Пятница, 17 Октябрь 2014 14:03

Нові гравці на «Чистому Полі»

Нові гравці на «Чистому Полі»
Технологія вирощування гібридів соняшнику «Чисте Поле» добре зарекомендувала себе серед аграріїв, що вирощують гібриди, стійкі до імідазолінонів. В 2014 році технологія «Чисте Поле» поповнилась новим препаратом – гербіцидом Євро-Ленд, на основі діючих речовин імазамокс та імазапір, що належать до групи імідазолінонів. Гербіцид Євро-Ленд так само, як Євро-Ланг, має угорське походження та вироблений Агрохімічним Холдингом Peters&Burg Ltd.

Відомо, що технологія «Чисте Поле» передбачає застосування гербіцидів імідазолінонової групи Євро-Ланг або Євро-Ленд та спеціалізованих гібридів соняшнику, стійких до цих гербіцидів. Вирощування соняшнику за цією технологією дозволяє ефективно знищувати широкий спектр основних однорічних дводольних та однорічних злакових бур’янів у посівах культури в післясходовий період, а також є інструментом знищення усіх рас вовчка соняшникового.

Євро-Ленд – це гербіцид системної та ґрунтової дії. Діючі речовини препарату проникають в бур’яни як через пагони та листя, так і через кореневу систему з ґрунту. Транспортуються по тканинах до точок росту, де порушують процеси синтезу амінокислот, що спричиняє затримку розвитку, відмирання точок росту та загибель чутливих бур’янів – однорічних дводольних та злакових, серед яких щириця, амброзія, мишій, куряче просо та інші.

Ознаки дії Євро-Ленду проявляються у вигляді хлоротичного та антаціанового забарвлення надземних органів рослин.
Нові гравці на «Чистому Полі»Ріст бур’янів призупиняється вже через кілька годин після обробки, проте візуально ознаки дії гербіциду проявляються через 5-8 днів після застосування. Повна загибель бур’янів настає впродовж 3-6 тижнів після обробки.

Євро-Ленд – це не тільки інструмент для знищення широкого спектру бур’янів у післясходовий період, він є також високоефективним засобом для знищення всіх рас вовчка у посівах гібридів соняшнику, стійких до гербіцидів групи імідазолінонів.

Препарат застосовують у фазі 2-8 листків соняшнику, оптимально – у фазі 4-6 листків. Найбільш ефективною з точки зору контролю вовчка є фаза 2-4 справжніх листків культури. Щодо бур’янів, оптимальними є: для однорічних дводольних – фаза до 4 справжніх листків та для злакових – фаза 2-3 листки.

Норми витрати 1,0 л/га достатньо для знищення максимально широкого спектру бур’янів та для викорінення з посівів вовчка. За умов переростання бур’янів застосовують норму 1,2 л/га, проте застосування цієї норми підвищує ризик негативного впливу продуктів розпаду гербіциду на наступну культуру сівозміни.

Нові гравці на «Чистому Полі»Виробничі випробування препарату Євро-Ленд проводилися в ТОВ «Лан», яке розташоване в с. Черемушна Валківського району Харківської області і входить до складу агрохолдингу AgroGeneration. Головний агроном господарства Сергій Олександрович Мізяк розповів, що гербіцид Євро-Ленд вносили у фазі 2-4 листків соняшнику, з нормою 1 л/га і витратою робочого розчину 200 л/га.
Його дію на однорічні злакові та дводольні бур’яни було помітно вже на 3-й день (виражене хлоротичне забарвлення листків та зупинка рослин в рості). Повна загибель малорічних дводольних та злакових бур’янів, таких як амброзія, лобода, щириця, гірчиця, редька дика, нетреба звичайна, осот городній, мишій та куряче просо, спостерігалась за 2-4 тижні.

До кінця вегетаційного періоду поле залишалося чистим практично від усіх видів однорічних бур’янів та вовчка соняшникового. Таким чином, підводячи підсумок отриманих результатів, Сергій Олександрович зазначив, що гербіцид Євро-Ленд компанії «Нертус» спрацював на відмінно, ефективність його дії нічим не відрізнялася від інших препаратів з аналогічним вмістом діючих речовин, при тому, що ціна його значно нижча.

Пудсумовуючи, гербіцид Євро-Ленд – це:
  • системна та ґрунтова дія для знищення однорічних дводольних та злакових бур’янів в посівах соняшнику (гібриди, стійкі до речовин групи імідазолінонів);
  • боротьба з практично всіма расами вовчка в посівах соняшнику;
  • довготривалий період дії та контроль нових сходів бур’янів в посівах соняшнику.
В 2014 році також розширилася фірмова лінійка гібридів, стійких до гербіцидів імідазолінонової групи, з’явився новий олійний гібрид НС-Х-6343.

Це високоврожайний сербський гібрид з потенційною врожайністю понад 50 ц/га. Період вегетації становить 112-118 днів. Гібрид вирізняється високою стійкістю до полягання та осипання. Має потужну, розгалужену кореневу систему. Вміст олії становить 48-50%. Маса тисячі насінин – 65-70 г. Гібрид високотолерантний до фомопсису, фомозу, попелястої та білої гнилей. НС-Х-6343 рекомендований до вирощування в зоні степу. Треба нагадати, що використання страхових гербіцидів Євро-Ланг та Євро-Ленд дозволяють знищити всі існуючі раси вовчка.

Отже, тандем з правильного підбору гібриду соняшнику та гербіциду для його захисту – шлях до високих врожаїв.
РЕГІОНАЛЬНІ ПРЕДСТАВНИЦТВА
Харків: (057) 719-61-42
Київ: (044) 529-78-12
Миколаїв: (067) 573-54-64
Черкаси: (096) 234-13-82
Дніпропетровськ: (067) 575-46-30
Кіровоград: (067) 573-96-62
Полтава: (095) 274-96-99
Львів: (067) 544-30-04
Одеса: (067) 540-81-80
Сквира (регіональний агроцентр):
(067) 540-40-16, www.nertus.ua
Прочитано 1820 разів