• Головна
  • Статті
  • Рослинництво
  • Підвищимо родючість землі та врожайність за допомогою біодеструктора «Вермистим-Д» та допосівної обробки насіння «Вермимагом»
Вторник, 15 Июль 2014 12:40

Підвищимо родючість землі та врожайність за допомогою біодеструктора «Вермистим-Д» та допосівної обробки насіння «Вермимагом»

Підвищимо родючість землі та врожайність за допомогою біодеструктора  «Вермистим-Д»  та допосівної обробки насіння «Вермимагом»Одним із вагомих резервів підвищення родючості ґрунтів є використання на органічні добрива соломи й інших рослинних решток, однак щорічно більше половини їх спалюють.

Існує декілька технологій щодо використання соломи й інших рослинних решток на органічні добрива: це – використання їх на підстилку, компостування, заробка в ґрунт з внесенням азотних добрив та інші.

Однак вони в даний час мало застосовуються. В деяких господарствах подрібнену солому безпосередньо приорюють. Але від такого внесення в перший рік ефекту немає, тому що солома перегниває, особливо кукурудзяна, впродовж 2-3 років.

З метою підвищення родючості ґрунтів ми пропонуємо прискорену технологію використання соломи та рослинних решток на органічні добрива з використанням біодеструктора «Вермистим-Д», а саме:

Норма внесення «Вермистиму-Д»

С/г культури Норми внесення
Солома та рослинні рештки:
пшениця, жито, ячмінь, гречка, овес, просо
6-8 л/га

Кукурудза, соняшник, сорго 8-10 л/га

Зернобобові: соя, горох, боби, квасоля, вика, люпин 4-5 л/га

Сидеральні культури:
олійна редька, гірчиця, ріпак, конюшина та інші
3-4 л/гаВ робочий розчин додають (в залежності від кількості соломи на гектарі) 8-12 кг/га аміачної селітри, або карбаміду, або КАСу. Замість азотних добрив можна використовувати рідкі органічні добрива (гноївку).

Після закінчення збирання зернових, кукурудзи чи соняшнику солома й інші рослинні рештки подрібнюються наявними в господарстві подрібнювачами. Їх рівномірно розподіляють на поверхні ґрунту і зразу ж проводять обприскування. У воді (200-300 л на гектар) розчиняють необхідну кількість азотних добрив та «Вермистиму-Д», після цього проводять заробку їх в ґрунт на глибину 10-12 см. Прискорена деструкція післяжнивних решток забезпечує знищення патогенів, які потрапляють у ґрунт разом з рослинними рештками.

Покращується родючість ґрунту за рахунок забезпечення його азотфіксуючою, фосфатмобілізуючою, бактеріоцидною та фунгіцидною мікрофлорою, природними вітамінами, гормонами росту рослин, амінокислотами та мікроелементами. При внесені «Вермистиму-Д» на рослинні рештки зернових, кукурудзи та соняшнику проходить стимуляція росту і розвитку ґрунтової мікробіоти, целюлозоруйнуючих, азотфіксуючих, фосфатмобілізуючих та інших мікроорганізмів, які, заселившись на рослинних рештках, разом з аборигенною мікрофлорою руйнують їх, тобто живляться ними. В результаті утворюється гумус та розчинні, доступні для рослин форми необхідних рослинам макро- та мікроелементів.

Всі корисні мікроорганізми «Вермистиму-Д» та аборигенної мікрофлори, розмножуючись, утворюють до 4-6 т/га власної біомаси за рік, яка після відмирання стає цінним джерелом живлення для наступних мікроорганізмів та рослин.

Одна тонна соломи зернових культур після деструкції за вмістом органічної речовини, азоту, фосфору і калію рівноцінна 3-5 тоннам гною з вологістю до 75%.

Щоб перевести діючі речовини після проведення деструкції соломи у грошовий вираз, скористаємося простим порівнянням. Добриво нітроамофоска NPK-16:16:16, коштує у середньому – 4800 грн./т, діючих речовин (NPK) у тонні нітроамофоски – 480 кг.

Це означає, що кожний кілограм діючої речовини NPK нітроамофоски коштує 10 грн., а на гектарі, після деструкції 4 тонн соломи та стерні, до ґрунту надходить усіх елементів живлення NPK (за діючими речовинами) не менше 60 кг, їхня вартість – 600 грн./га. Якщо в господарстві зернових колосових 100 га, то економія після деструкції соломи становить 60 тис. грн, якщо 200 га, відповідно, 120 тис. грн., тобто на цю суму ми економимо кошти на придбання міндобрив.

Отже зробіть правильний вибір: або приорювати та заробляти, або палити та бідніти?

Декілька слів про допосівну обробку насіння озимого ріпаку та озимих зернових «Вермимагом» (5-6 л/т). Гектарна норма допосівної обробки ріпаків коштує 5-8 грн., пшениці 25-30 грн., «Вермимаг» забезпечує підвищення енергії проростання насіння, забезпечує міцну кореневу систему, підвищує зимостійкість та приріст урожайності мінімум 3-5 ц/га.

Так ПФ «Богдан і К» Івано-Франківської області (директор Б.В. Тимофійчук, головний агроном С.Г. Никифорук) вже четвертий рік на площі 2400 гектарів впроваджує біотехнології – це посів сидеральних культур, деструкція соломи озимих, кукурудзи, соняшнику та інших культур з допомогою біодеструктора «Вермистим-Д», допосівна обробка насіння регулятором росту «Вермистим» та дворазове обприскування біостимуляторами добривами «Вермимаг» або «Вермийодіс». Все це дало змогу на бідних карпатських землях щорічно збирати з кожного гектара по 80-120 ц/га зерна кукурудзи, по 35-40 ц соняшнику та сої, а також на 30-50% зекономити кошти на придбання міндобрив та пестицидів.

В цьому році у цьому господарстві вперше вирощено високий урожай озимого ячменю, адже восени все насіння обробили регулятором росту «Вермистим», а весною в фазі кущіння – виходу в трубку рослини обприскували біостимулятором добривом «Вермимаг», тож тепер з кожного гектара намолочують по 55-67 ц/га добірного зерна.

На площі 70 га, де восени рослини обприскували «Вермимагом» 5 л/га в баковій суміші з 10 кг/га карбаміду, зібрали по 67 ц/га.

Збирання проводять комплексно – на площі працює зразу три імпортних комбайни, слідом проводиться подрібнення соломи та проводиться обприскування її деструктором «Вермистим-Д» в баковій суміші із 15 кг/га аміачної селітри, слідом йде агрегат який заробляє оброблену подрібнену солому на глибину 8-15 см, одночасно іде трактор із сівалкою – на площі 35 га посіяли гречку на зерно, а на площі 195 га білу гірчицю на сидерати.

В минулому році сіяли 500 га сидератів і на площі 700 га провели деструкцію соломи, а восени цього року планують посіяти 700 га сидератів і на площі 2000 гектарів провести деструкцію соломи.

Богдан Володимирович Тимофійчук зі своїми спеціалістами, впроваджуючи біотехнології, роблять все для того, щоб для внуків та правнуків зберегти родючість землі.

Тільки про це, на жаль, не всі думають у нас в Україні.

Детальнішу інформацію можна отримати в ПП «Біоконверсія»:

76018, м. Івано-Франківськ, вул. Гаркуші, 2
тел.: (0342) 3-11-30, факс: (0342) 71-62-38
м. т.: (067) 343-45-27, (067) 342-21-88
e-mail: vermos2007@ukr.net
Прочитано 2422 разів