Понедельник, 02 Март 2015 13:05

Наша ставка – на вітчизняну селекцію

Наша ставка – на вітчизняну селекціюПрошу Вас розповісти про себе, про Вашу фірму та коли Ви почали займатися сільським господарством.

– Сільським господарством займаюсь усе своє життя, тобто 42 з половиною роки. Почав свій шлях 1 лютого 1976 року, в той день мене призначили виконуючим обов’язки завідуючого Верхньохарлицької сортоділянки, на тій посаді я пропрацював до 26 червня 1989 року. У 1989 році місцеві жителі підтримали мою кандидатуру на місце голови колгоспу ім. Ілліча Запорізького району. Для мене це була перша найвідповідальніша робота: 7 тисяч гектарів землі, тваринництво – більше 2 тисяч голів, ставки з розведенням риби і багато іншого. На цій посаді я пропрацював до 12 вересня 1995 року.

З 1995 року по 2005 рік я працював директором сортодослідної станції. У 2005 році я переходжу працювати виробничим директором у товариство «Валена». На сьогоднішній день ми обробляємо 2 тисячі гектарів землі. Зараз урожайність наших посівів з гектара така: кукурудза – 54 ц, горох – 26 ц, ячмінь яровий – 38 ц, озимий ячмінь – 52 ц, озима пшениця – 39,4 ц. Основною заслугою такого врожаю за наших умов – є позакореневі підживлення, що вносяться 2 рази.

Скільки культур у Вашій сівозміні?

– У нашій сівозміні всього 5 культур: кукурудза, озима пшениця, горох, озима пшениця та озимий ячмінь.

Яку площу займає кукурудза на полях Вашого господарства?

– Кукурудза займає 10% наших земель, тобто 200 га.

Скажімо відверто, щоб посіяти цю культуру у зоні ризикованого землеробства, треба мати неабияку витримку.

– Відверто кажучи, ми тільки з «Селектою» пішли на цей ризик, тому що відгуки, які ми чули від інших фермерів нас приємно вразили і здивували, то ми вирішили ризикнути, і отримавши врожай, ми переконалися, що ризикували недаремно.

Вибір посівного матеріалу вітчизняної селекції – це результат слабкого економічного стану під час посівної компанії, чи впевнена ставка на вітчизняну селекцію?

– Це впевнений вибір нашої вітчизняної продукції. Я не бачу сенсу переплачувати неймовірні кошти, якщо з нашими вітчизняними сортами ми отримуємо високу якість та чудовий врожай.

Які проблеми виникли у Вас при використанні гібридів ТОВ НВКФ «Селекта»?

– Ми сіємо гібриди ТОВ «Селекта» вже три роки, і незважаючи на умови нашої ризикованої зони, проблем з урожаєм жодного року не було. І з переліку усіх гібридів компанії Селекта для вирощування на зерно найкраще зарекомендував себе гібрид Полтава, а в сусідньому господарстві ТОВ АФ «Росія» при вирощуванні на зерно і силос кращим був гібрид кукурудзи ТАР 349 МВ.

Отримання високих та стабільних врожаїв напряму залежить від Вашої технології? Якою технологією Ви користуєтесь?

– Ми використовуємо тільки традиційну технологію. Але колись ми намагалися перейти на інтенсивну технологію, але в нас нічого не вийшло, тому що ця технологія потребує більше добрив, вищий агрофон та інше. А це передбачає додаткові та дуже великі витрати, тому ми знову повернулися до нашої перевіреної та надійної традиційної технології.

А які у Вас методи боротьби з несприятливими погодними умовами?

– Єдине, що нам треба підтримувати на наших землях – вологу. Наші методи зберігання вологи в ґрунті мабуть всім відомі: глибока оранка, раннє закриття вологи та шаровка міжрядь.
З питань співпраці та консультацій звертатись за тел. (050) 361-66-65
Володимир Іванович Козиряцький
директор з виробництва ТОВ «Валена»,
с. Біленьке, Запорізький район, Запорізька обл.


Прочитано 2667 разів