Четверг, 31 Июль 2014 10:56

Озимий ріпак

Озимий ріпакВисокі ціни на основні добрива (NPK) змушують фермерів значно зменшувати норми внесення їх при основному обробітку ґрунту. Тому виправити становище, в деякій мірі, підвищити врожай та значно зменшити собівартість зерна допоможуть добрива класу «Мочевин-К»: К6, К1, К2.

З цією метою НВО «Агронауковець» рекомендує наступні доповнення до технологічних карт по вирощуванню озимих.

Озимий ріпак: перед висівом, перемішуючи насіння, окропити Мочевин-К6 в нормі 2 літра на тонну, незалежно від того, який це гібрид, та незважаючи на те, що насіння вже оброблено протруювачем та стимулятором.

У жовтні, в фазі 4-5 листків (ВВСН 14-15), підкормити Мочевин-К1 в суміші з карбамідом у нормі 1 л/га та 5 кг/га. Це збільшить кореневу систему, потовщить шийку стебла та додасть вуглеводів (додаткова енергія на перезимівлю).

Цей агроприйом забезпечить хорошу перезимівлю рослин.

Весною, при поновленні весняної вегетації, або при фунгіцидному та гербіцидному захисті, слід підживити рослини Мочевин-К1 у нормі 1 л/га, що сприятиме доброму розвитку рослин та формуванню додаткових пагонів (див. фото).

Вищеназвані агроприйоми значно посилять густоту, особливо там, де насіння не досить якісне. Тому рекомендується зменшити норму висіву на 20-25 відсотків.

У фазу початку бутонізації слід ще раз підживити К1 в нормі 1-1,5 л/га. Як правило, у фазу цвітіння (середини цвітіння) провадять фунгіцидний захист. В цей період з метою формування дружнього дозрівання стручків слід підкормити Мочевин-К2 в нормі 1 л/га.

В порівнянні з контролем очікувана прибавка врожаю 0,7-1,2 т/га зерна.


Примітки:
  1. Препарати К6, К1 та К2 є системними, тому в бакових сумішах з фунгіцидами, піретроїдами, гербіцидами, водним розчином карбаміду та іншими майже вдвічі покращують їх дію.
  2. Добрива К6, К1 та К2 по території України доставляються такими перевізниками як INTAЙМ, Нова пошта, САТ та інш. безкоштовно. Ціна кожного з них – 59 грн./л (без ПДВ).
  3. В наступному номері будуть рекомендації по доповненню технологічних карт по вирощуванню озимої пшениці та ячменю.
  4. Замовлення на добриво слід направляти SMS-повідомленням на тел. (050) 492-26-88, (067) 605-60-36
  5. Добрива К6, К1 та К2 не мають нічого спільного по своїй структурі з іншими, в баковій суміші з ними, або без них, додають свою прибавку врожаю.
Володимир ШЕРЕМЕТ, директор НВО «Агронауковець»


Прочитано 1805 разів