Пятница, 29 Август 2014 12:31

Про майбутній урожай подбаємо сьогодні

Про майбутній урожай подбаємо сьогодніДосвід господарств та результати досліджень наукових установ свідчать: щоб забезпечити добру перезимівлю, дружні сходи, міцну кореневу систему, зменшити ураженість рослин хворобами та підвищити їх стійкість до несприятливих умов, необхідно провести допосівну обробку насіння біостимуляторами – добривами «Вермистим» 8 л/т, «Вермимаг» 5-6 л/т або «Вермийодіс» – 4-5 л/т.

Звичайно на ринку України є велика кількість регуляторів росту і препаратів, однак більшість з них містять в собі або рістрегулюючі речовини, а не містять мікро- та макроелементів, або ж макро- та мікроелементи, а немає в їх складі рістрегулюючих речовин.

«Вермистим», окрім рістрегулюючих речовин, містить в своєму складі мікро- та макроелементи, вітаміни, фітогормони та інші речовини – все, що необхідно для початкового росту рослин, а найголовніше, що містять велику кількість корисних мікроорганізмів. У «Вермимазі» є до 4% магнію, а у «Вермийодісі» ще й біологічно активний йод.

Мікроелементи в хелатній формі, які входять до складу біостимуляторів, активізують основні процеси проростання насіння, суттєво стимулюють на старті ріст та розвиток проростків, забезпечують дружні сходи, сприяють розвитку міцної, розгалуженої кореневої системи, підвищують накопичення цукрів у вузлах кущіння на 20-25%, збільшують показники фотосинтетичної діяльності рослини на 12-30%, підвищують морозостійкість рослин, сприяють росту і розвитку рослин впродовж всього вегетаційного періоду, підвищується стійкість рослин до хвороб і морозів.

Затративши на гектарну норму насіння 30-50 грн. (це вартість 20-30 кг зерна) отримуємо прибавку в десятки разів більшу, а якщо знизимо норму протруйників на 5-10%, то придбані біостимулятори будуть безкоштовними.

В умовах економічної кризи особливо велике значення має використання рослинних решток на органічні добрива, однак заробка їх в ґрунт без деструкції деструктором в баковій суміші з мінімальною кількістю азотних добрив може не забезпечити приріст урожайності в перший рік, тому що за три місяці розкладається лише 30-40% рослинних решток і при тому, що  ґрунтові мікроорганізми для її розкладання використовується азот з ґрунту, в той же час деструкція соломи «Вермистимом-Д» в баковій суміші з азотними добривами 7-12 кг/га забезпечує розкладання рослинних решток на 85-95% (в залежності від культури), тобто одна тонна таких решток після деструкції рівнозначна 3-4 т високоякісних гноєвих компостів. Тому при посіві озимих після сої, кукурудзи, соняшнику та інших, деструкція «Вермистимом-Д» забезпечить значний приріст урожайності при зменшенні коштів на придбання міндобрива.

Значний приріст урожайності дає і осіннє підживлення «Вермимагом» 4-6 л/га, особливо на слаборозвинутих та пізніх посівах.

Поживні речовини, що є складовими «Вермимагу» та «Вермийодісу», нанесені на поверхню листя та листяної маси, швидко поглинаються, проходять той самий шлях синтезу, що і елементи, які надходять в рослину через кореневу систему, але у 5-8 разів швидше.

При застосуванні препаратів відмічено їх високу фунгіцидну та бактерицидну активність, обумовлену наявністю бактеростатичних білків, що виділяються сапрофітною мікрофлорою кишківника дощового черв’яка в процесі вермикультивування. Це дозволяє зменшити внесення фунгіцидів та інсектицидів, підвищити стійкість рослин до посухи.

Біостимулятори «Вермимаг» та «Вермийодіс» при листяному підживленні рослин в баковій суміші з міндобривами забезпечують 85-95% засвоєння рослиною азоту у порівнянні з 30-40 відсотковим засвоєнням його через кореневу систему із добрив, внесених в ґрунт і, зважаючи на це, затрати на азотні добрива, які вносяться під передпосівну культивацію можна знизити в 2-3 рази.

Так, в ПФ «Богдан і К» Івано-Франківської області щорічно проводять допосівну обробку насіння озимих культур «Вермистимом» або «Вермибіомагом» – це дало змогу на землях Передкарпаття забути про пересів і підсів озимих. На площах, де висівалися озимі після сої, ріпаків, соняшнику та інших, проводили деструкцію рослинних решток «Вермистимом-Д» 6-8 л/га в баковій суміші з карбамідом 10-12 кг/га, що забезпечило високу врожайність.

Так на площі 230 га посіву озимого ячменю, провели допосівну обробку насіння «Вермистимом-Д», а на площі 80 га провели ще й осіннє підживлення «Вермимагом» (6 л/га). Так на цій площі отримали по 67 ц/га озимого ячменю, що на 12 ц/га більше, ніж на решті площ.

Високу ефективність біостимулятори щорічно показують в агрофірмі «Колос» Сквирського району Київської та в багатьох господарствах Одеської, Кіровоградської, Чернігівської та інших областях.Скористайтесь цим резервом.
Заявки на біостимулятори нового покоління надсилайте в ПП «Біоконверсія»
76018, м. Івано-Франківськ, вул. Гаркуші, 2,
тел.: (03422) 3-11-30; моб.: (067) 343-45-27, (067) 342-21-88;
Прочитано 2413 разів