Среда, 04 Март 2015 13:28

СУМО для соняшника. Світова технологія на українських полях

СУМО для соняшника. Світова технологія на українських поляхВнесення гербіциду після появи сходів соняшника, гарантоване знищення осотів, латуків та інших дводольних бур’янів, висока ефективність у посушливих умовах, відсутність післядії на наступну культуру у сівозміні – основні переваги технології вирощування соняшника СУМО.

Технологія СУМО – дуже потужна сучасна технологія вирощування соняшника, що поєднує гербіцид Грізний Експерт від Нертус® (група сульфонілсечовини) та стійкі до гербіцидів цієї групи гібриди соняшнику. СУМО дозволяє добре захистити врожай, гарантовано винищити осоти, латуки та великий спектр інших дводольних бур’янів (табл. 1), проводячи хімічну обробку після появи сходів соняшника. СУМО можна застосовувати за умов недостатнього зволоження, коли передбачаються посушливі погодні умови, і дія ґрунтових гербіцидів очікувано буде знижена внаслідок дефіциту ґрунтової вологи. Технологія передбачає широке вікно застосування гербіциду – в період 2-8 справжніх листків соняшника, а також можливість внесення гербіциду з різними нормами витрати одноразово або в два етапи, відповідно до забур’яненості поля та конкретної польової ситуації. Технологія СУМО не має обмежень щодо висівання наступної культури сівозміни і гарантує відсутність залишків гербіциду в товарній продукції за умов дотримання регламенту внесення.

Гербіцид системної дії Грізний Експерт (діюча речовина трибенурон-метил, 750 г/кг) спеціально призначений для боротьби з багаторічними та однорічними дводольними бур’янами в посівах соняшнику, стійких до цього гербіциду. Після внесення гербіциду діюча речовина впродовж декількох годин проникає в рослину через її надземну частину, переміщується в верхівки пагонів і коренів, де блокує процеси поділу клітин в рослинах чутливих бур’янів. В результаті цього через декілька годин після внесення препарату ріст бур’янів припиняється і згодом вони гинуть. Перші візуальні симптоми дії препарату спостерігаються через 7-10 днів після обробки, повна загибель впродовж 2-3 тижнів після внесення.


Таблиця 1. Спектр дії гербіциду Грізний Експерт
Чутливі бур’яни
Амброзія полинолиста
(макс. 2 справжніх листки)
Жовтушник прямий Ріпак, падалиця
Гірчак почечуйний Жовтозілля, види Роман польовий
Гірчиця польова Зірочник середній Роман собачий
Гірчиця чорна Канатник Теофраста Ромашка, види
Грицики звичайні Латук дикий Свиріпа звичайна
Кропива глуха Лобода біла (макс. до 4 справжніх листків) Смілка
Горошок посівний Лутига, види Соняшник звичайний (падалиця)
Дворядник тонколистий Мак дикий Спориш звичайний
Дескурайнія Софії Незабудка польова Сухоребрик, види
Дурман звичайний Осот, види Талабан польовий
Жабрій, види Підмаренник чіпкий (до 4 кілець) Хрінниця, види
Жовтець, види Празелень звичайний Фіалка польова
  Приворотень польовий Шпергель польовий
  Редька дика Щавель, види
    Щириця загнута
Помірно чутливі бур’яни
Волошка синя Рутка лікарська Фіалка триколірна
Паслін чорний    
Стійкі бур’яни
Березка польова Вероніка плющолиста Багаторічні та однорічні злакові

В залежності від типу стійкості гібриду соняшника можливі різні схеми внесення, а норма витрати препарату Грізний Експерт може коливатись від 15 до 25 г/га при двократному внесенні, та від 30 до 50 г/га при одноразовому. Стійкість гібридів соняшника до дії гербіциду Грізний Експерт обумовлена їх специфічною генетикою. Гомозиготні гібриди мають вищу стійкість до препарату в порівнянні з гетерозиготними. Поради щодо обрання схеми внесення та норми витрати препарату оперативно надають в Агроцентрі Нертус, що забезпечує науковий та практичний супровід продукції Нертус®.

Грізний Експерт можна застосовувати на всіх гібридах соняшника, стійких до трибенурон-метилу. Серед поширених в Україні та доступних за ціною Нертус рекомендує гібриди сербського Інституту польовництва та овочівництва м. Нові Сад: НС-СУМО-2017, НС-СУМО-2018. Ці гібриди характеризуються високою врожайністю, стійкістю до хвороб та стресових умов. За роки державного сортовипробування середня врожайність НС-СУМО-2017 становила 26,3 ц/га в степу та 28,0 ц/га в лісостепу. А вміст олії, в середньому, був на рівні 49,0-49,7%. Середня врожайність НС-СУМО-2018, при вмісті олії 49,8-50,2%, в степовій зоні була 28,4 ц/га, в лісостепу – 27,2 ц/га.

За даними сортовивчення Агроцентру Нертус, врожайність цих гібридів в різних областях склала:СУМО для соняшника. Світова технологія на українських полях
РЕГІОНАЛЬНІ ПРЕДСТАВНИЦТВА
Харків: (057) 719-61-42
Київ: (044) 529-78-12
Миколаїв: (067) 573-54-64
Львів: (067) 544-30-04
Дніпропетровськ: (067) 575-46-30
Кіровоград: (067) 573-96-62
Полтава: (095) 274-96-99
Черкаси: (096) 243-13-82
Одеса: (067) 540-81-80
Сквира (регіональний агроцентр):(067) 540-40-16
www.nertus.ua

Якщо ви ніколи не вирощували соняшник за технологією СУМО і потребуєте консультації, звертайтеся в регіональні представництва Нертус, а за письмовою порадою безпосередньо в Агроцентр – agrocentr2002@mail.ru.Прочитано 4443 разів