Понедельник, 20 Октябрь 2014 09:59

Щоб не платити двічі

Щоб не платити двічі
Для видалення гною є чимало способів і варіантів відповідного обладнання. Усе залежить від способу утримання худоби, підстилки, особливостей конструкції корівника й навіть уподобань того чи іншого виробника. Втім, основна вимога залишається незмінною: ефективне забезпечення належної чистоти в корівнику, надійність і безперебійність роботи. Щоб з’ясувати, як не помилитися під час вибору, ми зустрілись з Михайлом Дьяковим, керівником відділу збуту компанії «Богдан МІД», яка виробляє і поставляє обладнання для видалення гною.

– Пане Михайле, як давно працює ваша компанія?

– Ми виробляємо й постачаємо системи для видалення гною з тваринницьких приміщень понад десять років. А що спонукало взятись за цю справу? На ринку бракувало якісної продукції й обслуговування достойного рівня. Щоб заповнити прогалину, ми запропонували своє обладнання. Виготовляємо його з міцних матеріалів, а щоб продовжити термін експлуатації, застосовуємо цілу низку власних інноваційних ідей та рішень. Завдяки своїй виробничій базі та працівникам високої кваліфікації маємо можливість виготовляти не лише стандартні системи, а й підходити до кожного замовлення індивідуально та враховувати особливості планування корівників. Окрім власного обладнання, пропонуємо ще й консультаційну підтримку під час його установки та експлуатації. Наше завдання – зробити так, щоб система видалення гною служила довго і не відволікала наших замовників від їхньої основної роботи зупинками та ремонтами.

– Для яких ферм призначене ваше обладнання?

– Воно універсальне. Можна застосовувати в корівниках будь-яких розмірів та способу утримання тварин – прив’язного, безприв’язного, у клітках. Нас знають чимало українських виробників і використовують наше обладнання не лише в корівниках, а й свинарниках, на кроле – та птахофермах. Тобто там, де треба ручний процес замінити механічним. Механізація заощаджує час, сили і кошти. А для обслуговування нашого обладнання достатньо однієї людини. Взагалі, як свідчить досвід, як тільки споживач розуміє, що існують технології, про які він досі не знав, йому хочеться негайно отримати інноваційний та зручний пристрій та постійно ним користуватись. Це все одно, як пересісти в авто класом вище.

– Яке обладнання має сьогодні найбільший попит?

– Нині в Україні з’являється чимало нових тваринницьких комплексів – хтось реконструює старі приміщення під безприв’язне утримання, хтось залишається прихильником прив’язного. Тож потрібне різне обладнання, і ми його виробляємо. Якщо йдеться про безприв’язне утримання, радимо перевірений часом потужний і добротний транспортер ТСН-2Б. Він видаляє гній будь-якої консистенції, всіх видів органічної підстилки з каналів, розташованих уздовж стійл. Транспортер розрахований на 100-120 корів.

– На що слід звернути увагу, коли стоїть питання вибору обладнання?
Щоб не платити двічі– Не відкрию великого секрету, якщо скажу, що найголовніше – надійний партнер. Лише тоді ви можете бути певні, що всі домовленості будуть виконані, а придбане обладнання буде якісним. Сумлінний партнер без вагань прибуде на місце, відповідно до замірів запропонує детальне креслення з прив’язкою до планування приміщення. Він надасть консультацію щодо будівельних робіт та підготовки місця, де буде монтуватись обладнання. Зверніть увагу на якість виготовлення комплектуючих деталей та самого матеріалу. Це дуже важливо, бо обладнання постійно контактує з агресивним середовищем. Тому деталі мають бути виготовлені з нового матеріалу, товщина повинна відповідати нормам, що зазначені в технологічних умовах, а з’єднання – добре зафіксовані.

Інколи трапляється, щоб заощадити, дехто спокушується на дешевше і не дуже добротне обладнання. Результат передбачити легко: тонкий метал деформується під навантаженням, неміцно зафіксовані з’єднання розхитуються і, звісно, доводиться все переробляти. Втішає той факт, що останнім часом виробники стали більш обачливими у своєму виборі. Приміром, статистика свідчить, що нині на ринку попит на зварні ремкомплекти транспортерів становить 80% порівняно з 20 – на клепачі.

Пропоную разом порахувати, де маємо виграш, а де – втрати. Наприклад, високоякісний ремкомплект транспортера ТСН-2Б коштує в межах 24 тис. грн. і працює без ремонту від п’яти до семи років. У хазяйновитого фермера при грамотній експлуатації, тобто якщо не перевантажувати канали і вчасно видаляти гній, робити заміну зірочок, стежити, щоб у підстилку не потрапляв пісок, який стирає робочі деталі, транспортер служитиме всі десять років. Менш якісний ремкомплект коштує 22 тис. грн. (дещо дешевше), але й працюватиме лише три роки, а потім знову доведеться витрачатися на новий. Отже, за шість років витрати фермера сягнуть 44 тис. грн. Де економія?

Щоб не платити двічі, обирайте 
бізнес-парнерів виважено і ретельно.
Щоб не платити двічі
Прочитано 1835 разів