Пятница, 30 Май 2014 16:12

Особливості системи живлення кукурудзи на ранніх етапах розвитку

Особливості системи живлення кукурудзи на ранніх етапах розвиткуЧерез особливості росту та розвитку рослини кукурудзи на перших етапах не можуть у повному обсязі засвоювати поживні речовини з ґрунту. У початковий період, до утворення першого надземного стеблового вузла, коріння кукурудзи розвивається повільно, неглибоко та горизонтально. Як наслідок – коренева система нездатна повною мірою забезпечити потребу рослин у поживних речовинах, особливо фосфором та цинком, оскільки ці елементи важкодоступні. Крім того, на розвиток рослин ще й негативно впливає гербіцидний стрес.

Період розвитку кукурудзи, від сходів до 6-8 листків є визначальним для майбутнього врожаю. Ослаблені рослини згодом вже не зможуть відновити втрачений потенціал, бо саме в цей час формуються стебло, коренева система та генеративні органи.

Тому використання стимуляторів росту та мікродобрив в цей період є життєво важливим агроприйомом. Починаючи з фази 3-х листків кукурудза стає особливо чутливою до стресів, викликаних погодними чинниками та застосуванням гербіцидів. Зняти стрес та вирішити проблему живлення кукурудзи можна завдяки використанню стимулятора росту «Квадростим» та добрив «Тітон Кукурудза».

t111Ефективність даної технології полягає в унікальності препаратів. Стимулятор росту «Квадростим» містить чотири групи діючих речовини: поліетиленоксиди (400 і 1500), лігногумат, бурштинова кислота та арахідонова кислота. Поліетиленоксид 1500 виконує функцію прилипача, а 400 – транспортного агента та активатора всіх біохімічних процесів. Лігногумат характеризується високою фізіологічною активністю та стимулює ріст кореневої системи. 

Янтарна кислота, будучи сильним антиоксидантом, підсилює опір рослин до стресів та перешкоджає накопиченню токсинів. Арахідонова кислота, будучи природним імуномодулятором, підвищує стійкість до захворювань і стимулює регенеративну функцію рослин.

Особливості системи живлення кукурудзи на ранніх етапах розвиткуДва види добрив «Тітон Кукурудза» та «Тітон Кукурудза» Цинк розроблені з урахуванням особливостей фізіології кукурудзи на різних етапах її розвитку.


У процесі вегетації, для формування врожаю понад 60 ц/га, рослинам кукурудзи потрібно не менше 350-400 г/га цинку, понад 800 г/га марганцю, майже 70 г/га бору та 50-60 г/га міді. Дефіцит даних елементів, як і нестача фосфору, уповільнює розвиток кукурудзи, особливо на ранніх посівах (при температурі повітря нижче +12°С), коли засвоєння фосфору з ґрунту обмежено. Добриво «Тітон Кукурудза» наряду із повноцінним набором мікро – та макроелементів містить органічний фосфор, вітаміни групи В, амінокислоти, пептиди та полісахариди, які повністю засвоюються рослинами.

Застосування «Тітон Кукурудза» є незамінною профілактикою хвороб, викликаних нестачею елементів живлення.

При прояві симптомів цинкового голодування (характерні біло-жовті смужки між жилок з обох сторін листя, а також жовте забарвлення молодого листя) рекомендується додатково використовувати добриво «Тітон Кукурудза» Цинк. Поряд зі 100 г/л цинку добриво містить 30 г/л фосфору, 40 г/л сірки та 75 г/л азоту. Це добриво так само незамінне при внесенні високих доз фосфорних добрив, при вирощуванні кукурудзи на кислих, холодних та вологих ґрунтах.

Система живлення кукурудзи, запропонована компанією «Квадро плюс», пройшла випробування та показала високу економічну ефективність на полях агрохолдингів та фермерських господарств.

 

55210, Миколаївська обл., м. Первомайськ, вул. Київська, 135.
факс: +38 (05161) 556-22
Додаткову інформацію можна отримати за телефонами:
(050) 476-18-28, (097) 388-95-18

 

 

 

 

Прочитано 4746 разів