Понедельник, 29 Сентябрь 2014 13:51

Спеціальний біодеструктор Органік-баланс для відновлення родючості ґрунту

Спеціальний біодеструктор Органік-баланс для відновлення родючості ґрунтуВиростити здорову рослину можна тільки в здоровому родючому ґрунті. А допомогти в цьому може спеціальний біодеструктор Органік-баланс. Це концентрований комплекс життєздатних корисних мікроорганізмів, ферментів-деструкторів, активних біологічних речовин.

Призначений Органік-баланс для обробки пожнивних та інших рослинних решток, а також ґрунту в системах No-till, Strip-till та традиційній технології обробки ґрунту.

Ні в кого не викликає сумніву факт, що збереження рослинних залишків на полі після збирання врожаю допомагає збагатити ґрунт органікою, покращити його фізико-хімічні властивості, активізувати аборигенну мікрофлору, а також сприяє накопиченню гумусу.

Для розкладання стерні в природних умовах необхідно декілька років. З метою прискорення процесу гуміфікації рослинних решток використовуються уже відомі на аграрному ринку України комплексні біопрепарати від компанії «БТУ-Центр» Біодеструктор стерні і Екостерн. Для розширення використання деструкторів в технології нульової та мінімальної обробок ґрунту розроблений новий, зі спеціально підібраним складом, біодеструктор стерні Органік-баланс

Який же механізм дії цього біодеструктора?

По-перше. В деградації стерні роль стартера виконують ферменти біодеструктора. Ферменти зразу включаються в процес розкладання вуглецевовмісної сировини (стерні), забезпечуючи мікроорганізми елементами живлення.
По-друге. Активні селекційні штами мікроорганізмів, розмножуючись в ґрунті і на рослинних рештках, активно захоплюють природну нішу, витісняючи при цьому патогени.

Асоціативні бактерії, які мають властивості фіксації азоту з повітря, сприяють накопиченню біологічних азотних добрив.

Комплекс мікроорганізмів деструктора Органік-баланс бере участь в процесах амоніфікації та нітрифікації. Спеціальні штами підсилюють мобілізацію фосфору та калію, збагачують ґрунт елементами живлення та біологічно активними речовинами, які необхідні для інтродуктивної та аборигенної біоти.

По-третє. В процесі природного некерованого перетворення органічних залишків (гуміфікації) можуть утворюватися небажані токсичні продукти (феноли, жирні кислоти тощо), які пригнічують розвиток рослин. Використання біодеструктора Органік-баланс запобігає утворенню шкідливих для рослин сполук.
По-четверте. Найбільша проблема, особливо в системах No-till, Strip-till, – це ріст захворювань. Наприклад, така хвороба як коренева гниль може виникати після потрапляння збудників хвороб, які знаходяться на рослинних залишках. Патоген зберігається у вигляді грибниці, конідій, сумкоспор в ґрунті та на рослинних рештках більше одного року.

Таким чином, якщо залишити пожнивні рештки на поверхні без керованого компостування, різко виникає ризик попадання збудників хвороб на наступні рослини. Вирішити цю проблему можна, обробивши ґрунт біодеструктором Органік-баланс.

Як було вказано вище, корисні грибні і бактеріальні мікроорганізми:
  • займають екологічну нішу, витісняючи патогени;
  • гриби використовують грибниці патогенів як джерело живлення;
  • гриби та бактерії з фунгіцидними та бактерицидними властивостями синтезують продукти метаболізму – антибіотики, які відіграють головну роль в пригніченні розвитку фітопатогенних мікроорганізмів.
 
 
Спеціальний біодеструктор Органік-баланс для відновлення родючості ґрунту
Для зберігання деструктивних, фунгіцидних властивостей і адаптації біопрепарату до засухи, сонячного опромінення до складу Органік-баланс входить природний стабілізатор-протектор. Тому Органік-баланс дозволяє вирішити не тільки проблему розкладання пожнивних решток, а головне – оздоровити ґрунт, особливо в умовах застосування системи No-till, Strip-till.
Виробник: ПП «БТУ-Центр» тел./факс: (04343) 6-02-94
Консультації агронома: тел.: (04343) 6-40-15, (096) 910-91-95
Відділ реалізації: (044) 594-38-83, (096) 155-89-89, (066) 155-98-89 (067) 232-02-74
www.btu-center.com, e-mail: info@btu-center.com
Алевтина Михайлівна БЛАГОДІР, провідний фахівець компанії «БТУ-Центр»


Прочитано 3462 разів