Вторник, 29 Июль 2014 14:53

З досвіду господарювання турецьких фермерів - Зерносушарки без газу та солярки

З досвіду господарювання турецьких фермерів - Зерносушарки без газу та соляркиЗате Україна може «пишатися» стабільною ситуацією в частині цін на паливо: вони постійно, з року в рік, зростають. І прогнози на найближчі часи не тішать. Саме це і бентежить українських хліборобів.

У Туреччині ми заїхали у аграрну зону, за вікном автомобіля замерехтіли трактори, сівалки, плуги, елеватори і, що нас особливо вразило, значна кількість невеликих фермерських зерносушарок.

Стояли вони навіть понад дорогою. І кожен може зупинитись, оглянути і навіть доторкнутись до них. Бо ні парканів, ні охорони ми не бачили. Як нам казали турки, нікому і в голову не прийде скрутити болта, електроприлад або лист нержавіючої сталі.

Ще нас вразило те, як турки сушать зерно. Ніяких норій, транспортерів, бункерів для зерна і навіть завальних ям. Туркам потрібен тільки рівний майданчик з твердим покриттям. На майданчику видовбується невеличка ямка, куди закладається кінець шнеку, що подає зерно у сушарку. Між цією ямкою та сушаркою ставиться невеликий паркан, за яким розміщують сушарку. От і все! Можна сушити. Зерно турки сиплять на майданчик перед парканом, лопатою підгрібають до шнеку, а після сушіння вивантажують прямо в автомашину. Звичайно, це не елеватор, зате кошти мінімальні і своє зерно у фермера не згниє.
З досвіду господарювання турецьких фермерів - Зерносушарки без газу та соляркиА тепер найцікавіше. Дизпаливо в Туреччині коштує в 2 рази дорожче, ніж в Україні. Газ дешевше в 1,5 раза, але прокласти його до ферми не дешевше, ніж в Україні (за трубу довжиною 300 метрів турецький фермер, з яким ми познайомились, заплатив 33000 доларів США). Тому турецькі фермери почали масово відмовлятися від газу та дизпалива і переходити на тверде паливо.

В цих сушарках гаряче повітря, що сушить зерно, не містить продуктів згоряння, а тверде паливо подається автоматично і ефективно згорає за рахунок примусової подачі повітря до зони горіння.

Саме таким чином – мінімум коштів, незалежність від газу, нафтопродуктів та армії дозвільних та контролюючих органів – турецькі фермери вирішили для себе проблему підготовки збіжжя для довгострокового зберігання.

Що стосується якості турецьких сушарок, судіть самі: шнеки, мотор-редуктори, перфоровані циліндри з нержавіючої сталі – італійські, фарба – японська, електричні прилади автоматизації – відомих світових компаній «EMKO Elektronik» та «АВВ».

Ємність зерносушарок «ОЗСУ» від 10 до 60 куб. м, продуктивність по кукурудзі від 25 до 165 тонн за добу при знятті 14% вологи. Гарантія – 2 роки!

Довідка: щільність населення в Туреччині більше на 25% в порівнянні з Україною, але для кожного турка виробляється національного валового продукту в 3,3 раза більше. Відповідно в 2,3 і 2,6 раза більший експорт та імпорт.
Детальніше можна дізнатися у офіційного 
дилера «OZSU» в Україні – ПП «ФІНПРО»:
Тел./факс: 048-729-57-31,
моб.: (096) 813-5202; kasmet2@ukr.net
Прочитано 2053 разів