Среда, 04 Март 2015 16:32

Експрес-допомога озимим

Експрес-допомога озимимПісля зимового стресу, який уповільнив усі обмінні та ростові процеси у рослинах, виникає необхідність їх активізувати.

Успiшна перезимiвля рослин озимої пшеницi пiсля застосування бiопрепаратiв 
виробництва компанiї БТУ-Центр

Для цього важливо забезпечити рослини всім необхідним. Цього можна досягти покращенням загального обміну речовин та мінерального живлення рослин. Сприяє цьому мікробно-рослинне співтовариство, що створюється в результаті ранньої обробки сходів Біокомплексом-БТУ для зернових культур.

У складі такого комплексного препарату – штами найбільш активних фосформобілізуючих, азотфіксуючих мікроорганізмів, продуцентів вітамінів, рослинних гормонів росту, антибіотиків, що пригнічують розвиток фітопатогенів, мікроорганізми фунгіцидної та бактерицидної дії. При нанесенні на листкову поверхню озимих Біокомплекс-БТУ забезпечує їхній захист від збудників хвороб, формуючи здорові рослини, які гармонічно розвиваються. Компоненти, що входять до складу Біокомплексу-БТУ для зернових, в результаті позакореневого живлення найкраще сприяють активізації обмінних процесів, процесу фотосинтезу, росту та розвитку всіх органів рослини. Це сприяє наростанню вегетативної маси, кореневої системи рослин та покращує процес кореневого і листкового живлення. В результаті в рослинних тканинах за рахунок накопичення протеїну, низько- і високомолекулярних вуглеводів та вітамінів збільшується концентрація сухих речовин та підвищується стійкість рослин до різкого перепаду весняних температур та інших стресів.

Відмітною особливістю Біокомп­лексу-БТУ для озимих культур є активна функція пригнічення більшості фітопатогенної мікрофлори і санації ґрунтової мікрофлори. Ефективність мікроорганізмів-антагоністів полягає не тільки у конкуренції з патогенами за джерела живлення, але й в активному їх пригніченні за рахунок виділення природних антибіотиків.

Але в залежності від санітарного стану озимих культур, що є досить актуальним у весняний період, не виключають необхідність і можливість спільної обробки сходів Біокомплексом-БТУ з інсектицидами та фунгіцидами. При цьому біологічно активні речовини препарату сприяють кращому проникненню і контакту пестицидів з осередком ураження. Це пояснюється спорідненістю біології мікробіологічних препаратів з біологією рослин. У результаті посилюється ефект від дії препаратів захисту та пом’якшується токсична дія чужоріднихречовин хімічної природи на тканини рослин.
Експрес-допомога озимимСприяє захисту рослин у несприятливих умовах, підвищує морозостійкість за рахунок вмісту високомолекулярних полісахаридів некрохмальної природи і біопрепарат Липосам з антидепресантними та кріопротекторними властивостями. Внесення Липосаму дозволяє збільшити кількість зв’язаної води, завдяки підвищенню концентрації полісахаридів. При цьому полісахариди некрохмальної природи є менш доступним джерелом живлення мікроорганізмів, що не тільки не сприяє розмноженню патогенів на обробленій поверхні, а навпаки, попереджає їх проникнення, а також шкідників у тканини рослин.

На сторінках часопису Аграрник ми вже висвітлювали, як вивчалася ефективність біопрепаратів Біокомплекс-БТУ для зернових і Липосам-прилиплювач при вирощуванні озимого ячменю сорту Луран у господарстві «Куриловецьке і К» Вінницької обл. у 2011-2012 рр. Незважаючи на те, що кліматичні умови цього сезону були несприятливими (восени – посуха, навесні – приморозки), господарство зібрало врожай озимого ячменю: 51,5 ц/га – дослід та 41,5 ц/га – контроль.

Дослідження ефективності біопрепаратів виробництва компанії «БТУ-Центр» в Калинівській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» Вінницької області на озимій пшениці сорту «Акратос» III реп. підтвердили економічну доцільність їх використання. Так, на фоні осіннього внесення (2013 р.) в ґрунт деструктора стерні Екостерн (1,0-2,0 л/га), обробки насіння пшениці Біокомплексом-БТУ-р (1,0 л/т), обробок рослин по вегетації: перша – Біокомплексом БТУ-р (0,5 л/га) та Липосамом (0,2 л/га), друга – Органік-балансом (0,7 л/га), Фітоцидом-р (0,25 л/га) та Липосамом (0,2 л/га) одержано в 2014 році врожай 83,01 та 85,69 ц/га, що дорівнює приросту до контролю відповідно 16,08 та 18,76 ц/га. В результаті застосування вищеназваних біопрепаратів досягається економія КАСу від 70 кг/га, що у грошовому вираженні дорівнює понад 600 грн./га.

Таким чином, посіви озимих, насіння яких обробляли Біокомплексом-БТУ та прилиплювачем Липосам, краще перенесли стресові ситуації осені і зими та набагато швидше відновили весняну вегетацію.

Застосування біопрепаратів виробництва компанії «БТУ-Центр» не потребує змін традиційних агро технологій та спеціальних пристроїв. Препарати сумісні з мінеральними добривами, мікроелементами, гербіцидами, фунгіцидами та інсектицидами. При невеликих витратах дають добрий прибуток.

Олександр РОСТОЦЬКИЙ,
агроном-консультант, Вінницька обл.
Виробник: ПП «БТУ-Центр» тел./факс: (04343) 6-02-94
Консультації агронома: тел.: (04343) 6-40-15, (098) 719-29-45
Відділ реалізації: (044) 594-38-83, (096) 155-89-89, (066) 155-98-89
(067) 232-02-74 www.btu-center.com, e-mail: info@btu-center.com
Прочитано 2354 разів