклад, я був нещодавно на агровиставці. Там півметра не пройдеш – всі тобі дають буклети, журнали… А потім тягти ж усе це додому! Це все добре, але набагато зручніше взяти планшет в карман. На полі або просто в машині можна, завдяки такому сайту як uagro.biz, знайти потрібний тобі товар, пропозицію або послугу, та ще й актуальні новини по темі отримати. Це дуже добре діло.

– Наскільки Вам зручно користуватися сайтом?

– Як на мене, то все ясно і просто. А що не ясно, то можна зателефонувати до безкоштовного кол-центру і проконсультуватися.

І це дуже добре, тому що у мене, наприклад, телефон червоний від дзвінків із проханнями проконсультувати: скільки добрива і якого потрібно під соняшник, скільки під кукурудзу, скільки на посів та таке інше. Навіть вночі телефонують. І звичайно, в Інтернеті набагато швидше можна знайти інформацію.

– Як Ви вважаєте, сільське господарство може стати джерелом, якщо не багатства, то доброго прибутку українця?

– Вважаю, що сільське господарство є флагманом української економіки. Щоправда, на нього завжди в останню чергу звертають увагу, так було в усі часи. Але брали і беруть по максимуму. Якщо раніше в Україні була металургія, хімічна галузь, то зараз основне джерело валютних надходжень у країну – це сільське господарство. Якщо Україна за рік вирощує 60 млн. тонн зерна, а з них 26 млн. тонн споживає, то все інше йде на продаж. Ми маємо родючі землі, хоча останнього часу їх трохи збіднили. Люди у нас є. Техніка також є, хоча, в більшості, і не нашого виробництва. Головне, що у нас практично не залишилося необробленої землі. Зараз майже неможливо взяти землю в оренду. Якби сільське господарство було невигідним, ним ніхто б не займався. Перспектива розвитку сільського господарства, однозначно, є, у тому числі і завдяки Інтернету. І моя порада молоді – треба їхати на село, не боятися цього. Тут можна дуже пристойно заробляти.
49000, Україна, м. Дніпропетровськ, ул. Мечникова, 10б, офіс 401
Телефон: +38 (056) 778 27 57
E-mail: marketing@uagro.bizhttp://uagro.biz
Прочитано 2206 разів