Пятница, 06 Февраль 2015 11:20

Біостимулятори-добрива нового покоління забезпечать високий урожай і якість продукції в 2015 році

Біостимулятори-добрива нового покоління забезпечать високий урожай і якість продукції в 2015 році
Весняні роботи в цьому році будуть дуже складними, адже несприятливі кліматичні осінні умови призвели до посіву озимих в пізні строки, тому значні площі їх увійшли в зиму ослабленими, що призведе до пересіву та підсіву частини посівів озимих. Крім того, значно подорожчали міндобрива, пестициди, а тому доведеться впроваджувати альтернативні резерви для збільшення врожаю і підвищення якості продукції. Одним із таких резервів є застосування стимуляторів-добрив нового покоління, одержаних на основі гумінових сполук.

Сьогодні на ринку є велика кількість гумінових препаратів, які суттєво відрізняються по рістстимулюючих властивостях, вмісту мікро – і макроелементів, а також корисних мікроорганізмів, це все залежить від виду сировини та способу їх виробництва.

Наприклад в гумінових препаратах, виготовлених на основі бурого вугілля, торфу, лігнінів, гумінові речовини більш інертні, в них відсутні або в малій кількості присутні корисні мікроорганізми, мікро – та макроелементи. Найбільш ефективні – це препарати виготовлені на основі біогумусу та сапропелів.

ПП «Біоконверсія» виробляє біостимулятори-добрива – це «Вермистим», «Вермимаг», «Вермийодіс» та інші.

«Вермимаг» – рідке органічне добриво-біостимулятор, містить рістрегулюючі речовини, азот, фосфор, калій та в достатній кількості для рослин мікроелементи – у тому числі до 4% природного магнію, який відіграє основну роль у фотосинтезі, а також в необхідній кількості селен, в 1 см3 до мільярда корисних мікроорганізмів.

«Вермийодіс», виготовлений на основі «Вермимагу» з додаванням водного розчину йоду, що містить йодові комплекси, що виявляють біологічну активність, зумовлену природою багатоатомних іонів йоду, який є головним елементом життя, створює оптимальні умови для росту і розвитку рослин.

Забезпечити високу врожайність з мінімальними затратами на придбання міндобрив та пестицидів можна за рахунок застосування в технологіях вирощування с/г культур біостимуляторів-добрив нового покоління: «Вермимаг» та «Вермийодіс», а тому ми рекомендуємо:
  1. Провести допосівну обробку насіння ярих культур «Вермистимом» 8-10 л/т;
  2. Впродовж вегетації рослин провести двохразове підживлення «Вермимагом» (5-7 л/га) або «Вермийодісом» (4-6 л/га) з додаванням в бакову суміш 10-12 кг/га карбаміду або КАЗу, або сульфат амонію, або 5-7 кг/га аміачної селітри.
Обприскування слід проводити двічі:
  • зернових – у фазі кущіння або виходу в трубку, початок колосіння; сої та гороху – у фазі бутонізації; ріпаків – до початку цвітіння; овочевих – у фазі 3-4 справжніх листочків – початок цвітіння; соняшнику – у фазі 4 пар справжніх листків;
  • друге обприскування на початку формування зачаткових кошиків: картоплі – одночасно з обробкою проти колорадських жуків; повторне перед початком цвітіння; цукрових буряків – у фазі розвитку рослин від змикання листя у рядках – до змикання між рядками; кукурудзи – у фазі 3-5листочків, вдруге – у фазі 7-11 листочків.

Хочемо відмітити, що обприскування слід проводити в рекомендовані фази розвитку рослин і звертати увагу на якість карбаміду: вміст біурету не більше 0,8%, щоб не було опіків.

