Вторник, 02 Декабрь 2014 15:30

Мілафурон® – новий післясходовий гербіцид для кукурудзи

Мілафурон® –  новий післясходовий гербіцид для кукурудзи
Кукурудза – одна з найпродуктивніших злакових культур універсального призначення. Одним з елементів інтенсифікації технології вирощування кукурудзи є застосування гербіцидів з широким спектром контрольованих бур’янів в післясходовий період, таких як Мілафурон®.

Значення кукурудзи важко переоцінити, її вирощують для продовольчого, кормового й технічного використання. Підвищення прибутковості кукурудзи спричинило збільшення посівних площ цієї культури на території країни, що дало можливість Україні увійти до п’ятірки найбільших експортерів зерна кукурудзи у світі.

Одним з елементів інтенсифікації технології вирощування кукурудзи є застосування гербіцидів з широким спектром контрольованих бур’янів в післясходовий період. Таким є гербіцид Мілафурон (нікосульфурон, 40 г/л) від агрохімічного бренду НЕРТУС®.

Мілафурон містить в своєму складі діючу речовину нікосульфурон. На сьогодні в переліку засобів захисту рослин компанії є ще одна діюча речовина майже з аналогічним спектром та механізмом дії на бур’яни – це римсульфурон. Чому ж спеціалісти компанії «Нертус» вирішили доповнити лінійку фірмових препаратів нікосульфуроном? Якщо порівняти ці дві діючі речовини, то римсульфурон трішки швидше проникає через восковий наліт і кутикулу в рослину. Щодо нікосульфурону, то він більш гідрофільний, що дає йому змогу швидше переміщуватися по флоемі та ксилемі до місця гербіцидної дії. Тобто бур’яни в оброблених посівах кукурудзи препаратом Мілафурон (нікосульфурон, 40 г/л) практично відразу припиняють свій ріст та розвиток, а отже і конкуренцію з культурою за фактори життя. А це в свою чергу забезпечує можливість рослинам кукурудзи краще реалізувати свій генетично-можливий потенціал. Також дуже важливим є те, що нікосульфурон має широке вікно застосування, а саме період від 3 до 10 листків кукурудзи. Це особливо актуально в роки, коли внесення препарату в оптимальні фази розвитку культури стає практично неможливим через формування несприятливих погодних умов.

Мілафурон (нікосульфурон, 40 г/л) належить до похідних сульфонілсечовини. Це високоселективний післясходовий гербіцид системної дії, який використовується для знищення однорічних та багаторічних злакових та основних однорічних дводольних бур’янів в посівах кукурудзи.

Механізм дії полягає в тому, що гербіцид поглинається листками і стеблами бур’янів, переміщується флоемою і ксилемою у меристемні тканини кореневої системи та пагонів рослин. Препарат зупиняє поділ клітин шляхом блокування синтезу ферменту ацетолактатсинтетази, який відповідає за біосинтез незамінних амінокислот.

До чутливих бур’янів серед однорічних та багаторічних злакових належать просо куряче, види мишію, просо волосовидне, вівсюг (види), тонконіг (види), сорго алепське, гумай, пирій повзучий; серед однорічних дводольних чутливими є щириця (види), гірчиця польова, редька польова, зірочник середній, гірчаки (види), лобода біла, портулак огородній, жабрій (види), суріпиця звичайна.

Застосовують гербіцид в період активного росту бур’янів. Максимальна ефективність дії досягається обробкою у фазу 2-4 листків у однорічних широколистих та 3-5 листків у однорічних злакових бур’янів, а багаторічних злакових за висоти 15-25 см.

Швидкість дії гербіциду залежить не тільки від фази розвитку і фізіологічного стану бур’янів, а також і від погодних умов на момент застосування. Оптимальна температура під час внесення гербіциду знаходиться в межах від +15°С до +25°С. Температури нижчі за +10°С та вищі +25°С уповільнюють в рослинах бур’янів процеси обміну речовин, тим самим знижуючи гербіцидну активність препарату. Швидкість вітру повинна бути не вищою 3-5 м/сек. Дощ через 4 години після застосування препарату не впливає на ефективність його дії. За сприятливих умов ріст чутливих бур’янів припиняється впродовж 6 годин після обприскування, через 7-8 днів вони набувають червонуватого відтінку. Повна загибель бур’янів настає через 7-20 днів після обробки.

Після застосування Мілафурону (нікосульфурон, 40 г/л) на наступний рік обмежень по висіву будь-яких культур практично немає. Але в посушливих погодних умовах на ґрунтах з лужною реакцією (рН>8) можливий прояв післядії.

Отже, підсумовуючи все вищесказане, Мілафурон (нікосульфурон, 40 г/л) – це високоселективний, післясходовий гербіцид, який використовується в посівах кукурудзи для контролю однорічних і багаторічних злакових та основних однорічних дводольних бур’янів. Застосування Мілафурону є економічно вигідним, оскільки знімається конкуренція з боку бур’янистої рослинності за фактори життя, тим самим надається можливість культурі краще реалізувати свій генетично можливий рівень урожайності.


РЕГІОНАЛЬНІ ПРЕДСТАВНИЦТВА
Харків: (057) 719-61-42
Київ: (044) 529-78-12
Миколаїв: (067) 573-54-64
Черкаси: (096) 234-13-82
Дніпропетровськ: (067) 575-46-30
Кіровоград: (067) 573-96-62
Полтава: (095) 274-96-99
Львів: (067) 544-30-04
Одеса: (067) 540-81-80
Сквира (регіональний агроцентр): (067) 540-40-16
www.nertus.ua

Прочитано 4111 разів