• Головна
 • Статті
 • Рослинництво
 • Зменшимо затрати на придбання міндобрив та пестицидів з допомогою біостимуляторів – добрив нового покоління
Среда, 18 Март 2015 15:28

Зменшимо затрати на придбання міндобрив та пестицидів з допомогою біостимуляторів – добрив нового покоління

Зменшимо затрати на придбання міндобрив та пестицидів з допомогою біостимуляторів – добрив нового покоління

Весняні роботи проходять в складних умовах, адже несприятливі кліматичні осінні умови призвели до посіву озимих в пізні строки, тому значні площі їх увійшли в зиму ослабленими, крім того, катастрофічно подорожчали міндобрива, а тому доведеться впроваджувати альтернативні резерви для збільшення врожаю та підвищення якості продукції. Одним із таких резервів є застосування стимуляторів-добрив нового покоління, одержаних на основі гумінових сполук – «Вермимаг» та «Вермийодіс».

Високу ефективність наші препарати показали в багатьох господарствах Івано-Франківської, Одеської, Кіровоградської, Київської, Чернігівської та інших областях на зернових, ріпаках, сої, кукурудзі, соняшнику, картоплі, цукрових буряках, овочевих, садах та виноградниках. Так, в Одеській області препарати використовували в 46 господарствах на зернових, ріпаках, рисі та інших культурах і вони показали високу ефективність.

Більше п’яти років в ПФ «Богдан і К» Івано-Франківської області (дир. Б.В. Тимофійчук), на площі понад 2000 га запровадили ресурсозберігаючу технологію вирощування всіх с/г культур, в основі якої є обов’язкова допосівна обробка насіння «Вермистимом», двохразове обприскування рослин «Вермимагом» в баковій суміші з карбамідом під час вегетації рослин. Все це забезпечило зниження затрат на придбання міндобрив та пестицидів щорічно на 40-60% і дозволило отримати приріст зернових 8-12 ц/га, соняшнику та сої – 4-6 ц/га, кукурудзи – 18-24 ц/га (при врожайності на всій площі 95-120 ц/га).

Щорічно на значних площах застосовують «Вермимаг» в ТзОВ Агрофірма «Колос» Київської області (дир. Л.В. Центило) та в ряді інших господарств.
Щоб забезпечити високу урожайність з мінімальними затратами на придбання міндобрив та пестицидів потрібно застосувати в технологіях вирощування с/г культур біостимулятори-добрива нового покоління: «Вермимаг» та «Вермийодіс», а саме:
 • Провести допосівну обробку насіння ярих культур «Вермистимом» – 8-10 л/т;
 • Впродовж вегетації рослин провести двохразове підживлення «Вермимагом» (5-7 л/га) або «Вермийодісом» 4-6 л/га з додаванням в бакову суміш 10-12 кг/га карбаміду або КАЗу, або сульфат амонію, або 5-7 кг/га аміачної селітри.
Обприскування слід проводити двічі:
 • зернових – у фазі кущіння або виходу в трубку, початок колосіння;
 • сої, гороху – у фазі бутонізації;
 • ріпаків – до початку цвітіння;
 • овочевих – у фазі 3-4 справжніх листочків, початок цвітіння;
 • соняшнику – у фазі 4 пар справжніх листків; друге на початку формування зачаткових кошиків:
 • картоплі – одночасно з обробкою проти колорадських жуків; повторне перед початком цвітіння;
 • цукрових буряків – у фазі розвитку рослин від змикання листя у рядках – до змикання між рядками;
 • кукурудзи – у фазі 3-5 листочків, вдруге у фазі 7-11 листочків.
Враховуючи незвичайну ситуацію із станом озимих культур та недостатню кількість міндобрив і пестицидів (особливо в малих та середніх господарствах) з настанням весняних робіт необхідно в першу чергу на озимих культурах в фазі кущіння – виходу в трубку провести перше позакореневе підживлення «Вермимагом» (5-6 л/га) в баковій суміші з мінімальною кількістю азотних добрив, друге «Вермийодісом» (4-5 л/га) на початку цвітіння.
Затративши на придбання біостимуляторів-добрив при допосівній обробці насіння, кошти на один гектар посіву рівнозначні вартості 3 кг нітроамоски, а при дворазовому обприскуванні – 8 кг нітроамоски. Судіть самі про економічну ефективність цього агрозаходу.
Застосування в технологіях вирощування с/г культур «Вермимагу» та «Вермийодісу» дасть можливість в 2015 році виростити високоякісний урожай.

Детальнішу інформацію ви можете отримати у ПП «Біоконверсія»:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Гаркуші, 2.
Тел.: (03422) 3-11-30; 3-05-88;
тел./факс (0342) 71-62-38;
моб.: (067) 34-34-527; (067) 34-22-188;
e-mail: vermos2007@ukr.net.


Прочитано 1903 разів