Пятница, 31 Октябрь 2014 13:25

Впроваджуємо альтернативні технології підвищення родючості ґрунтів

Впроваджуємо альтернативні технології підвищення родючості ґрунтів
Ситуація на ринку мінеральних добрив (значне подорожання і недостатня кількість їх), яка спостерігається останнім часом, повинна спонукати агровиробників до пошуку альтернативних джерел забезпечення поживними речовинами майбутнього врожаю. На жаль ситуація в тваринництві не сприяє широкому застосуванню органічних добрив, отже необхідно широко використовувати сидерати, солому, біостимулятори, добрива та інші.

А тому ми пропонуємо технологію використання соломи та рослинних решток на добрива прискореною деструкцією їх «Вермистимом-Д» з сумісним посівом сидеральних культур та з використанням для допосівної обробки насіння «Вермимагу» (8 л/т), осіннім підживленням (пізно посіяних та малоудобрених) озимих та весняне дворазове підживлення впродовж вегетації сільгоспкультур «Вермимагом» або «Вермийодісом» в баковій суміші з аміачною селітрою (5-7 кг/га) або карбамідом (10 кг/га) або КАС (10-12 кг/га), що забезпечить зменшення затрат на міндобрива на 30-50% і отримання високоякісного врожаю.

Дослідженнями наукових установ, а також досвідом господарств Одеської, Кіровоградської, Івано-Франківської, Київської, Житомирської та інших областей України встановлено, що «Вермимаг» та «Вермийодіс» при застосуванні в бакових сумішах з пестицидами та мінімальними дозами азотних добрив стабільно на 15-25% підвищує врожайність сільськогосподарських культур.

Так в ПФ «Богдан і К», яке знаходиться в передгір’ї Карпат, на всій площі посіву (понад 2000 га) застосовує наші технології в т.ч. деструкцію соломи озимих та ярих культур і на площі 500-600 га сумісно з посівом сидератів, що дає змогу зекономити не менше 1,5 млн. грн. на придбання міндобрив, забезпечити приріст урожаю кукурудзи на зерно 17-23 ц/га, сої та соняшнику – 5-8 ц/га, зернових – 8-15 ц/га.

У біостимуляторі-добриві «Вермимаг», крім речовин, які регулюють ріст, міститься азот, фосфор, калій, понад 20 видів мезо- і мікроелементів, зокрема до 3% природного магнію, який відіграє основну роль у фотосинтезі, а також в 1 см3 до мільярда корисних мікроорганізмів, а у «Вермийодісі» ще й біологічно активний йод.

Вони в баковій суміші сумісні з усіма пестицидами та добривами, мають властивості регулятора росту та фунгіциду, застосовуються для обробки насіння та при позакореневому підживленні рослин, антистресовий стан їх при використанні з пестицидами становить від 20 до 85%.

Весняне позакореневе підживлення «Вермимагом» (5-8 л/га) або «Вермийодісом» (4-5 л/га) вегетуючих рослин під час вегетації слід проводити:
  •  зернових: перший раз у фазі кущіння або виходу в трубку: другий раз – початок колосіння;
  •  ріпаків: перший раз до початку бутонізації, другий раз до початку цвітіння;
  •  сої: перший раз у фазі бутонізації, повторно початок цвітіння;
  •  картоплі: перше одночасно з обробкою проти колорадських жуків; друге – перед початком цвітіння;
  •  кукурудзи: перший раз у фазі 3-5 листочків, другий раз у фазі 7-12 листочків;
  •  соняшнику: перший раз у фазі 4 пар справжніх листків, другий раз на початку формування зачаткових кошиків;
  •  цукрових буряків: перший раз у фазі розвитку рослин при змиканні листків у рядках, другий раз змикання листків між рядками;
  •  овочевих: перший раз у фазі 3-4 справжніх листочків; повторне – на початку цвітіння, втретє після цвітіння;
  •  плодово-ягідних: перший раз перед цвітінням, другий раз після цвітіння, третій раз за 12 днів до дозрівання плодів;
  •  хміль: трьохразове обприскування рослин в період вегетації.

Особливу увагу слід приділити деструкції соломи «Вермистимом-Д» сумісно з посівом сидеральних культур, що рівнозначно внесенню 30-40 т/га гною.

Господарства, які не встигли цю роботу провести на рослинних рештках кукурудзи та соняшнику восени, можуть деструкцією «Вермистимом-Д» провести весною.

Враховуючи великий попит на наші біостимулятори-добрива в весняний період, ми рекомендуємо придбати їх до 15 лютого 2015 р. (в цей період діють значні знижки).

Наша адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Гаркуші, 2
тел.: (03422) 3-11-30, м.т. (067) 342-21-88, (067) 343-45-27
е-mail: vermos2007@ukr.net
Прочитано 1832 разів