Вторник, 17 Март 2015 17:05

Розумне господарювання або про мозок, рослини та мікроелементи

Розумне господарювання або про мозок, рослини та мікроелементиМабуть, кожен з нас не раз чув міф про те, що людина здатна використовувати свій мозок лише на долі відсотка. Під час повсякденної діяльності» ми використовуємо всього 3% від можливостей нашого «бортового» комп’ютера. Якщо ж докласти зусиль, то можна досягти позначки 10-відсоткового використання вродженого потенціалу мозку. Але ж 90% енергії та здібностей так і лишаються нерозкритими до кінця життя. Ви тільки уявіть, яке це марнування ресурсів! Це все одно, якби у вас у власності було 100 га поля, а ви продовжували просто садити картоплю на 10 сотках біля будинку.

Напевно, не один агроном замислювався над тим, як підвищити врожайність культур, а тим самим і максимально розкрити потенціал сорту чи гібриду. Існує маса різних методів та прийомів, але мало хто зосереджується на рослинному організмі. Для того щоб натренувати мозок, активізувати його діяльність, потрібно збалансоване харчування та спеціальні мікроелементи, такі як залізо, цинк, марганець, селен, молібден та багато інших. Збалансовані дози цих елементів здатні перетворити наш мозок на потужний генератор. Та ж сама ситуація і з рослиною – мікроелементи здатні збільшити врожайність на 5-40%. А це є досить привабливий результат, якщо врахувати те, що на практиці рослина використовує 30% генетичного потенціалу. Це значить, що вдалий і розумний підбір мікроелементів дозволить отримати максимальний урожай.

 
Тому слід чітко розуміти, що для того щоб отримати максимум від рослини, потрібно максимально задіяти мозок агронома чи фермера.

З чого ж розпочати? На сучасному ринку добрив є достатня кількість торгових марок та брендів, які пропонують різноманітні засоби для підвищення вашого врожаю. Від стимуляторів росту, гуматів, екстрактів мохів, амінокислот, водоростей і до мікродобрив. Саме мікродобрива і є тим важелем, на який необхідно натискати. Але тут також не все просто. Є мікродобрива універсальні, які мають визначений набір мікроелементів для певної культури і не потребують від користувача ніяких додаткових зусиль. Ви знаєте, яка культура росте на полі, купуєте відповідний препарат, вносите – чекаєте результату. Зусиль небагато – результат присутній.

Якщо ж трохи натужити мозок, провести аналіз посівів (навіть не лабораторний, а візуальний), підібрати необхідний набір мікроелементів – результат буде максимальний, адже рослина віддячить вам за те, що ви «нагодували» її правильно.

Раціональність використання ресурсу – це девіз молодої компанії ТОВ «ТД «ГЕРМЕС», яка сьогодні пропонує ринку мікродобрива НАНІТ, які і є продуктом для вашого розуму та досвіду. Лінійка комплексних мікродобрив марки НАНІТ включає в себе 8 препаратів, кожен з яких має своє призначення та особливість.

Мікродобриво НАНІТ MASTER створене для вирішення проблем озимих зернових. Рекомендується також для обробки посівного матеріалу ярих культур. Доцільність проведення передпосівного обробітку, мабуть, розуміє кожен досвідчений господар. Це найбільш економний з точки зору ресурсів метод насичення рослини мікроелементами. Адже в силу нестабільних погодних умов, зміни клімату, майже постійної нестачі вологи польові культури вже давно не можуть отримати всі необхідні елементи з ґрунту. Мало того, навіть макроелементи, внесені під час посіву, засвоюються частково. Саме тому, проведення передпосівної обробки насіння препаратом НАНІТ MASTER допоможе активізувати розвиток кореневої системи. Як первинної, так і вторинної. Тим самим забезпечуючи повноцінне харчування рослині. За результатами дослідів, проведених в Миронівському інституті пшениці ім. В.М. Ремесла, лише передпосівний обробіток насіння озимої пшениці мікродобривом НАНІТ MASTER (без подальших підживлень по вегетації) гарантував приріст урожайності на рівні 14%.

Якщо ж говорити про забезпечення рослин мікроелементами під час вегетації, слід зауважити, що найпоширенішим заходом є листове підживлення, яке поєднують з фунгіцидним чи інсектицидним обробітком.

Перш за все слід вчасно провести даний обробіток, для того, щоб максимізувати результат. Якщо ви помітили на полі ознаки голодування – макроелементного (фосфорного, калійного чи азотного) чи нестачу мікроелементів (проявляються на молодих листках та точках росту) – це означає, що момент уже частково прогаяно. В таких випадках необхідна швидка та вірна терапія.

Для цих цілей аптечка марки НАНІТ має препарати з підвищеним вмістом азоту і магнію (НАНІТ TURBO), калію та фосфору в доступній формі (НАНІТ POWER), кремнію (НАНІТ THERMO), сірки, магнію та міді (НАНІТ PREMIUM), а також комплексом амінокислот, фітогормонів, гумінових речовин (НАНІТ ВІО). За допомогою правильного поєднання цих препаратів можна не тільки надати екстрену допомогу, а й попередити проблему. Таким чином, випробовуючи різні схеми поєднання мікродобрив НАНІТ на посівах соняшнику (Київська обл.) було досягнуто прибавку від 14% до 25%. Використання схеми, яка дала прибавку 14%, в посівах соняшнику на Полтавщині стимулювала отримання лише 3% прибавки врожайності. Ці цифри наочно підтверджують необхідність індивідуального підбору необхідних елементів. Особливу увагу слід звернути господарям з Центральної частини України, адже поля тут в основному розміщені на ґрунтових схилах із середнім та високим рівнем ерозії, які мають найвищий коефіцієнт потреби в мікроелементах.

Для справжнього господаря не буде великою проблемою підбір найкращої схеми підживлення його посівів. Адже хто як не ви найкраще знає стан ґрунту на полі, попередники, проблеми, забезпеченість опадами та всі інші нюанси, які роблять ваше поле відмінним від інших. Давно закінчилась ера «п’ятирічок» і загальнообов’язкових програм. Сьогодні лише індивідуальний та розумний підхід може дати максимальний результат. Приділіть рослині увагу – вона віддячить вам сторицею.

Фахівці компанії «Торгівельний дім «ГЕРМЕС» завжди готові приділити вам та вашим посівам максимальну увагу для того, щоб підібрати вірну і оптимальну схему для конкретного господаря. Крім того, що команда постійно співпрацює з клієнтами по результативності схем, також проводяться досліди на власних полях та в наукових установах. З результатами дослідів та використаними схемами можна ознайомитись на сайті компанії http://td-germes.com.ua. Обговорити схему, поставити запитання чи отримати консультацію також можна за телефонами 044-374-00-49, 050-46-46-778.
Крім того, ми запрошуємо прогресивних та ініціативних господарів провести спільні досліди з використання схеми НАНІТ на ВАШИХ полях.
 
Наша команда готова максимально використати
знання та досвід мозок для того, щоб ви отримали
максимальний результат від застосування 
мікродобрив НАНІТ!

Подробиці проекту можна дізнатись за телефоном: (099) 103-25-18 – Ірина.
Прочитано 2264 разів