Понедельник, 02 Февраль 2015 09:32

Співпраця з ТОВ «Селекта» перспективна та вигідна

Співпраця з ТОВ «Селекта» перспективна та вигіднаНаприкінці минулого літа своїм досвідом по вирощуванню посухостійких гібридів кукурудзи селекції ТОВ НВКФ «Селекта» поділився Сергій Іванович Мазниця – директор товариства «Ягідне», що на Дніпропетровщині.

– Сергій Іванович, розкажіть будь ласка, скільки років ви займаєтесь сільським господарством.

– Сільським господарством я почав займатися в серпні 1985 року, але на початку мого шляху рослинництво було не моїм призначенням. Спочатку я був заступником директора по будівництву, і до моєї компетенції не входило рослинництво. А вже згодом я став першим заступником директора. І з того моменту до моїх обов’язків увійшов увесь комплекс, а з 2000 року, коли вже організувалося товариство, мене вибрали директором, то довелося швидко вивчати всі напрямки сільського господарства, у тому числі і рослинництво. І на сьогодні рослинництво посідає головне місце у нашому товаристві, а тваринництво, на жаль, залишилося осторонь та збавило свої оберти. Землі ми орендуємо більше 1000 гектарів, сіємо тільки традиційні культури.

– Скільки культур знаходиться в сівозміні вашого господарства?

– В сівозмінні на сьогоднішній день у нас 5 культур: Пшениця, ячмінь, кукурудза, соняшник, суданська трава. І все, але раніше ми ще сіяли жито та горох. Але, як показує практика, виділяти великі площі для цих культур неможливо, тому що на 1000 га «не розгонишся», а сіяти по 30-40 га я не бачу сенсу, тому що реалізація на сьогодні має на увазі крупні партії.

– А яке місце на полях вашого господарства займає кукурудза?

– Якщо чесно казати, на жаль, вона не займає перше місце. Бо, звичайно ж, перше місце повинна посідати пшениця. Тому що «Хліб усьому голова», і зрозуміло, що кукурудза тільки за пшеницю. Кукурудза має свої особливості вирощування, зберігання та реалізації. Це дуже специфічна культура, вона має великий попит у тваринництві у травні та червні наступного року після збирання. Але коли йде збір урожаю, вона не зовсім кондиційна, то реалізація дуже затрудняється, особливо це впливає на ціноутворення. Тому цій культурі ми приділяємо менше значення, ніж пшениці.

– А скільки років ви вже сієте гібриди Товариства з обмеженою відповідальністю «Селекта»?

– Із «Селектою» ми співпрацюємо вже п’ять років. На даний час ми вже відмовилися від усіх інших постачальників та від усього насіння кукурудзи, котрі нам пропонують. Я маю на увазі вітчизняні гібриди. До цього ми співпрацювали з інститутом та багатьма дослідними станціями, але якість їхнього насіння бажає бути кращою. А коли ми познайомилися з товариством «Селекта», то зрозуміли, що якість насіння відповідає врожайності їхніх гібридів і для наших районів вона найкраща. Ось наприклад, у 2012 році всі гібриди іноземної селекції дали врожайність всього по 8-9 центнерів, а гібриди кукурудзи «Селекти» у нас дали по 35 центнерів.

– Вибір посівного матеріалу вітчизняної селекції – це результат слабкого економічного стану вашого товариства на період посівної компанії? Чи впевнена ставка на вітчизняну селекцію?

– Скоріше, це впевнена ставка. Тому що, як я вже сказав, 2012 рік показав, що гібриди вітчизняної селекції мають більшу витривалість до посухи та більш пристосовані до наших кліматичних умов, які є дуже «не кукурудзяні», скажімо так. То я думаю, якщо ми й будемо розширювати посіви кукурудзи, то все одно будемо робити ставку на гібриди вітчизняної селекції.

– Чи були помічені недоліки при використанні посівного матеріалу ТОВ НВКФ «Селекта»?

– Ніяких хвороб ми не помітили на сьогоднішній день. Усі роки нашої співпраці гібриди компанії «Селекта» показали себе тільки з найкращої сторони. Єдине, що було, – це сажка. Але тільки у 2011 році.

– Отримання високих та стабільних урожаїв на пряму залежить від вибраної технології вирощування, якої технології дотримується ваше господарство?

– Назвати нашу технологію інтенсивною я не можу, скоріше традиційною з застосуванням добрив, гербіцидів та механічної обробки.

– Як ви ставитеся до нульового обробітку ґрунту?

– Я б сказав, з певною симпатією… Але у наш час перехід на ці технології – це зменшення врожаю впродовж 5-6, а іноді і до 10 років, тому ця технологія, на мою думку, не для наших земель. Нам це не дуже вигідно, безвідвальний обробіток землі різних культур на наших землях теж не проходить, тому ми і користуємося традиційною оранкою.

– Географічне положення вашого господарства належить до зони ризикованого землеробства, які у вас методи боротьби з несприятливими погодними умовами?

– Снігозатримання ми, слава богу, не робимо, бо у нас немає такого снігу. Та й суховіїв сильних теж у нас немає.

– Чому ви вибрали насіння кукурудзи саме ТОВ «Селекта»?

– Ну, по-перше, тому що я особисто знайомий з паном Мельником Віталієм Яковичем. Знаєте, є люди, які не просто притягують до себе своєю щирістю та посмішкою на обличчі, з такими людьми дуже приємно працювати, тому що сам вигляд цієї людини не припускає ніякого обману та махінаторства, і в цьому ми вже впевнились не один раз впродовж п’яти років. Ми жодного разу не отримали поганого або неякісного насіння, і ті рекомендації, що дає нам ТОВ «Селекта», завжди потраплять, так скажімо, у «десятку».

– Ви з першого ж разу вибрали для себе підходящі гібриди, чи довелося довго перебирати?

– На жаль, у ТОВ «Селекта» не дуже багато гібридів кукурудзи, то розібратися з ними можна дуже легко, так ми для себе вибрали 4 основних гібриди, висіяли їх, бо ж тільки порівнюючи, можна переконатися, який гібрид кращий.

– Який рекордний урожай кукурудзи ви збирали на своїх полях? Що це був за гібрид?

– Рекордний врожай – 65 центнерів на круг – дав гібрид ТАР 349 МВ, хоча цей гібрид з Лювеною майже на одному рівні. Тому я всім рекомендую гібриди кукурудзи селекції ТОВ НВКФ «Селекта».


с. Ягідне Новомосковського р-ну Дніпропетровської обл.

З питань співпраці та консультацій звертатись за телефоном (050) 361-66-65
Прочитано 1874 разів