Вторник, 17 Март 2015 13:33

Чисте поле – проти вовчка та бур’янів!

Чисте поле – проти вовчка та бур’янів! Технологія «Чисте Поле» дає можливість знищувати широкий спектр бур’янів в посівах соняшнику в період після появи сходів соняшника, коли застосування інших гербіцидів вже недоречне. Особливо ефективна ця технологія в боротьбі з осотами, амброзією, лободою та багатьма іншими однорічними дводольними та злаковими бур’янами, такими як: вівсюг, вовчок соняшниковий, гірчак, гірчиця польова, грицики звичайні, дурман звичайний, зірочник середній, мишій, нетреба, паслін чорний, підмаренник чіпкий, куряче просо, редька дика, талабан польовий, чистець, шпергель, щириця та ін. Також «Чисте Поле» безвідмовно знищує всі існуючі раси вовчка в посівах соняшнику.

Технологія «Чисте Поле» передбачає застосування гербіцидів імідазолінонової групи Євро-Ланг або Євро-Ленд та спеціалізованих гібридів соняшника, стійких до цих гербіцидів. Наприклад, гібридів соняшника сербської селекції – Рими, Прімі, Рімісол, НС-Х-6343. Треба зауважити, що гібриди, стійкі до імідазолінонів, є у всіх відомих оригінаторів насіння.

Гербіцид Євро-Ланг має системну дію, містить д.р. імазетапір, 100 г/л, а також біоактиватор NN-21 та допоміжні речовини. Діюча речовина імазетапір має подвійну дію – проникає в рослину як через вегетативну масу, так і через ґрунт і блокує синтез білків. Під час внесення робочого розчину діюча речовина швидко, впродовж 1 години, поглинається надземною масою, поширюється по всій рослині і викликає зупинку росту та розвитку бур’янів вже через декілька годин після обприскування. Перші ознаки гербіцидної дії спостерігаються на 5-8 день після внесення препарату. Повна загибель бур’янів триває впродовж від 2 (при безпосередньому контакті бур’яну з робочим розчином) до 8 (ґрунтова дія препарату) тижнів. Біоактиватор NN-21 виконує роль антидоту, нейтралізуючи дію імазетапіра на білковий синтез в рослинах соняшника.

Гербіцид Євро-Ленд (імазамокс, 33 г/л; імазапір, 15 г/л) має системну та ґрунтову дію. Діючі речовини препарату проникають в бур’яни як через пагони і листя, так і через кореневу систему з ґрунту. Транспортуються по тканинах до точок росту, де порушують процеси синтезу амінокислот, що спричиняє затримку розвитку, відмирання точок росту та загибель чутливих бур’янів. Ознаки дії Євро-Ленду проявляються у вигляді хлоротичного та антаціанового забарвлення надземних органів рослин. Ріст бур’янів призупиняється вже через кілька годин після обробки, проте візуально ознаки дії гербіциду проявляються через 5-8 днів після застосування. Повна загибель бур’янів настає впродовж 3-6 тижнів після обробки.
Чисте поле – проти вовчка та бур’янів!
Внесення гербіцидів Євро-Ланг або Євро-Ленд проводиться одноразово, після появи сходів соняшника, у фазі 2-8 листків соняшнику, оптимально – у фазі 4-6 листків. Найбільш ефективною з точки зору контролю вовчка є фаза 2-4 справжніх листків культури. Щодо бур’янів, оптимальними є: для однорічних дводольних – фаза до 4 справжніх листків та для злакових – фаза 2-3 листків.

Оптимальною температурою повітря під час внесення є +10°С…+22°С. Знижені або підвищені температури повітря уповільнюють в рослинах бур’янів процеси метаболізму. Ефективність Євро-Лангу та Євро-Ленду також в досить значній мірі залежить від наявності та кількості доступної вологи у ґрунті. Дощ через 1 годину після внесення препаратів не знижує їх ефективність.

Норми витрати 1,0 л/га достатньо для знищення максимально широкого спектру бур’янів та для викорінення з посівів вовчка. За умов переростання бур’янів застосовують норму 1,2 л/га, проте застосування цієї норми підвищує ризик негативного впливу продуктів розпаду гербіцидів на наступну культуру сівозміни.

Застосування препаратів Євро-Ланг та Євро-Ленд, як і інших гербіцидів з групи імідазолінонів, потребує чергування культур у сівозміні. З метою зниження ризиків токсикації наступних культур рекомендовано після збирання врожаю соняшнику, що оброблявся гербіцидом з групи імідазолінонів, проводити глибоку оранку та планувати сівозміну таким чином:

Гербіцид Євро-Ланг
  • через 4 місяці після внесення – можна висівати озиму пшеницю;
  • через 11 місяців – ячмінь ярий та озимий, кукурудзу, пшеницю яру, овес, жито озиме;
  • через 18 місяців – соняшник (генетично нестійкий до дії імідазолінонів), сорго, рис, просо;
  • через 26 місяців – буряки, ріпак, картопля та інші овочеві культури.

Гербіцид Євро-Ленд
  • через 4 місяці після внесення – пшениця, жито;
  • через 9 місяців – кукурудза, ячмінь, овес, рис, соняшник (генетично нестійкий до дії імідазолінонів), соя, горох, боби;
  • через 11 місяців – сорго;
  • через 18 місяців – овочі, картопля, гречка, просо;
  • через 24 місяці – цукровий та кормовий буряк, ріпак.
Чисте поле – проти вовчка та бур’янів!
Зараз технологія «Чисте Поле» перевірена багатьма господарями, гібриди, стійкі до імідазолінонів, вирощуються в усіх регіонах України. Але порада фахівця ніколи не зарадить. Звертайтеся за безкоштовними консультаціями в регіональні представництва «Нертус» або пишіть на електронну адресу nertus@list.ru.


Технологія вирощування гібридів соняшнику «Чисте Поле» від агрохімічного бренду НЕРТУС® добре зарекомендувала себе серед аграріїв, що вирощують гібриди, стійкі до імідазолінонів. «Чисте Поле» передбачає одноразове внесення гербіциду, в досить широкий часовий проміжок, вже після появи сходів соняшнику. Цього виявляється достатньо для знищення широкого спектру бур’янів та всіх існуючих рас вовчка.


РЕГІОНАЛЬНІ ПРЕДСТАВНИЦТВА

Харків: (057) 719-61-42
Київ: (044) 529-78-12
Миколаїв: (067) 573-54-64
Львів: (067) 544-30-04
Дніпропетровськ: (067) 575-46-30
Кіровоград: (067) 573-96-62
Полтава: (095) 274-96-99
Черкаси: (096) 234-13-82
Одеса: (067) 540-81-80
Сквира (регіональний агроцентр): (067) 540-40-16


Прочитано 4463 разів