Среда, 20 Август 2014 11:43

Активне вентилювання – Обладнання для активного вентилювання – зерновентилятори АЗ-2500

Активне вентилювання – Обладнання для активного вентилювання – зерновентилятори АЗ-2500Останнім часом все більше аграріїв вирішують залишити зібране збіжжя в господарстві, а не віддавати його одразу на елеватор. Але щоб дочекатися періоду найвигідніших цін та отримати максимальні прибутки – необхідно створити ефективні умови зберігання зерна. Їх неможливо забезпечити без активного вентилювання. Особливо коли мова йде про зберігання зерна насипом у складах.

Зберегти врожай власними силами – не просте завдання. Труднощі викликані тим, що зерно є живим організмом. В ньому відбуваються певні біохімічні процеси, які, залежно від умов зберігання, можуть призвести до поліпшення чи погіршення якості, а то й до повного його псування. До того ж зерно є сприятливим середовищем для розвитку різних мікроорганізмів, шкідників та хвороб. Воно, як і будь-який живий організм, дихає – споживає кисень, виділяє вуглекислий газ, воду та тепло. При цьому втрачається його маса, підвищується температура й вологість.

За допомогою ЗЕРНОВЕНТИЛЯТОРА АЗ-2500 зберігання збіжжя в господарстві – це звичайна справа.

Можливості ЗЕРНОВЕНТИЛЯТОРА АЗ-2500 не обмежуються тимчасовою консервацією свіжезібраного врожаю.

Завдання, які вирішуються завдяки АЗ-2500, можна розділити на три групи: охолодження, профілактика проблем під час зберігання та підсушування.

Активне вентилювання з метою охолодження. Охолоджуйте зерно активним вентилюванням для того, щоб:
 • зберегти зерно без втрати якісних показників до моменту сушки;
 • досягти оптимальної для довгострокового зберігання температури, якщо ви вирішили обійтися без штучної сушки;
 • знизити температуру зерна до оптимальних показників після високотемпературної сушки (при відсутності секції охолодження у сушарці).

Активне вентилювання для профілактики та ліквідації проблем при довгостроковому зберіганні зерна. Профілактичне активне вентилювання зерна дозволить вам:
 • збалансувати температуру та вологість в насипі зерна;
 • видалити тепло від дихання зернової маси, життєдіяльності комах та мікроорганізмів, завжди підтримувати оптимальну температуру;
 • попередити виникнення або ліквідувати осередки самозігрівання зерна;
 • освіжити зерно (збагатити киснем міжзерновий простір), позбавитися комірного запаху, покращити зовнішній вигляду зерна (колір, блиск, текучість);
 • попередити утворення кірки на поверхні зерна від міграції вологи;
 • видалити фуміганти з міжзернового простору (після обробки фумігантами);
 • контролювати розвиток комах та плісняви шляхом зниження температури зернової маси.

Профілактичне провітрювання рекомендують проводити кожні три місяці, якщо дозволяють погодні умови.

Активне вентилювання для підсушування зерна. Деякі господарства, які не мають сушарок, або хочуть заощадити на дорогих енергоносіях, використовують активне вентилювання як основний метод консервації та зберігання врожаю. Адже завдяки аерації можна знизити не лише температуру, а й вологість зерна.

Також активна вентиляція підігрітим до 25-30°С повітрям використовується для підвищення фізіологічної активності насіння, виходу його зі стану глибокого спокою, завершення процесів післяжнивного дозрівання. Внаслідок такої повітряно-теплової обробки підвищується схожість та енергія проростання насіння.

Зерно з вологістю понад 20% або зерно, яке гріється, можна й потрібно охолоджувати цілодобово та за будь-якої погоди. При активному вентилюванні зерна з вологістю до 20% треба враховувати вологість повітря, оскільки зерно здатне не лише віддавати вологу, а й вбирати її з довкілля. Загальне правило для охолодження активним вентилюванням таке: повітря має бути сухим та холодним, його температура – нижче температури зерна не менше ніж на 4-5°С в гарну погоду, а в хмарну та вологу – на 8-10°С. За таких умов насіння не лише охолодиться, а й частково підсушиться. Щоб визначити, чи доцільно вмикати вентилятор в кожному конкретному випадку, вам треба знати температуру та відносну вологість повітря і температуру та вологість зерна, мати під рукою таку таблицю для визначення доцільності профілактичного вентилювання зерна:

Крім АЗ-2500 в Україні пропонують як заводські рішення німецького та болгарського виробництва, так і «самоклепи», які клепаються кустарним способом «однією лівою», з похмілля в гаражі кривими руками на базі українських невідцентрованих вентиляційних установок. Вони, звичайно, дешевші на 500-1500 гривень, але ні якості, ні мінімального ефекту, на жаль, ніхто ще від них не побачив.

НЕ КУПУЙТЕ ПІДРОБОК! ДОВІРЯЙТЕ ПРОФЕСІОНАЛАМ!

Наші спеціалісти проконсультують вас та нададуть вичерпні відповіді на всі ваші питання. При потребі ви можете отримати інформацію про успішні господарства, які вже експлуатують ЗЕРНОВЕНТИЛЯТОР АЗ-2500 неподалік від вашого господарства. Телефонуйте нам:

(099) 211-02-07; (067) 644-04-44; (0542) 79-70-04.

АЗ-2500 – це високоякісний та високопродуктивний пристрій для активного вентилювання зерна, який відрізняється від решти подібних пристроїв низкою переваг. Конструктори АЗ-2500 подбали не тільки про високу продуктивність, а й про зручність експлуатації для оператора. ЗЕРНОВЕНТИЛЯТОР АЗ-2500 може експлуатувати одна людина. Тиск та продуктивність вентиляторної установки розраховано так, щоб діаметр вентиляції був максимальним, при цьому довжина вентиляційного спису дорівнює 2,6 метра. Хочемо з впевненістю сказати, що заявлені характеристики повністю відповідають реальним:
 • потік повітря на виході 2500 кубічних метрів на годину;
 • глибина вентиляції 2,6 метра;
 • діаметр вентилювання – 6-7 метрів (при вентилюванні крупнозернистих культур –більше);
 • два режими роботи – НАГНІТАННЯ та ВСМОКТУВАННЯ;
 • вага – 36 кг.

У вартість комплекту входить станція управління (пульт керування з тепловим захистом електродвигуна), електричні роз’єми мама-папа.
З серпня виготовляється з ОЦИНКОВАНОЇ СТАЛІ. НЕ КУПУЙТЕ САМОКЛЕПІВ У ШАХРАЇВ! ДОВІРЯЙТЕ
ПРОФЕСІОНАЛАМ ТОВ «НВП «Агропостач»: (099) 211-02-07; (067) 644-04-44; (0542) 79-70-04.

ОРИГІНАЛЬНИЙ пристрій для активної вентиляції зернових культур можна придбати тільки в ексклюзивного постачальника в Україні ТОВ «НВП АГРОПОСТАЧ» в місті Суми, з доставкою по Україні.
Прочитано 3178 разів