Про роль гумінових речовин вже відомо понад 100 років, тому і агрономи повинні пам’ятати про вплив гумінових речовин на ріст і розвиток рослин, а про роль мезоелементів магнію та сірки в фотосинтезі більшість з них, на жаль, призабули.
Біостимулятори-добрива нового покоління забезпечать високий урожай і якість продукції в 2015 роціПоживні речовини, що є складовими «Вермимагу» та «Вермийодісу», нанесені на поверхню листя та листяної маси, швидко поглинаються, проходять той самий шлях синтезу, що і елементи, які надходять в рослину через кореневу систему, але у 5-8 разів швидше. Листяне підживлення рослин «Вермимагом» або «Вермийодісом» забезпечує живлення молодих рослин макро – і мікроелементами, особливо магнієм і сіркою, та гумінами. Треба зауважити, що завдяки підживленню рослин через листя коефіцієнт засвоєння азоту підвищується до 85-90%. Для порівняння: із добрив рослина засвоює 30-40% азоту. Тож, застосовуючи наші препарати, можна знизити затрати на азотні добрива в 2-3 рази. Листяне підживлення рослин «Вермимагом» або «Вермийодісом» сприяє виробленню в рослині специфічних функціональних протеїнів, які значно збільшують її опір до стресових умов вирощування.

Високу ефективність наші препарати показали в багатьох господарствах Івано-Франківської, Одеської, Кіровоградської, Київської, Чернігівської та інших областей на зернових, ріпаках, сої, кукурудзі, соняшнику, картоплі, цукрових буряках, овочевих, в садах та виноградниках. Так в Одеській області препарати використовували в 46 господарствах на зернових, ріпаках, рисі та інших культурах, і вони показали високу ефективність.

Більше п’яти років в ПФ «Богдан і К» Івано-Франківської області (дир. Б.В. Тимофійчук) на площі понад 2000 га запровадили ресурсозберігаючу технологію вирощування всіх с/г культур, в основі якої є обов’язкова допосівна обробка насіння «Вермистимом», двохразове обприскування рослин «Вермимагом» в баковій суміші з карбамідом під час вегетації озимих, кукурудзи, соняшнику, сої, ріпаків, все це забезпечило зниження затрат на придбання міндобрив та пестицидів щорічно на 40-60% і отримати приріст зернових 8-12 ц/га, соняшнику та сої – 4-6 ц/га та кукурудзи – 18-24 ц/га (при урожайності на всій площі 95-120 ц/га).

Щорічно на значних площах застосовують «Вермимаг» в ТЗОВ агорофірма «Колос» Київської області (дир. Л.В. Центило) та в ряді інших господарств.

Враховуючи незвичайну ситуацію зі станом озимих культур та недостатньою кількістю міндобрив і пестицидів (особливо в малих та середніх господарствах) необхідно з настанням весняних робіт в першу чергу на озимих культурах у фазі кущіння – виходу в трубку провести перше позакореневе підживлення «Вермимагом» (5-6 л/га) в баковій суміші з мінімальною кількістю азотних добрив, друге – «Вермийодісом» (4-5 л/га) на початку цвітіння.

В зв’язку з розширенням посівів кукурудзи рекомендуємо широко застосовувати позакореневе підживлення перший раз «Вермимагом», другий – «Вермийодісом» з добавкою 10-12 кг/га карбаміду, що забезпечить приріст урожаю зерна мінімум 18-20 ц/га, сою взагалі можна вирощувати з внесенням мінімальних доз азотних в баковій суміші з «Вермимагом», а для соняшнику це взагалі чудові препарати.

На овочевих, в садах і виноградниках «Вермимаг» і «Вермийодіс», крім збільшення врожайності, дасть змогу нам споживати екологічно чисту продукцію.

Застосування в технологіях вирощування с/г культур «Вермимагу» та «Вермийодісу» дасть можливість в 2015 році виростити високоякісний урожай.
Детальнішу інформацію ви можете отримати у ПП «Біоконверсія»:
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Гаркуші, 2;Тел.: (03422) 3-11-30; 3-05-88;
Т./ф.: (0342) 71-62-38; моб.: (067) 34-34-527; (067) 34-22-188; vermos2007@ukr.net.
Прочитано 4729 разів