Пятница, 29 Август 2014 12:46

Озима пшениця

Озима пшеницяПродовжуємо друкувати рекомендації НВО «Агронауковець» щодо забезпечення гарантованих врожаїв озимої пшениці.

Високі ціни на основні добрива (NPK) змушують фермерів значно зменшувати норми внесення їх при основному обробітку ґрунту. Тому виправити становище, в деякій мірі, підвищити врожай та значно зменшити собівартість зерна допоможуть добрива класу «Мочевин-К»: К6, К1, К2.

З цією метою НВО «Агронауковець» рекомендує наступні доповнення по вирощуванню озимих.

Як відомо, оптимальний комплекс застосування добрив класу Мочевин-К включає:
  • К6 – напівволога інкрустація насіння в нормі 1 л на 500 кг;
  • К1 – позакореневе живлення в фазах 3-7 листків, в нормі 1 л/га;
  • К2 – позакореневе живлення в фазу бутонізації, або виходу в трубку (при хімічній прополці) в нормі 1 л/га.
Це також застосовується і при вирощуванні пшениці.

Та треба зрозуміти керівника господарства або фермера в тому, що кожен вихід агрегату в поле – це додаткові витрати, які відчутно б’ють по кишені. Тому рекомендації по зменшенню грошових витрат на внесення Мочевин-К наступні:
  • К6 – додати в бакову суміш до протруювача;
  • К1 – осіннє підживлення по листу слід поєднувати з захистом рослин від хлібної блішки, цикад, або хвороб, які, як правило, масово пошкоджують рослини в третій декаді жовтня.
Весною, при поновленні весняної вегетації та гербіцидному захисту від таких бур’янів як вероніка, осот, грицики, мак дикий, підмаренник, слід додати в бакову суміш Мочевин-К1 у нормі 1 л/га.

Злакові бур’яни проростають пізніше. В цей період пшениця уражається борошнистою росою, септоріозом, бурою іржею та фузаріозом, спостерігається масовий літ цикадок, злакових мух, блішок. При повторному гербіцидно-фунгіцидно-піретроїдному захисті в таку суміш слід додати Мочевин-К2 в нормі 1 л/га.

Цей препарат майже вдвічі покращить роботу гербіциду (рекомендується зменшити його норму на 25%) та підтягне всі стебла в кущі до рівня сильного.

У фазі прапорцевого листка спостерігається заселення пшеничного трипса, хлібного пильщика, попелиць, хлібного жука. В цьому випадку до бакової суміші з піретроїдів слід додати ще Мочевин-К2 в нормі 1 л/га, це забезпечить значне покращення наливу зерна в колосі, та його якості (ІДК та хлібопекарських якостей).

Як фунгіциди добре зарекомендували себе біопрепарати (в т.ч. Триходермін-БТ). Та, на жаль, не всі виробники гарантують їх якість. Тому перед використанням біопрепарати слід перевірити вибірково з ранцевого обприскувача.

При кожному живленні (захисті) бажано розчинити 7-10 кг карбаміду і 2-3 кг фосфорно-калієвого добрива та додати в бакову суміш.
Додавши в технологічну карту по вирощуванні пшениці вищеназвані рекомендації, можна гарантувати:
  1. Посиленням кореневої системи, додатковими хлорофілом та вуглеводами (К6 та К1) – добру перезимівлю.
  2. Стійкість від запалу та полягання, адже К2 підтягне всі стебла в кущі та колоски до рівня сильного, потовщить стебла, зменшить винос вологи з ґрунту рослинами вдвічі – економія вологи буде становити 1000-1200 куб. м/га.
  3. Прибавку якісного зерна врожаю від 7 ц/га до подвійної врожайності (при запалі).
  4. Добрива К1, К2 та К6 по території України доставляються автоперевізниками за рахунок НВО «Агронауковець». Ціна кожного з них – 59 грн./л (без ПДВ).
  5. Замовлення на добриво слід направляти sms-повідомленням на тел. (050) 492-26-88.
Володимир Петрович ШЕРЕМЕТ, директор НВО «Агронауковець»
Тел.: (050) 492-26-88, (067) 605-60-36
Прочитано 2479 разів