Четверг, 19 Февраль 2015 14:23

Поради агровиробникам

Поради агровиробникамБіостимулятори-добрива нового покоління забезпечать високий урожай і якість продукції в 2015 році

Весняні роботи будуть складними, адже несприятливі кліматичні осінні умови призвели до посіву озимих в пізні строки, тому значні площі їх увійшли в зиму ослабленими, крім того, катастрофічно подорожчали міндобрива, а тому доведеться впроваджувати альтернативні резерви для збільшення врожаю і підвищення якості продукції. Одним із таких резервів є застосування стимуляторів-добрив нового покоління, одержаних на основі гумінових сполук – «Вермимаг» та «Вермийодіс».

Високу ефективність наші препарати показали в багатьох господарствах Івано-Франківської, Одеської, Кіровоградської, Київської, Чернігівської та інших областях на зернових, ріпаках, сої, кукурудзі, соняшнику, картоплі, цукрових буряках, овочевих, садах і виноградниках. Так, в Одеській області препарати використовували в 46 господарствах на зернових, ріпаках, рису та інших культурах і вони показали високу ефективність.

Більше п’яти років в ПФ «Богдан і К», Івано-Франківської області (дир. Б.В. Тимофійчук), на площі понад 2000 га запровадили ресурсозберігаючу технологію вирощування всіх сільгоспкультур, в основі якої є обов’язкова допосівна обробка насіння «Вермистимом» та двохразове обприскування рослин «Вермимагом» в баковій суміші з карбамідом під час вегетації рослин. Все це забезпечило зниження затрат на придбання міндобрив і пестицидів щорічно на 40-60% і отриматиння приросту зернових 8-12 ц/га, соняшнику та сої – 4-6 ц/га, кукурудзи – 18-24 ц/га (при врожайності на всій площі 95-120 ц/га).

Щорічно на значних площах застосовують «Вермимаг» в ТЗОВ Агрофірма «Колос» Київської області (дир. Л.В. Центило), а також в багатьох інших господарствах.

А тому, щоб забезпечити високу врожайність з мінімальними затратами на придбання міндобрив та пестицидів, потрібно застосовувати в технологіях вирощування с/г культур біостимулятори-добрива нового покоління: «Вермимаг» та «Вермийодіс», а саме:

Провести допосівну обробку насіння ярих культур «Вермистимом» – 8-10 л/т;

Впродовж вегетації рослин провести двохразове підживлення «Вермимагом» (5-7 л/га) або «Вермийодісом» (4-6 л/га) з додаванням в бакову суміш 10-12 кг/га карбаміду або КАЗу, або сульфатамонію, або 5-7 кг/га аміачної селітри.

Обприскування слід проводити двічі:

зернових – у фазі кущіння або виходу в трубку, початок колосіння; сої, гороху – у фазі бутонізації; ріпаків – до початку цвітіння; овочевих – у фазі 3-4 справжніх листочків – початок цвітіння; соняшнику – у фазі 4 пар справжніх листків; друге на початку формування зачаткових кошиків: картоплі – одночасно з обробкою проти колорадських жуків; повторне – перед початком цвітіння; цукрових буряків – у фазі розвитку рослин від змикання листя у рядках – до змикання між рядками; кукурудзи – у фазі 3-5листочків, вдруге – у фазі 7-11 листочків.

Враховуючи незвичайну ситуацію із станом озимих культур та недостатню кількість міндобрив і пестицидів (особливо в малих та середніх господарствах) з настанням весняних робіт необхідно в першу чергу на озимих культурах в фазі кущіння – виходу в трубку провести перше позакореневе підживлення «Вермимагом» (5-6 л/га) в баковій суміші з мінімальною кількістю азотних добрив, друге «Вермийодісом» (4-5 л/га) на початку цвітіння.

Застосування в технологіях вирощування с/г культур «Вермимагу» та «Вермийодісу» дасть можливість в 2015 році виростити високоякісний урожай.
Детальнішу інформацію ви можете отримати у ПП «Біоконверсія»:

76018, м. Івано-Франківськ, вул. Гаркуші, 2.
Тел.: (03422) 3-11-30; 3-05-88
Тел./факс: (0342) 71-62-38; моб.: (067) 34-34-527, (067) 34-22-188;
e-mail: vermos2007@ukr.net.
Прочитано 2071 разів